Modelowanie twarzy i sylwetki za pomocą nici liftingujących – sposób na młody wygląd bez skalpela

Problem ze skórą, kiedy się starzeje, polega na tym, że traci ona zdolność do produkcji kolagenu i elastyny odpowiadających za jej jędrność. W efekcie pojawiają się zmarszczki i zwiotczenia widoczne zarówno na twarzy, jak i na całym ciele. Czy można sobie jakoś poradzić z tym problemem bez użycia skalpela? Odpowiedź brzmi: tak, za pomocą nici liftingujących.

Nici liftingujące – jak to działa?

Nici liftingujące wprowadzane są w określone miejsca w skórze, gdzie przywracają tkankom ich prawidłowe położenie. W rezultacie zabiegi nićmi liftingującymi eliminują oznaki zwiotczenia i opadania skóry na twarzy lub innych partiach ciała. W dodatku nici liftingujące są bioabsorbowalne, co oznacza, że wykonane zostały z naturalnego, bezpiecznego dla skóry materiału i z czasem są wchłaniane przez organizm. Ponadto w swym składzie posiadają składniki (m.in. kwas polimlekowy), które rewitalizują i regenerują skórę, dzięki czemu utrzymują efekt liftingu przez długi czas (nawet 3 lata).

Czym wyróżniają się nici Aptos i dlaczego warto zdecydować się na zabieg z ich wykorzystaniem?

Nici Aptos to jedno z najbardziej skutecznych i wszechstronnych narzędzi medycyny estetycznej do kompleksowego odmładzania twarzy i ciała. Skutecznie radzą sobie z podnoszeniem opadających tkanek, jednocześnie poprawiając jakości skóry i przywracając jej witalność. Nici liftingujące Aptos wyposażone zostały w wielokierunkowe wypustki ułożone parami - po 4 sztuki na każdym centymetrze nici. Wstrzykiwane są do skóry za pomocą zaokrąglonej kaniuli, przenikającej tkanki bez ich okaleczania. Dzięki tym cechom nici Aptos możliwe jest swobodne i bezpieczne modelowanie tkanek miękkich w celu odbudowywania ich objętości, usuwania zmarszczek oraz odmładzania twarzy.

Komu polecany jest lifting nićmi?

Lifting nićmi Aptos w celu modelowania sylwetki lub odmłodzenia twarzy polecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Przede wszystkim panowie cenią sobie dyskretny efekt odmładzający po zabiegu nićmi liftingującymi – rezultaty są trwałe i wyraźne, ale pozbawione sztucznego efektu powiększenia objętości tkanek.

Nici liftingujące – zabieg krok po kroku

Lifting nićmi Aptos składa się z następujących etapów:

 1. Podanie znieczulenia miejscowego. 
 2. Wykonanie 1-2 niewielkich nakłuć w skórze, do których za pomocą specjalnej kaniuli, wprowadzane są nici liftingujące. 
 3. Po wprowadzeniu nici liftingujących w skórę wokół nich powstaje tkanka włóknista, która tworzy rodzaj stelaża wzmacniającego i utrzymującego obszar poddawany modelowaniu we właściwej pozycji.
 4. W zależności od obszaru zabiegu i oczekiwanych efektów, procedura trwa od 10-15 minut (drobna korekta na twarzy, pojedyncza strefa zabiegowa) do 30-60 minut (lifting twarzy lub ciała). 

Modelowanie twarzy i sylwetki – efekty aplikacji nici Aptos

Są dwie możliwości zabiegu nićmi Aptos. Pierwsza z nich to lifting twarzy, a druga to modelowanie wybranych partii ciała, na przykład podnoszenie piersi. W związku z tym na szczególną uwagę zasługują dwa zabiegi: 

 • Excellence Visage – odmładzanie twarzy,
 • Excellence Body – lifting ciała.

Zabieg Excellence Visage polega na zastosowaniu specjalistycznych nici z mikrowypustami, które tworzą spiralny wzór. Zabieg ten umożliwia korekcję dowolnego obszaru twarzy, także usuwanie zmarszczek głębokich i z pozoru trudnych do modelowania.

Działanie zabiegu Excellence Visage:

 • podniesienie brwi i poprawa ich linii,
 • redukcja zmarszczek wargowo-nosowych
 • modelowanie owalu twarzy, 
 • poprawienie linii żuchwy,
 • likwidacja podwójnego podbródka,
 • eliminacja asymetrii twarzy.

Natomiast zabieg Excellence Body stosowany jest w przypadku większych partii ciała, które utraciły jędrność. Działanie nici liftingujących w tym przypadku polega na odmłodzeniu struktury skóry oraz tkanki podskórnej, jednocześnie wzmacniając je i uelastyczniając. Zabieg ten z powodzeniem można stosować na obszarach objętych cellulitem. 

Przeprowadza się go także w celu:

 • modelowania i podniesienia biustu,
 • wygładzenia fałd nad kolanami,
 • liftingu wewnętrznej strony ud,
 • redukcji tzw. „motylków” na ramionach.

Więcej o zabiegu nićmi Aptos dowiesz się na naszej stronie. Już dziś umów się na konsultację w naszej Klinice Novoderm w Łodzi.