Komórki macierzyste - tajemnicza broń w medycynie estetycznej

Większość zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej ma na celu przeciwdziałanie procesom starzeniowym zachodzącym w skórze człowieka. W efekcie mamy uzyskać swoiste zatrzymanie czasu, czyli móc pozostawić skórę w takim stanie jak miało to miejsce w czasach młodości. Z pomocą mogą tu przyjść komórki macierzyste, które są odpowiedzialne nie tylko za utrzymanie zdrowia, ale również młodości.

Komórki macierzyste stanowią pierwotne komórki organizmu człowieka, dlatego tak ważne są dla zachowania młodości. Ich niezwykłość tkwi w tym, że posiadają dwie bardzo ważne cechy, czyli mają naturalną zdolność do podziału i samoodnawiania się oraz mogą przekształcać się w komórki innego typu. Tym sposobem można wykorzystać je nie tylko do leczenia różnych chorób, ale także po to, aby móc osiągnąć naturalny efekt odmłodzenia.

 

Jak szybko zauważymy efekty po podaniu komórek macierzystych do skóry?

 

Wprowadzenie komórek macierzystych do skóry daje widoczne efekty, które przede wszystkim są bardzo naturalne, ale niestety trzeba na nie trochę poczekać. Bezpośrednio po zabiegu i po wyjściu z kliniki, nie możemy oczekiwać spektakularnych efektów, ponieważ musimy dać czas naszemu organizmowi na zadziałanie. Jest to proces wieloetapowy, który będzie rozpoczynał się w parę tygodni po zabiegu i trwał przez kolejne miesiące. Komórki macierzyste muszą mieć po prostu czas na odbudowanie tkanki podskórnej we wszystkich miejscach, w które je wprowadzono.

 

Specjaliści kliniki medycyny estetycznej Novoderm podkreślają, że klientki przychodzące do gabinetu  i myślące o zastosowaniu metody z wykorzystaniem komórek macierzystych najczęściej skupiają się  na odmłodzeniu skóry twarzy. Należy jednak podkreślić, że komórki te doskonale spisują się także w rewitalizacji skóry szyi, która tak często zdradza światu ile mamy lat. Podobnie jest ze skórą dłoni. Komórki macierzyste warto także wykorzystać do poprawy stanu skóry na dekolcie, a także do opadających powiek czy nawet regeneracji stanu zniszczonych włosów.

 

Warto też wspomnieć, że wybór metody odmładzania skóry przy pomocy komórek macierzystych jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ charakteryzuje się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem. Ze względu na to, że komórki macierzyste pobierane są od osoby, której będzie wykonany zabieg estetyczny, to ryzyko odrzucenia takiego materiału przez organizm jest praktycznie zerowe. To też na pewno wpływa na to, że komórki macierzyste są tak chętnie stosowane w medycynie estetycznej i zalecane przez lekarzy.

 

Komórki macierzyste znajdują się przede wszystkim w tkance tłuszczowej. To właśnie ona bogata jest w nie oraz w komórki tłuszczowe. Są one idealnym materiałem do regeneracji i odbudowy tkanek, a także doskonałym wypełniaczem

 

Polecany zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych

 

Doskonałym przykładem zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, wykorzystującego komórki macierzyste jest Adivive + Celltibator. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, przez co nie jest bolesny, choć niektóre osoby mogą odczuwać niewielki dyskomfort podczas wykonywania nakłuć. Zabieg zaleca się w wielu przypadkach, a szczególnie u osób, którym zależy na znacznym odmłodzeniu skóry, poprawie owalu twarzy, usunięciu zmarszczek czy zmniejszaniu widoczności blizn. Dodatkowo można go polecić dla osób zmagających się z łysieniem lub chcących zregenerować tkanki.

 

Ciekawym zastosowaniem metody jest także wspomaganie terapii chorób ortopedycznych i zwyrodnieniowych, a także leczenie ran przewlekłych.