Smart Graft – skuteczny sposób na łysienie u mężczyzn i kobiet

Chociaż łysienie u mężczyzn wydaje się czymś naturalnym, a czasem nawet postrzegane jest jako atrakcyjne, to dla wielu panów staje się ono problemem i jest powodem do kompleksów. Nadmierne wypadanie włosów może dotknąć każdego, bez względu na wiek i płeć. Łysienie androgenowe (typu męskiego) spotykane jest również u kobiet. Nic więc dziwnego, że przeszczep włosów zyskuje coraz większą popularność. Smart Graft to najnowocześniejszy sposób trwałego zagęszczania włosów, który z powodzeniem wykonuje się mężczyznom i kobietom.

Łysienie to problem obu płci

 

Wbrew pozorom problem łysienia dotyczy nie tylko mężczyzn, ale też kobiety się z nim zmagają. Choć kobietom włosy wypadają inaczej i rzadziej tworzą się u nich charakterystyczne dla łysienia androgenowego u mężczyzn, zakola nad czołem, to nadmiar męskich hormonów może spowodować prawdziwe spustoszenie na ich głowie – silne przerzedzenie i osłabienie włosów. Zabieg Smart Graft to przeszczep włosów przeznaczony dla obu płci. Co ważne szczególnie dla kobiet, przed zabiegiem nie trzeba golić wszystkich włosów na głowie (w przypadku wielu innych metod jest to konieczne). Jeśli włosy są długie, lekarz może ogolić tylko niewielki obszar z tyłu głowy, który zostanie zasłonięty pozostałymi włosami. Przeszczepione włosy są naturalne, więc gdy urosną, można nosić dowolną fryzurę – z długich lub krótkich włosów.

 

Smart Graft a inne metody transplantacji włosów

 

Jeszcze do niedawna przeszczep włosów kojarzył się z bolesną procedurą. Metoda paskowa, która zapoczątkowała transplantację włosów w klinikach medycyny estetycznej, była zabiegiem mało komfortowym, długotrwałym i niosącym ze sobą duże ryzyko niepowodzenia. Wiązała się z wycięciem fragmentu skóry, co pozostawiało po sobie widoczną bliznę. Dziś o wiele popularniejszy jest przeszczep włosów FUE (Follicular Unit Extraction), który nie wymaga użycia skalpela i jest skuteczniejszy od metody paskowej, ale nadal jest procedurą zajmującą sporo czasu. Smart Graft to przełom w leczeniu łysienia. Jest obecnie najskuteczniejszą i najszybszą metodą trwałego i naturalnego zagęszczania włosów.

 

Smart Graft – zagęszczanie włosów krok po kroku

 

  • podanie środka znieczulającego w miejsce, z którego zostaną pobrane cebulki włosowe,

  • delikatne pobieranie mikroprzeszczepów włosów z obszaru dawczego (tył głowy, klatka piersiowa, plecy, twarz),

  • przechowywanie mieszków włosowych w zamkniętym systemie Smart Graft w warunkach o kontrolowanej temperaturze i wilgotności,

  • przygotowanie miejsca do implantacji (podanie znieczulenia miejscowego, naszkicowanie linii włosów i wykonanie małych otworów w skórze głowy),

  • umieszczenie mikroprzeszczepów w skórze głowy.

 

Każdy etap zabiegu wykonywany jest przy pomocy nowoczesnego urządzenia Smart Graft, dzięki czemu czas trwania procedury jest zdecydowanie krótszy niż innych metod przeszczepu włosów. Średnio zabieg Smart Graft trwa około 5 godzin.

 

Przeszczep włosów Smart Graft – naturalne i trwałe efekty!

Zabieg można wykonać w przypadkach łysienia androgenowego, ale też po urazach czy chorobach. Smart Graft to dobry sposób na zakamuflowanie blizn pooperacyjnych. Służy również do uzupełniania ubytków owłosienia w okolicy brwi, rzęs, wąsów i brody, a także do rekonstrukcji owłosienia klatki piersiowej. Efekty zabiegu pojawiają się stopniowo w ciągu jednego roku i są bardzo naturalne. Odrastające włosy są grube i mocne, a ich objętość wyraźnie się zwiększa.

Zmagasz się z problemem wypadania włosów? Umów się na konsultację w naszej Klinice Novoderm i dowiedz się więcej na temat zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft