Usuwanie zmarszczek

Zmarszczki są naturalnym elementem fizjonomii dojrzałego człowieka. Jako pierwsze pojawiają się te mimiczne, które można zaobserwować już około 25. roku życia. Niektórzy twierdzą, że zmarszczki dodają człowiekowi charakteru.

Trudno o bardziej wyrazistą oznakę upływu czasu. Zmarszczki są naturalnym elementem fizjonomii dojrzałego człowieka. Jako pierwsze pojawiają się te mimiczne, które można zaobserwować już około 25. roku życia. Niektórzy twierdzą, że zmarszczki dodają człowiekowi charakteru. Nie brakuje jednak osób, które nie zamierzają akceptować tych zmian i chcą im przeciwdziałać. Na szczęście medycyna estetyczna zna bezpieczne i skuteczne rozwiązanie. Zapraszamy do skorzystania z zabiegu usuwania zmarszczek kwasem hialuronowym i toksyną botulinową w Klinice Novoderm. 
 

Usuwanie zmarszczek

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy (hialuronic acid - HA), to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie. Dzięki niej nasza skóra jest jędrna i elastyczna. Niestety, z wiekiem poziom kwasu hialuronowego wyraźnie spada, na co wpływ ma wiele czynników (promieniowane słoneczne, palenie papierosów, zła dieta, zmiany temperatur oraz uwarunkowania genetyczne). Niedobory HA powodują wiotczenie skóry i powstawanie zmarszczek.

Uzupełniając poziom kwasu hialuronowego przywracamy prawidłowe nawilżenie skóry, a tym samym regulujemy gospodarkę wodną organizmu. Efekt tego jest widoczny gołym okiem. Skóra ponownie staje się elastyczna i przyjemnie gładka, zwiększa się także jej objętość, co automatycznie przekłada się na redukcję zmarszczek.

W procesie usuwania zmarszczek wykorzystujemy kwas hialuronowy usieciowany. W Klinice Novoderm proponujemy naszym Pacjentom indywidualne dobranie kwasu do cech skóry oraz miejsca iniekcji, co ma ogromne znaczenie dla skuteczności i trwałości zabiegu.

Miejsca podania kwasu hialuronowego

Iniekcja kwasu hialuronowego jest możliwa w praktycznie dowolnym miejscu ludzkiego ciała. Tę metodę najczęściej wykorzystuje się jednak do redukcji zmarszczek w obrębie twarzy, szyi i dekoltu. HA doskonale spłyca bruzdy nosowo-wargowe, wyrównuje linię ust, uwydatnia policzki czy maskuje delikatne blizny.

Czy zabieg jest bolesny?

Absolutnie nie. Oczywiście wiele zależy tutaj od indywidualnego stopnia wrażliwości, jednak żaden z Pacjentów Kliniki Novoderm nigdy nie narzekał na dolegliwości bólowe w czasie iniekcji. Zabiegowi towarzyszy tylko delikatne ukłucie, które dzięki zastosowaniu kremu z preparatem znieczulającym jest praktycznie bezbolesne.

Zwracamy uwagę na to, że zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego może wykonać wyłącznie lekarz medycyny estetycznej. Wymagana jest tutaj olbrzymia precyzja oraz duże doświadczenie w doborze odpowiedniej ilości preparatu.

Po przeprowadzeniu zabiegu Pacjent nie powinien uskarżać się na żadne dolegliwości. Dopuszczalny jest niewielki obrzęk w miejscu nakłucia, który ustępuje po około 2-3 dniach. W okresie rekonwalescencji zalecamy picie dużych ilości wody oraz unikanie długotrwałej ekspozycji na promieniowanie słoneczne.

Efekty zabiegu

Są widoczne praktycznie od razu, a utrwalają się po około 2 tygodniach od wizyty w klinice. Miejsce, w które wprowadziliśmy kwas hialuronowy, jest wyraźnie wygładzone. Większość zmarszczek znika, a te najgłębsze są estetycznie spłycone. Oczywiście końcowy efekt w głównej mierze zależy od jakości przeprowadzonego zabiegu, dlatego zalecamy poddanie się tej procedurze w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej. Zespół Novoderm jest do Państwa dyspozycji.

Jak często trzeba powtarzać zabieg?

Jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji organizmu. Wstrzyknięty kwas hialuronowy prędzej czy później zostanie samoistnie usunięty, jednak nie powinno to nastąpić wcześniej niż po 6 miesiącach od wizyty w klinice. Przeciętna trwałość zabiegu wynosi od 8 do 12 miesięcy. Po tym czasie należy ponownie przeprowadzić iniekcję kwasu hialuronowego, by znów cieszyć się młodym, efektownym wyglądem.

Redukcja zmarszczek toksyna botulinową

Toksyna botulinowa, popularnie nazywana botoksem, to niezwykle skuteczny środek w walce z nawet głębokimi zmarszczkami. Podczas zabiegu wstrzykujemy precyzyjnie dobraną ilość toksyny, której zadaniem jest ograniczenie skurczu mięśni twarzy. Podkreślamy, że wygląd i kształt buzi się nie zmienia, nie dochodzi również do tzw. zamrożenia mimiki. Jedynym widocznym efektem zabiegu jest znaczna redukcja zmarszczek, a tym samym odmłodzenie wyglądu.

Zabieg jest w pełni bezpieczny, nie powoduje dolegliwości bólowych, a pierwsze efekty można zauważyć już po 2-3 dniach. Po około tygodniu od wizyty w klinice zmarszczki są wyraźnie wygładzone, a Pacjent może znów poczuć się pewnie i atrakcyjnie.

Klinice Novoderm oferujemy Państwu profesjonalne konsultacje z lekarzem medycyny estetycznej, który zaproponuje odpowiednią procedurę zabiegu usuwania zmarszczek kwasem hialuronowym lub toksyną botulinową. Gwarantujemy doskonały efekt i pełne bezpieczeństwo, a także kompleksową opiekę przed, w trakcie i po zabiegu.