Nici APTOS

APTOS EXCELLENCE VISAGE METHOD

APTOS EXCELLENCE VISAGE METHOD

Harmonia Piękna to estetyczny wygląd, pełen równowagi, symetrii, doskonałości, z zachowaniem naturalności, świeżości i młodzieńczej witalności To także balans między duszą i ciałem, będący wynikiem akceptacji i zadowolenia ze swojego wyglądu, co oczywiście wpływa na lepsze samopoczucie. Firma Aptos już od ponad 20 lat, za sprawą certyfikowanych lekarzy, uszczęśliwia pacjentów na całym świecie, przywracając ich naturalne piękno, w sposób harmonijny, bez sztuczności, odbudowując właściwe proporcje i przywracając skórze zdrowie, gęstość, jędrność i prawidłowe nawilżenie. To niekwestionowany lider w dziedzinie korekcji zmian starzeniowych, genetycznych czy wolumetrycznych.

Spośród technik Aptos Excellence Visage to najbardziej unikalna i jednocześnie uniwersalna metoda zabiegowa, uwielbiana zarówno przez lekarzy, jak i pacjentów, gdyż koryguje kompleksowo różne objawy starzenia, w sposób naturalny, małoinwazyjny i przyjazny.

To najskuteczniejsze i najbardziej wszechstronne narzędzie do kompleksowej walki z opadającymi tkankami w obszarze całej twarzy, z uwzględnieniem linii brwi, policzków, żuchwy, a także szyi, z jednoczesną odbudową jakości skóry, przywróceniem naturalnej witalności i działaniem przeciwstarzeniowym.

Za sprawą wielokierunkowch wypustów, ułożonych parami, po 4 szt. na każdym centymetrze nici, opatentowanych przez dr M. Sulamanidze oraz zintegrowaniu z nietraumatyczną, zaokrągloną kaniulą, przenikającą tkanki bez ich kaleczenia, możemy przemieszczać tkanki miękkie, dowolnie je modelując do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, odbudowując utraconą objętość, równomiernie rozgładzając zmarszczki i fałdy oraz odmładzając skórę.

 

Długie 18 cm nici Excellence Visage doskonale zamocowane są w tkankach, przenikając je na kształt litery Z (“Z lifting”) skutecznie je unoszą i naprowadzają na pierwotne położenie w obrębie każdego kompartmentu tłuszczowego, bez dokładania sztucznej objętości. W zabiegu Visage Oval nici Excellence doskonale napinają linię żuchwy i okolicę podbródkową, modelując owal twarzy. bez rozciągania ust. W obszarze szyi nie tylko przywracają prawidłową jędrność, ale także tak ważną elastyczność skóry, naturalną gęstość i witalność, likwidując zmarszczki i bruzdy.

 

Dzieje się tak za sprawą unikalnej kompozycji nici, rozpuszczalnego materiału, będącego kopolimerem kwasu polimlekowego i kaprolaktonu, dwóch stymulatorów tkankowych, teraz wzbogaconych także o kwas hialuronowy P(LACL)HA, stanowiąc tym samym trzecią już generację nici Aptos. Struktura nici zapewnia natychmiastowy efekt liftingu, a zawarty w niciach kwas hialuronowy wpływa także na natychmiastową rewitalizację skóry. Ponadto wspiera syntezę kolagenu tuż po implantacji, a po ok 90 dniach rozpoczyna się druga faza stymulacji kolagenu, spowodowana aktywnością kwasu polimlekowego. Zaletą tego połączenia składników jest także skrócenie czasu rekonwalescencji pozabiegowej.

 

W efekcie pacjent uzyskuje kompleksową i harmonijną odbudowę piękna: uniesienie i naprowadzenie tkanek na właściwe położenie, odbudowanie w naturalny sposób ubytków tkankowych, rozgładzenie fałdów i zmarszczek, przebudowę skóry. Skóra staje się gęsta, jędrna, elastyczna, nawilżona i naturalnie piękna, i to nie tylko w obszarze twarzy, ale także szyi. A wszystko to w sposób nietraumatyzujący tkanek i łatwy do założenia.

 

Aptos Excellence Visage Method to gwarancja satysfakcji zarówno Pacjenta, jak i lekarza.

