Co na wiotką skórę ud? Radiofrekwencja mikroigłowa sposobem na jej ujędrnienie

Licz­ne zabie­gi medy­cy­ny este­tycz­nej poma­ga­ją kobie­tom i mężczy­znom pora­dzić sobie z wiot­ko­ścią skóry — także w newral­gicz­nej okoli­cy ud. Obszar ten podat­ny jest na zwiot­cze­nia, powsta­wa­nie cellu­li­tu, rozstę­pów. Z tego powo­du wyma­ga wzmo­że­nia proce­sów rewi­ta­li­za­cyj­nych w głęb­szych tkan­kach skór­nych, a także zmusze­nie ich do natu­ral­nej odno­wy biolo­gicz­nej sprzy­ja­ją­cej uela­stycz­nie­niu i odzy­ska­niu jędr­no­ści. Jedną z metod stoso­wa­nych w stymu­lo­wa­niu odpo­wie­dzial­ną za produk­cję kola­ge­nu jest radio­fre­kwen­cja mikro­igło­wa. Co to za zabieg, jak jest prze­pro­wa­dza­ny i jakich efek­tów można się spodzie­wać po jego wykonaniu?

Jak radiofrekwencja mikroigłowa oddziałuje na wiotką skórę na udach?

Radio­fre­kwen­cja mikro­igło­wa jest zabie­giem medy­cy­ny este­tycz­nej, który umoż­li­wia złago­dze­nie widocz­no­ści rozstę­pów na udach, popra­wie­nie mikro­krą­że­nia, a także odży­wie­nie tkanek, dzię­ki które­mu nabie­ra­ją one jędr­no­ści — nie tylko powierz­chow­nie, ale również w głęb­szych warstwach skóry.

W trak­cie prze­pro­wa­dza­nia tej proce­du­ry docho­dzi do nakłu­wa­nia skóry z pomo­cą niewiel­kich igieł, co prowa­dzi do powsta­wa­nia mikro­usz­ko­dzeń na jej powierzch­ni. Jedno­cze­śnie skóra podda­wa­na jest oddzia­ły­wa­niu podwyż­szo­nej tempe­ra­tu­ry, która z kolei bardzo dobrze pobu­dza tkan­ki i wzma­ga ich rege­ne­ra­cję. Po serii takich zabie­gów u pacjen­ta można zauwa­żyć nie tylko lifting skóry, ale także reduk­cję tkan­ki tłuszczowej.

Skąd jednak wspo­mnia­ny efekt podgrza­nia tkanek? Zacho­dzi on podczas trans­fe­ru przez skórę fal radio­wych o wyso­kiej często­tli­wo­ści, które przy­czy­nia­ją się do wzmo­żo­ne­go ruchu jonów. Ciepło wywo­ła­ne przez cząstecz­ki deter­mi­nu­je tkan­ki do wzmo­żo­nej napra­wy, tworze­nia się nowych połą­czeń kola­ge­no­wych, zwięk­sze­nia mikro­krą­że­nia i zaini­cjo­wa­nia proce­sów rege­ne­ra­cyj­nych. Igły te będą zatem imito­wać fale radio­we. Zabieg zaini­cju­je wzmo­żo­ną produk­cję kola­ge­nu i elasty­ny, dopro­wa­dza­jąc tym samym stop­nio­wo do opty­mal­ne­go napię­cia skóry na udach.

Jak wygląda zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Jeże­li zakwa­li­fi­ko­wa­łeś się do zabie­gu radio­fre­kwen­cji mikro­igło­wej, by ujędr­nić swoje uda i zwięk­szyć elastycz­ność tkanek w tym obsza­rze, w dniu prze­pro­wa­dze­nia tej proce­du­ry specja­li­sta posłu­ży się urzą­dze­niem wypo­sa­żo­nym w specjal­ną głowi­cę, która posia­da niewiel­kie igły. Każda z nich ma inną długość, dzię­ki czemu możli­we jest stymu­lo­wa­nie odno­wy tkanek na zróż­ni­co­wa­nej głębo­ko­ści. Otrzy­masz także znie­czu­le­nie miej­sco­we, dzię­ki które­mu odczu­wal­ny dyskom­fort będzie mini­mal­ny lub całkiem niezauważalny.

Efekty w obszarze ud po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Tkan­ki po takim zabie­gu ulega­ją wizu­al­ne­mu unie­sie­niu, wymo­de­lo­wa­niu, nabie­ra­ją jędr­no­ści, a skóra w doty­ku jest wyraź­nie bardziej elastycz­na i napię­ta. Podda­nie się takiej proce­du­rze spowal­nia zatem również proce­sy starze­nia, które są głów­nie odpo­wie­dzial­ne za wiot­cze­nie skóry.

Dotych­czas wiot­ka skóra na udach zaczy­na lepiej się prezen­to­wać, a nogi wyda­ją się szczu­plej­sze, lepiej wymo­de­lo­wa­ne i zgrab­niej­sze. Taki efekt z kolei prze­kła­da się na pewność siebie osoby, która zdecy­do­wa­ła się na omawia­ny zabieg i wyko­na­ła przy­naj­mniej kilka serii w kilku­ty­go­dnio­wych odstępach.

Przeciwwskazania do zabiegu z wykorzystaniem fal radiowych

Nie każdy może przy­stą­pić do takie­go zabie­gu, zdając się na inne alter­na­ty­wy. W pierw­szej kolej­no­ści mowa tutaj o kobie­tach w ciąży, które mogą poddać się takiej tera­pii dopie­ro po porodzie.

Kolej­nym wyklu­cze­niem są choro­by nowo­two­ro­we, a także wystę­po­wa­nie stanów zapal­nych na obsza­rach skór­nych, które mają zostać podda­ne zabie­go­wi. Również pacjen­ci, którzy posia­da­ją rozrusz­nik serca lub inne elek­trycz­ne urzą­dze­nia na stałe w swoim orga­ni­zmie, nie będą podda­ni kura­cji radio­fre­kwen­cji mikroigłowej.

Omawia­ny zabieg medy­cy­ny este­tycz­nej nie zosta­nie prze­pro­wa­dzo­ny ponad­to u osób, które korzy­sta­ją z leków o dzia­ła­niu prze­ciw­za­krze­po­wym lub wystę­pu­je u nich tenden­cja do powsta­wa­nia nieeste­tycz­nych blizn.Chciałbyś się dowie­dzieć, czy możesz skorzy­stać z radio­fre­kwen­cji mikro­igło­wej i zwięk­szyć jędr­ność swoich ud? Skon­tak­tuj się z Klini­ką Novo­derm w Łodzi i umów się na swoją pierw­szą wizytę!

NovoDerm
novoderm.pl
menu
Przewiń do góry