Adivive - Twój organizm w służbie Twojej urody!

Z wiekiem u każdego z nas dochodzi do tzw. lipodystrofii, czyli miejscowego zaniku tkanki tłuszczowej, z kolei w niektórych miejscach na ciele pojawia się go, niestety, zbyt wiele. Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji staje się pobranie autonomicznej tkanki z tych obszarów, w których występuje ona w nadmiarze, i implantowanie jej tam, gdzie występują braki. Dzięki zastosowaniu autonomicznego materiału nie ma ryzyka odrzucenia go przez organizm czy wystąpienia alergii.

W Klinice Novoderm stosuje się nowoczesne urządzenia do wykonywania zabiegu autotransplantacji tkanki tłuszczowej - Adivive. Technologia ta pozwala na uzyskanie wysokiej jakości tkanki tłuszczowej - bogatej w najbardziej aktywne i wartościowe komórki tłuszczowe oraz komórki macierzyste. 

Adivive - charakterystyka zabiegu

Zanim poddasz się zabiegowi, konieczna będzie oczywiście konsultacja wstępna ze specjalistą, podczas której przedstawisz mu swojej oczekiwania i poznasz możliwości terapii. A jest ona zabiegiem zgodnym z naturą, gdyż wykorzystuje pozyskany z autonomicznej tkanki tłuszczowej materiał organiczny. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu opatentowanej przez firmę Palomar technologii filtrów FPU. Ten specjalistyczny system odseparowywania najwyższej jakości komórek tłuszczowych i macierzystych zdobywa sobie coraz większą popularność na świecie, dlatego warto się nim zainteresować. Po miejscowym znieczuleniu operowanego miejsca najpierw wykonywane jest niewielkie nacięcie w skórze, a następnie za pomocą specjalnej strzykawki pobrany zostanie do transplantacji Twój materiał lipidowy. Liposukcję wykonuje się w takich miejscach, jak: okolice kolan, brzuch, uda, pośladki, a nawet ramiona. Następnie system oddziela niepotrzebne składniki pobranej tkanki od najbardziej wartościowego, najmłodszego tłuszczu, bogatego w komórki macierzyste. Uzyskany w ten sposób materiał terapeutyczny wykorzystuje się do wypełniania i modelowania twarzy oraz ciała lub do rekonstrukcji uszkodzonych obszarów tkanki miękkiej.

Adivive - zalety i efekty terapii

Adivive to  metoda nie na darmo kojarzona z pozyskiwaniem pożądanego przez wieki “eliksiru młodości”. Ten bowiem eliksir nosisz w sobie - a konkretnie w swojej tkance tłuszczowej, na której nadmiar zdarza Ci się zresztą narzekać. W Klinice Novoderm zabieg transplantacji tkanki tłuszczowej wykonywany metodą Adivive jest całkowicie bezpieczny i aseptyczny, dzięki zastosowaniu układu zamkniętego. W dodatku - co najistotniejsze, transplantacja własnego tłuszczu nie wiąże się z ryzykiem odrzucenia przez organizm czy reakcją uczuleniową. Młode komórki tłuszczowe bez problemu unaczyniają się i zaczynają prawidłowo funkcjonować. Technologia Adivive jako pierwszy na świecie system do separacji tkanki tłuszczowej otrzymała certyfikat amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA). Unikatowym walorem komórek macierzystych jest ich permanentna zdolność do samoregeneracji. Dzięki temu można nimi nie tylko uzupełniać ubytki tkanek, ale również stymulować skórę do produkcji nowych komórek. Te dwa fakty wpływają na znaczne podniesienie skuteczności zabiegu i gwarantują trwałość rezultatów.

Adivive - kto może poddać się terapii?

Zabieg Adivive pozwoli Ci osiągnąć bardzo naturalne rezultaty - możesz dzięki niemu uzyskać młodzieńczy owal twarzy, lekko ujędrnić i powiększyć piersi, a także skorygować ich kształt. Jest to także wymarzone rozwiązanie, jeżeli boisz się sztucznego efektu po wszczepieniu implantów. Zamień je zatem na metodę lipotransferu. Wśród wskazań do zabiegu wyróżnia się: zanik tkanki tłuszczowej i zwiotczenie skóry  w obszarze twarzy, utratę elastyczności skóry, bruzdy i zmarszczki, opadające policzki (twarz), a także: utratę jędrności biustu, zanik jędrności skóry na dłoniach, potrzebę korekcji kształtu pośladków, uzupełnianie ubytku tkanki po wszelkiego rodzaju urazach w wyniku wypadków lub zabiegów chirurgicznych (reszta ciała). Zabiegu nie wykonuje się w przypadku: zaburzeń krzepnięcia krwi, przyjmowania leków rozrzedzających krew (np. aspiryny), infekcji skóry, zakrzepicy, aktywnych infekcji skórne, ciąży i osłabienia organizmu. Pragniesz poznać tę metodę, skonsultuj się ze specjalistami z Kliniki Novoderm. Poznaj ofertę zabiegów odmładzających tej kliniki. Zadzwoń już dziś.