 

Efekt pięknej, gładkiej szyi z napiętą i jędrną skórą, bez widocznych poprzecznych bruzd i deformacji w obszarze mięśni platysmy to domena technik liftingujących Aptos, niekwestionowanego lidera w dziedzinie korekcji zmian starzeniowych, genetycznych czy wolumetrycznych. Bezapelacyjnie najskuteczniejszym narzędziem w walce z opadającymi tkankami podbródka i z zaburzeniami w obszarze mięśnia szerokiego szyi są nici Aptos Needle Method (2G). Metoda oferująca niezwykle efektowne rezultaty przez niektórych chirurgów uznawana jest za narzędzie skuteczniejsze niż interwencja chirurgiczna.

Aptos Needle Method (2G) pozwala wymodelować owal twarzy, zarysowując linię żuchwy oraz likwidując nawisy skóry w strefach bocznych. W korekcji zaburzeń środkowej części podbródka, typowych dla osób młodych, Aptos Needle Method (2G) przywracają kąt podbródkowo-szyjny. U pacjentów dojrzałych z rozciągniętymi mięśniami platysmy, umożliwiają ponadto wykonanie pełnej plastyki szerokiego mięśnia szyi. Siła i rewolucyjność tego rozwiązania tkwi w budowie nici, stworzonej i opatentowanej przez światowej sławy chirurga dr. Marlena Sulamanidze. Sekret tej metody zawarty jest w konstrukcji 50 cm nici, w całości pokrytej wypustami, ułożonymi w dwóch kierunkach, połączonej na końcach z parą obustronnie ostrych igieł, bądź nowych tępo zakończonych kaniul Blunt. Pozwala na bezinwazyjne prowadzenie nici po dowolnym torze, sznurowanie, tworzenie podskórnych pętli lub wielokrotnych przejść.

Nici Aptos Needle Method (2G) pozwalają na stabilne podciąganie i mocowanie opadających tkanek, modelują, przywracają utraconą objętość, a także korygują położenie pasm platysmy. Gwarancją sukcesu jest fakt, że nić wykonana jest z kopolimeru kwasu polimlekowego i kaprolaktonu biostymulującego produkcję kolagenu, świetnie sprawdzającego się przy cienkich i wiotkich skórach, oraz polipropylenu, szczególnie polecanego w przypadku chorób autoimmunologicznych (jak np. Hashimoto). Procedura z zastosowaniem Aptos Needle Method (2G) jest bezinwazyjna, nie wymaga żadnych nacięć skóry, pacjent znieczulany jest tylko miejscowo, a zabieg trwa ok 30-45 minut i może być wykonywany w warunkach gabinetowych. Efekty zabiegowe nici wchłanialnych utrzymują się przez 2-3 lata, w przypadku nici stałych 3-5 lat.

 

APTOS – BECAUSE YOUR BEAUTY IS OUR DUTY!

 

APTOS – nazwa pochodzi od łacińskiego słowa ANTI PTOSIS - przeciwko opadaniu.
To jedyne nici na rynku, które faktycznie liftingują i rewitalizują tkanki.

Za skutecznością metod Aptos stoją zaawansowane technologie opracowane przez zaangażowanych, od  ponad 20 lat w ten projekt, lekarzy z rodziny Sulamanidze, którzy  na co dzień pracują z pacjentami, wsłuchują się w ich potrzeby oraz obserwują i analizują efektywność podejmowanych działań przeciwstarzeniowych.
Dzisiaj Aptos może poszczycić się 18 patentami, w tym 8 międzynarodowymi oraz licznymi światowymi nagrodami, w tym 5 prestiżowymi nagrodami Anti-Aging Beauty Trophy: trzykrotnie za „Najlepszą Nić Liftingującą”, za „Najlepszą rekonstrukcję twarzy” dla dr Konstantina Sulamanidze oraz  za „Najlepszą kliniczną korektę nosa” dla dr Albiny Kajaia.

 

W Polsce metody Aptos, zostały dwukrotnie nagrodzone Perłą Dermatologii Estetycznej - w 2013 roku jako „Najlepszy produkt do niechirurgicznego liftingu” oraz w 2017 roku
w kategorii „Łabędzia szyja”.

