Tłuszcz do zadań specjalnych, czyli o przeszczepie tkanki tłuszczowej w medycynie estetycznej

Czy wiesz, że w najnowszych zabiegach medycyny estetycznej tkanka tłuszczowa jest nie tylko odsysana, ale też wstrzykiwana w miejsca, które potrzebują wypełnienia? W rewolucyjnej metodzie przeszczepu tkanki tłuszczowej Adivive każda komórka tłuszczowa jest na wagę złota! W czym tkwi tajemnica?

Okazuje się, że nasz własny tłuszcz to skarbnica cennych dla medycyny estetycznej komórek macierzystych, które wspomagają regenerację tkanek i sprawiają, że efekt wypełniania utrzymuje się nadzwyczaj długo. 

Cenne komórki tłuszczowe

Dlaczego komórki tłuszczowe, wykorzystywane do autotransplantacji tłuszczu (lipofillingu), są tak cenione w medycynie estetycznej? Zawdzięczają to bogactwu komórek macierzystych. Ich zaletą jest również, to że dawca i biorca, to ta sama osoba - minimalizowane jest dzięki temu ryzyko odrzucenia przeszczepu i wywołania niepożądanej reakcji alergicznej.

Zalety urządzenia Adivive

Zabieg autotransplantacji Adivive jest całkowicie bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Dzięki zastosowaniu zamkniętego systemu separacji komórek tłuszczowych, zabieg ten jest niezwykle precyzyjny, skuteczny i bezpieczny. Jego jakość potwierdza amerykański atest FDA! Zabieg polega na pozyskaniu odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej z miejsc, w których występuje ona w nadmiarze. Odpowiednio spreparowany tłuszcz przeszczepiany jest do miejsc, w których występują jego deficyty lub które wymagają wypełnienia i modelowania.

Jak przebiega zabieg?

W naszej Klinice Novoderm zabieg Adivive wykonywany jest przez profesjonalnego lekarza medycyny estetycznej i składa się z następujących etapów:

 1. Podanie miejscowego znieczulenia.
 2. Wykonanie kilkumilimetrowego nacięcia w skórze w okolicy kolan, brzucha, ud, pośladków, gdzie występują największe zapasy tkanki tłuszczowej.
 3. Liposukcja - pobranie materiału do autotransplantacji za pomocą specjalnej strzykawki.
 4. Filtrowanie pobranej tkanki tłuszczowej przy pomocy zaawansowanej technologii filtrów FPU – oczyszczenie jej z krwi, płynu znieczulającego, starych i nie w pełni wartościowymi komórek tłuszczowych.
 5. Najbardziej wartościowy, najmłodszy tłuszcz, bogaty w komórki macierzyste, wstrzykuje się w miejsca wymagające odmłodzenia, modelowania czy rekonstrukcji.

Efekty przeszczepu tłuszczu

Lipotransfer pozwala na uzyskanie bardzo naturalnych efektów w postaci wolumetrii twarzy, korekcji biustu czy podniesienia pośladków. Jest to świetna alternatywa dla osób, które obawiają się sztucznego wyglądu, nierzadko powodowanego przez zabiegi chirurgiczne. Efekt wypełnienia widoczny jest od razu po wyjściu z gabinetu. Rezultaty odmładzania twarzy pojawiają się stopniowo w ciągu 3 miesięcy. Dzięki innowacyjnej technologii Adivive jej działanie utrzymuje się nawet przez kilka lat. 

Oto lista najważniejszych efektów, których możesz spodziewać się po zabiegu Adivive:

 • uzupełnienie ubytków tkanki tłuszczowej w obszarze twarzy - szczególnie w okolicach kości policzkowych,
 • poprawa elastyczności skóry,
 • wypełnienie bruzd i zmarszczek,
 • podniesienie opadających policzków,
 • ujędrnienie biustu, który utracił sprężystość w wyniku starzenia się skóry lub karmienia piersią,
 • poprawa jakości skóry na dłoniach,
 • korekcja kształtu pośladków,
 • uzupełnienie ubytku tkanki po wszelkiego rodzaju urazach w wyniku wypadków lub zabiegów chirurgicznych.

Zainteresował Cię zabieg przeszczepu tłuszczu? Przeczytaj więcej na temat Adivive na stronie Kliniki Novoderm w Łodzi. Już dziś umów się na konsultację z naszym lekarzem medycyny estetycznej i dowiedz się, czy jest to również zabieg dla Ciebie!