Lifting nićmi - bezpieczny i szybki sposób na piękną twarz

Młode rysy twarzy nie są nam dane raz na zawsze. Kiedy buzia traci młodzieńczy owal, a skóra jędrność, nie popadaj w panikę. Interwencja chirurgiczna nie jest potrzebna.Specjaliści z Kliniki Novoderm doradzą Ci jeden z niezawodnych sposobów liftingowania nićmi.

Tu oferujemy liczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pozwalające uzyskać piękny wygląd w harmonii z naturalnymi potrzebami Twojej skóry. Przyjdź do Novoderm i poznaj ofertę zabiegów odmładzających nićmi, które stworzą Twój nowy niepowtarzalny wygląd.

Nici liftingujące - wybierz rodzaj dla siebie

W ofercie Kliniki Novoderm znajdują się: nici Aptos Excellence, nici PDO, Barb II 4D oraz Darvin. Stosowane od 16 lat nici Aptos dbają o przywracanie pierwotnego położenia opadających tkanek miękkich. W ich składzie występuje kwas polimlekowy, który wzmacnia efekt odmładzania, a przy tym aktywuje naturalną rewitalizację skóry oraz zatrzymuje proces starzenia. Drugie - rozpuszczalne nici PDO doskonale wpływają na kondycję i napięcie skóry, a efekt zabiegu jest natychmiastowy i długotrwały. Kuracja z ich użyciem łączy rewitalizację skóry na poziomie komórkowym z usuwaniem zmarszczek i delikatnym liftingiem. Barb II 4D to także rozpuszczalna nić PDO, tyle że ze specjalnie opracowanym systemem  mikroskopijnych haczyków, które po zaimplantowaniu pod skórę otwierają się, zapewniając efekt podniesienia tkanek, napięcie skóry oraz redukcję zmarszczek. Z kolei  nici Darvin przeznaczone są do odmładzania twarzy, szyi i dekoltu, a technologia ich produkcji zapewnia wyjątkowe efekty terapeutyczne, tj. znakomicie poprawia stan skóry, stymulując fibroblasty do produkcji kolagenu, a tym samym przyspieszając regenerację tkanek skórnych.

 Nici liftingujące - przebieg zabiegu?

Zabieg liftingujące z użyciem nici trwają od 30 do 60 minut w zależności od obszaru poddanego zabiegowi, a przeprowadza się je w znieczuleniu miejscowym. Terapia z wykorzystaniem Aptos polega na wprowadzaniu nici poprzez punkty wkłucia, które wykonuje się w miejscach mało widocznych na ciele. Do zabiegu wykorzystywana jest specjalna igła prowadząca, dostosowana zarówno do obszaru skóry, jak i techniki implantacji. Efekty zabiegu zauważalne są bezpośrednio po jego zakończeniu. Optymalny efekt uzyskuje się po upływie 2-3 tygodni, a rezultat utrzymuje się nawet do trzech lat. Nici PDO umieszczone są na sterylnych, bardzo cienkiej igłach, przy pomocy których wprowadza się je w określone partie twarzy lub ciała. Technika ich aplikacji opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. W zależności od miejsca, nici PDO wprowadzane są śródskórnie, do podskórnej tkanki tłuszczowej lub domięśniowo. Aplikowane domięśniowo poprawiają strukturę skóry – staje się ona grubsza, bardziej napięta, jędrna. Nici Barb 4D są wprowadzane w tkankę podskórną za pomocą igło-kaniuli. Po usunięciu kaniuli haczyki otwierają  się i podnoszą opadające tkanki.  

Nici liftingujące - po zabiegu

Zabiegi nićmi są mało inwazyjne, a proces rekonwalescencji nie trwa długo. W ciągu 24 godzin od wykonania zabiegu nićmi Aptos zaleca się zimne okłady i przecieranie miejsc nakłuć spirytusem. Przez kilka dni należy powstrzymywać się od picia gorących napojów, a przez dwa tygodnie alkoholu. Należy też ograniczyć aktywność mimiki twarzy, wysiłek fizyczny, nie stosować masaży i zabiegów intensywnie rozgrzewających. Optymalny efekt uzyskuje się po upływie 2-3 tygodni. Rezultat utrzymuje się ok. 2-3 lata  Z kolei np. terapia z użyciem nici Barb 4D daje naturalny efekt natychmiast po zabiegu. Kontury twarzy ulegają poprawie, co wynika z mechanicznego działania nici. Po około dwóch tygodniach rozpoczyna się proces tworzenia nowego kolagenu, dochodzi do pobudzenia fibroblastów, które produkują elastynę oraz do syntezy kwasu hialuronowego. Kolagen i elastyna to białka, które zwiększają sprężystość, gęstość i elastyczność naszej skóry. Kwas hialuronowy zaś zwiększa jej nawilżenie.

Nici liftingujące - przeciwwskazania

Na liście przeciwwskazań do zabiegów z wykorzystaniem nici znajdują się: choroby immunologiczne, kolagenoza, choroba niedokrwienia serca, nadciśnienie II i III stopnia, hemofilia,  zaburzenia krwi, stosowanie leków przeciwzakrzepowych, zaburzenia psychiczne, stany zapalne w miejscach planowanego zabiegu, nowotwory, tendencje pacjenta do przerostu i bliznowacenia, choroby przewlekłe, występowanie w obszarze zabiegowym nierozpuszczalnych implantów,  a w przypadku kobiet – ciąża i okres karmienia piersią. W Klinice Novoderm czekają na Ciebie wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy udzielą Ci dodatkowych  informacji o wskazaniach i przeciwwskazaniach do zabiegu. Umów się na pierwsze spotkanie w Novoderm. Nie zwlekaj!