 

Każda nowa metoda zabiegowa odpowiada na zapotrzebowanie rynku. Przeznaczona jest dla konkretnego wskazania i poprzedzona wnikliwą analizą procesów zachodzących w tkankach, które doprowadzają do powstania nieestetycznych deformacji, gdyż zupełnie inaczej zachowują się tkanki w miejscach silnej mimiki, narażone na ciągłą pracy mięśni na skutek chociażby uśmiechania; inaczej skóra podbródka, na którą silny wpływ ma grawitacja oraz często zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej, a zupełnie innego podejścia wymagają atroficzne obszary wokół oczu, szyja, czy strefy intymne. Dlatego Aptos promuje indywidualne podejście do pacjenta i dostarcza innowacyjne rozwiązania, które są w stanie sprostać zróżnicowanym potrzebom bez dokładania objętości, przy zachowaniu naturalnych rysów twarzy, przy pobudzeniu naturalnych procesów naprawczych w tkankach.
Przed wprowadzeniem na rynek wszystkie produkty poparte są licznymi badaniami klinicznymi - dlatego Aptos to gwarancja bezpieczeństwa i efektywności zabiegowej.

 

Firma APTOS opracowała ponad 50 metod zabiegowych i wytwarza ponad 30 różnych rodzajów nici (z mikrowypustami, gładkie w kształcie spiral, warkoczy itp.), zarówno wchłanialne jak i niewchłanialne.

Materiał, z którego wykonane są rozpuszczalne nici Aptos to kopolimer kwasu polimlekowego i kaprolaktonu, nici nierozpuszczalne zbudowane są z polipropylenu. Sekret skuteczności, zarówno jednych jak i drugich, zawarty jest w zróżnicowanym, wielokierunkowym ułożeniu wypustów (haczyków).

Odpowiedni kształt wypustów, pozwala na zakotwiczenie nici w tkankach nie przerywając jej konstrukcji. Istotna jest także ilość wypustów  na całej długości nici (na każdym centymetrze 4 wypusty), tak aby zagwarantować utrzymanie tkanki w pozycji uniesienia. Na efektywność zabiegu ma także wpływ odpowiednie rozłożenie wypustów lewych i prawych (tzn. kierunek ich ułożenia na nici), inne dla metod z użyciem kaniuli (ułożenie parami), a inne dla metod z użyciem pary igieł.

 

Rok 2017 to innowacje w dziedzinie odmładzania trudnych obszarów wokół oka (dolnej i górnej powieki, doliny łez, jeziorek łzowych) za sprawą APTOS NANO LIFT  - implantowanie  za pomocą cienkich kaniul, rozprężających się mikroskopijnych warkoczy o długości 14 cm wykonanych ze stymulatorów kolagenu. Końcówka roku to wprowadzenie nowej nieinwazyjnej, a bardzo skutecznej metody unoszenia brwi, bez ryzyka silnego obrzęku, czy siniaków,  pozwalająca na przyblokowanie tkanek i zabezpieczenie przed opadaniem, za pomocą podskórnych kręgów wykonanych nową wersją APTOS NEEDLE BLUNT. Przełom 2017/2018 to silny rozwój technik Aptos w obszarze stref intymnych oraz wprowadzenie nowych ekonomicznych linii produktów LINEA METHOD I NANO EXCELLENCE.

Jeszcze w tym roku na rynek polski  zostaną wprowadzone nici 3 już generacji zawierające w swoim składzie, oprócz kwasu polimlekowego i kaprolaktonu, kwas hialuronowy do jednoczesnego liftingu i odmładzania tkanek P(LACL)HA. Zalety kwasu hialuronowego takie jak działanie przeciwzapalne, stymulacja kolagenu i elastyny, nawadnianie tkanek, pozwoliły firmie Aptos zrobić krok naprzód „od doskonałości do perfekcji” – jak mówi jeden z twórców, dr George Sulamanidze.

Wprowadzenie nici wzbogaconych o kwas hialuronowy, przerzedziły 2,5 roczne badania, które potwierdziły natychmiastowy efekt liftingu z jednoczesnym efektem rewitalizacji, który po 2 miesiącach zostaje pogłębiony działaniem kwasu polimlekowego, oraz zdecydowane skrócenie okresu rekonwalescencji.

