Dermapen – pozbądź się zmarszczek, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

Odmładzanie i regeneracja skóry bez skutków ubocznych – czy to w ogóle możliwe? Tak, innowacyjne urządzenie Dermapen pozwala na bezpieczne przeprowadzenie zabiegu polegającego na mikronakłuwaniu i wtłaczaniu w głąb skóry substancji aktywnych o działaniu odmładzającym, regenerującym lub nawilżającym. Jest to zabieg, który przynosi podobne efekty do mezoterapii igłowej, jednak jest od niej dużo mniej inwazyjny.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg Dermapen?

 

Urządzenie Dermapen pozwala na wprowadzanie substancji czynnych na odpowiednią głębokość, dzięki automatycznemu nakłuwaniu przy pomocy pulsujących igieł. Dermapen to bezpieczna mezoterapia, którą mogą wykonywać osoby w każdym wieku. Wskazaniem do jej wykonania są:

  • drobne, płytkie zmarszczki na twarzy,

  • rozszerzone pory,

  • cera pozbawiona nawilżenia,

  • rozstępy,

  • blizny potrądzikowe, pooperacyjne i po oparzeniach,

  • zwiotczenia skóry,

  • zmarszczki na dłoniach,

  • wypadanie włosów.

 

Przeciwwskazań do zabiegu Dermapen jest niewiele. Nie mogą go wykonywać kobiety w ciąży i karmiące piersią, chore na nowotwór, z aktywnym trądzikiem lub opryszczką.

 

Dermapen – zasada działania

 

Dermapen to urządzenie przeznaczone do wprowadzania substancji czynnych w głąb skóry za pomocą mikronakłuć. Zabieg ten nazywany jest również mezoterapią mikroigłową, ponieważ przypomina zabieg mezoterapii igłowej, ale jest od niej dużo mniej inwazyjny. Dermapen stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Poprawia gęstość i elastyczność skóry. Nowoczesne urządzenie automatycznie kontroluje głębokość iniekcji, dzięki czemu zabieg jest bezpieczny i nie wiąże się z ryzykiem poważnych powikłań. Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zwiększa też efektywność zabiegu poprzez spotęgowanie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę. Ma to również wpływ na zwiększenie komfortu pacjenta i mniejsze odczuwanie przez niego bólu.

Przebieg zabiegu Dermapen

Zabieg wykonywany jest przy pomocy jednorazowej głowicy wyposażonej w dwanaście sterylnych tytanowych igieł, cienkich jak włos. Głowica zostaje wprawiona w ruch, a igły wykonują mikronakłucia w skórze, które stymulują jej regenerację. Podczas zabiegu Dermapenem w skórę wtłaczane są specjalne preparaty o właściwościach nawilżających, odżywczych lub napinających – dobrane indywidualnie do potrzeb skóry. Precyzyjnie dopasowana głębokość iniekcji (od 0,5 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu – inaczej niż w przypadku dermarollera czy tradycyjnej mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły.

Zabieg trwa zaledwie pół godziny, a po jego zakończeniu można od razu wrócić do wykonywania codziennych czynności. Aby efekty terapii były jak najlepsze, konieczne jest stosowanie kosmetyków zaleconych przez specjalistę wykonującego zabieg. Jednak najważniejsza profilaktyka po zabiegu, to unikanie słońca i solarium przez około 6 tygodni.

 

Dermapen – zabieg, który przywraca skórze witalność!

 

Dzięki temu, że substancje lecznicze wprowadzane są do głębszych warstw skóry, zabieg Dermapen ma nie tylko właściwości odmładzające, ale też głęboko odżywia skórę, nawilża ją i sprawia, że staje się ona zdrowsza. Efekty najczęściej widoczne są po dwóch lub trzech zabiegach, chociaż w niektórych przypadkach nawet po jednej sesji. Ostateczne rezultaty stabilizują się w ciągu jednego miesiąca po ostatnim zabiegu.

 

Twoja skóra wymaga odmłodzenia, odżywienia i regeneracji, bez wyłączania Cię z codziennego życia? Zabieg dermapen jest najlepszym rozwiązaniem! Już dziś umów się na wizytę w Klinice Novoderm!