Lifting HIFU

 

CZYM JEST HIFU?

High Intensity Focused Ultrasound (HIFU), czyli skoncentrowane ultradźwięki o wysokiej częstotliwości to zabieg medyczny w którym energia skupionych ultradźwięków o wysokiej intensywności jest używana do lokalnego podgrzewania lub niszczenia chorobowej lub uszkodzonej tkanki poprzez ablację.

Lifting HIFU

usuwanie zmarszczek

poprawa elastyczności skóry

 

Czym jest HIFU V-MAX?

V-MAX pomaga wygładzić zmarszczki, poprawić elastyczność skóry i zminimalizować pojawianie się drobnych zmarszczek (linii) na twarzy, a także pomaga w tworzeniu się kolagenu.

Energia termiczna HIFU wytwarzająca temperaturę 65°C jest przekazywana do warstwy SMAS (na głębokości ok. 3,5mm~4,5mm) skóry twarzy i powoduje kurczenie się warstwy mięśni twarzy. Co więcej, V-MAX umożliwia przeprowadzanie zabiegów redukcji tkanki tłuszczowej poprzez topienie warstwy tłuszczu znajdujące się na głębokości od 10mm do 20mm w skórze ciała.

Czy podczas zabiegu z użyciem V-MAX odczuwa się jakikolwiek ból?

Z racji tego, że energia ultradźwięków jest przekazywana na docelowe głębokości, pacjent może odczuwać ból, którego poziom jest kwestią indywidualną. Niemniej jednak z racji unikalnej metody przeprowadzania zabiegu za pomocą V-MAX - poprzez pocieranie sondą - jest on bezbolesny.

Czy pacjenci będą wymagali okresu rekonwalescencji?

Nie jest konieczny okres rekonwalescencji. Pacjent może od razu wrócić do swoich normalnych zajęć.

Jak długo zajmuje przeprowadzenia zabiegu za pomocą V-MAX?

Zależy to od obszaru, na którym ma zostać przeprowadzony zabieg. Zabieg na twarzy zajmuje 30 minut, a zabieg na brzuchu i bokach tułowie zajmuje 40~60 minut. Kiedy pacjent zaczyna dostrzegać rezultaty? Jak długo się one utrzymują?

Większość pacjentów dostrzega skutki zabiegu wykonanego za pomocą V-MAX tuż po jego zakończeniu. Zależy to jednak głównie od elastyczności skóry danej osoby oraz procesu odbudowy kolagenu. Efekt zabiegu utrzymuje się ogólnie przez okres 8~10 miesięcy.

Jak wiele zabiegów przeprowadzonych z użyciem V-MAX musi zostać wykonanych?

Aby skutek zabiegu utrzymał się przez długi czas, zaleca się przeprowadzenie 1~3 zabiegów.

Czy występują jakieś skutki uboczne?

Tuż po zabiegu z użyciem V-MAX można dostrzec zaczerwienienie, jednak powinno ono zniknąć w przeciągu kilku godzin.

Sprawdź cennik wygładzania zmarszczek przez lifting HIFU.
 

rewatilizacja skóry

usuwanie zmarszczek hifu

Zabieg na twarzy

 

 

CO TO JEST LIFTING BEZ SKALPELA HIFU?

Lifting bez skalpela HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), to najnowocześniejszy zabieg medyczny służący do odmładzania skóry twarzy oraz likwidacji tkanki tłuszczowej. Wskazania zabiegowe to:

  • Usuwanie zmarszczek
  • Poprawa owalu twarzy, usuwanie tzw chomiczków
  • Poprawa elastyczności skóry
  • Likwidacja podwójnego podbródka
  • Uniesienie brwi
  • Miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach, biodrach i ramionach
  • Usuwanie cellulitu

Zabieg ten daje spektakularne i długo utrzymujące się efekty, a przy tym jest jednym z najbardziej naturalnych zabiegów medycyny estetycznej.

 JAK DZIAŁA HIFU V-MAX?

Wytwarzana przez urządzenie fala dźwiękowa o wysokiej częstotliwości dociera do warstwy SMAS w skórze, na głębokość 3,5-4,5 cm gdzie  powoduje tarcie komórek oraz ich przegrzanie. Dochodzi wówczas do celowego uszkodzenia „starych” włókien kolagenowych, ich skręcenia i skrócenia. Dzięki temu włókna kolagenowe zmuszone są do naturalnej odbudowy co poprawia jędrność skóry, zagęszcza skórę, zwiększa jej napięcie i spłyca zmarszczki.

V-MAX umożliwia także przeprowadzanie zabiegów redukcji tkanki tłuszczowej, poprzez topienie warstwy tłuszczu znajdujące się na głębokości od 10mm do 20mm w skórze ciała.

JAK DŁUGO TRWA ZABIEG LIFTINGU SKÓRY HIFU V-MAX?

Zależy to od obszaru, na którym ma zostać przeprowadzony zabieg. Lifting skóry twarzy, obejmujący likwidację zmarszczek na czole, podniesienie powiek, poprawę owalu twarzy oraz podniesienie obwisłej  skóry w okolicach żuchwy, trwa  60 min.

Zabieg likwidacji podwójnego podbródka to ok 20 minut.

Zabieg likwidacji tkanki tłuszczowej z jednej okolicy ciała to 20-30 minut na jedną okolicę.

Ile zabiegów należy wykonać?

W zależności od kondycji skóry przed zabiegiem zaleca się przeprowadzenie 1-3 zabiegów w odstępie 2 tygodni. Efekt utrzymuje się przez okres 12 miesięcy do 1,5 roku.

Uwaga! Zabieg jest nieinwazyjny, po zabiegu nie pozostają żadne ślady, pacjent może od razu wrócić do codziennych czynności.