 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU:


Decydując się na zabieg warto wykonać podstawowe badania, takie jak: morfologia, OB, krzepliwość APTT bądź skontaktować się z lekarzem rodzinnym w celu wykluczenia przeciwwskazań typowych dla zabiegów medycyny estetycznej.
Przeciwwskazania: choroby autoimmunologiczne, ciężka choroba fizyczna, kolagenoza, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie II i III stopnia, hemofilia, zaburzenia psychiczne, stany zapalne i nowotwory w obszarze planowanego zabiegu, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych, ciąża i laktacja oraz wprowadzone wcześniej nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym.

W zależności od wskazań zabiegowych u Pacjenta (wieku, typu skóry, obszaru zabiegowego, poziomu opadu tkanek) lekarz dobiera odpowiednie metody APTOS, tak aby zapewnić optymalny efekt odmłodzenia. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić zastosowanie nici stałych APTOS (polipropylenowych).

 

OPIS ZABIEGU:

Zabiegi Aptos wykonywane są w znieczuleniu miejscowym i polegają na podskórnym wprowadzeniu, poprzez pojedyncze punkty nakłucia, odpowiedniego modelu  nici APTOS w celu utworzenia silnie podtrzymującego szkieletu. Efekty utrzymują się nawet do trzech lat. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a okres gojenia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, ale już po kilku dniach można wrócić do aktywnego życia. Lifting całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej tylko 10-15 minut.
 

 

ZALECENIA POZABIEGOWE:


W ciągu 24 godzin od wykonania zabiegu zaleca się zimne okłady i przecieranie punktów wkłucia preparatem na bazie spirytusu. Przez kilka dni należy powstrzymywać się od picia gorących napojów, a przez dwa tygodnie alkoholu. Należy też ograniczyć aktywność mimiki twarzy, wysiłek fizyczny, nie stosować masaży i zabiegów intensywnie rozgrzewających.


MECHANIZM DZIAŁANIA NICI APTOS:

 • wprowadzone nici grupują tkanki i naprowadzają je na właściwe położenie,
 • wokół nici powstaje tkanka włóknista, która tworzy podskórny stelaż, wzmacniając tkanki
  i utrzymując je we właściwej pozycji,
 • materiał, z którego wykonane są nici, stymuluje produkcję elastyny i kolagenu.
  Wchłanianie nici trwa ok 1,5 do 2 lat, jednakże efekt liftingu i biorewitalizacji skóry pozostaje znacznie dłużej. Efekt nici wchłanialnych utrzymuje się 2-3 lata, w przypadku nici stałych 3-5 lat, a nawet dłużej.

ATUTY NICI APTOS:

 • zabieg na twarz i ciało, przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn,
 • przywraca naturalny wygląd tak ceniony przez klientów klinik medycyny estetycznej, (w szczególności mężczyzn), nie powodując zbędnego zwiększania objętości tkanek,
 • bezpieczny i małoinwazyjny – nici wprowadzane są zaledwie przez 1 lub 2 punkty wkłucia,
 • nie wymagają żadnych rozcięć skóry, narkozy, ani długiego okresu rekonwalescencji,
 • użyte materiały są w pełni wchłanialne i bezpieczne dla organizmu, stosowane w chirurgii od wielu lat,
 • produkty APTOS są certyfikowane, a technologia chroniona patentami międzynarodowymi,
 • szeroki wybór rozwiązań APTOS pozwala lekarzowi na indywidualne dopasowanie techniki zabiegowej do potrzeb i oczekiwań Pacjenta,
 • światowa jakość, europejska produkcja,
 • APTOS nr 1 na świecie - pierwsze nici do zabiegów liftingujących i największa ilość certyfikatów i patentów dla nowych produktów i rozwiązań,
 • zabiegi mogą być wykonywane tylko przez certyfikowanych lekarzy APTOS.

Ze względu na zakres zastosowania, metody Aptos możemy podzielić na metody uniwersalne (metody z zastosowaniem głównie kaniul) i metody wyboru (metody z wykorzystaniem różnych narzędzi). Wśród tych kategorii znajdują się metody dedykowane do liftingu twarzy i ciała, armirowania twarzy i ciała oraz metody specjalne:

 1. Face contouring
 2. Face and Body armouring
 3. Body contouring
 4. Sole method