Osocze bogatopłytkowe, czyli poznaj efekt jedwabnej

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, zwana “wampirzym liftingiem”, to skuteczna pomoc w wielu problemach skórnych np.: oznakach starzenia, utracie jędrności, bliznach, rozstępach czy łysieniu. Jest to całkowicie naturalna metoda, wykorzystująca PRP (osocze bogatopłytkowe) znajdujące się w krwi, w celu regeneracji tkanek.

Dzięki zastosowaniu przez specjalistów z Novoderm innowacyjnych technologii Twój zabieg będzie wyjątkowo skuteczny, bezpieczny i prawie bezbolesny. W Novoderm łączy się terapię osoczem bogatopłytkowym z preparatem Cytocare 516 lub Cytocare 532. To połączenie wzmacnia efekt zabiegu. Osocze bogatopłytkowe powoduje iż nasza skóra staje się lepiej odżywiona, bardziej sprężysta i jedwabista, a preparat kwasu hialuronowego Cytocare zawierający także witaminy i aminokwasy gwarantuje, że Twoja skóra jest także nawilżona i napięta. 

Osocze bogatopłytkowe - charakterystyka terapii

Zabieg trwa od 30 do 45 minut. Zaczyna się od znieczulenia objętych działaniem obszarów skóry preparatem anestetycznym. W pierwszym etapie zabiegu lekarz pobierze niewielką ilość (od 5 do 60 ml) Twojej krwi, którą następnie podda wirowaniu w celu oddzielenia erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. W ten właśnie sposób uzyskuje się osocze bogatopłytkowe - Twój naturalny eliksir młodości. W kolejnym etapie zabiegu specjalista wstrzykuje osocze w znieczulone miejsca, stosując klasyczną technikę mezoterapii. W przypadku samej twarzy jest to kilkadziesiąt drobnych nakłuć. Po zabiegu, który trwa około godziny, możesz udać się do domu, a pozytywne efekty zauważysz już po kilku dniach, gdy tylko wygoją się drobne ranki.

Osocze bogatopłytkowe - trwałość i efektywność zabiegu

Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu, a pierwsze efekty zauważysz po około dwóch tygodniach. Poprawę napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowę włókien kolagenowych, wypełnianie drobnych zmaszczek uzyskujemy po mniej więcej trzech zabiegach, zaś efekt utrzymuje się do roku. Powtarzanie zabiegów wzmacnia trwałość efektów. Bezpośrednio po zabiegu Twoja skóra leczona może być lekko obrzęknięta, obolała i napięta. W miejscach iniekcji mogą pojawić się zasinienia, które ustępują w ciągu 7 do 10 dni. Przez okres kilku do kilkunastu godzin, w miejscach nakłuć, wyczuwalne są zgrubienia, które można delikatnie rozmasować. Często wampirzy lifting połączony jest z terapią laserem frakcyjnym, dlatego należy stosować wskazane przez lekarza w kolejnych etapach gojenia leki (np. sól fizjologiczna, octenisept, solcoseryl, maść alantan plus). Bezpośrednio po zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego powinnaś unikać kąpieli słonecznych, a także przynajmniej przez dobę basenu, sauny i siłowni. Nie zaleca się także używania preparatów zawierających wysokie stężenie składników oraz kwasów.

Osocze bogatopłytkowe - kto może się zdecydować na zabieg?

Wskazaniami do przeprowadzenia terapii będą na pewno problemy typu: niedoskonałość suchej, zmęczonej i starzejącej skóry twarzy oraz innych partii ciała, widoczne zmarszczki, zmniejszona gęstość skóry, rozstępy, obecność blizn pooperacyjnych, a także łysienie. Wśród przeciwwskazań wyróżnia się: ciążę, laktację, czynną infekcją, opryszczkę, zmiany ropne, infekcje ogólnoustrojowe, choroby wirusowe i bakteryjne, osłabienie organizmu. Chcesz dowiedzieć się więcej o odmładzaniu skóry osoczem bogatopłytkowym, skonsultuj się ze specjalistami z Kliniki Novoderm. Poznaj ofertę zabiegów odmładzających tej kliniki. Zadzwoń już dziś.