zamrazanie tkanki tluszczowej

Czy lipoliza iniekcyjna jest skuteczna?

Czasem marzysz o tym, aby jak za dotknię­ciem czaro­dziej­skiej różdż­ki móc mode­lo­wać swoje ciało? Odro­bi­nę zmniej­szyć obwód bioder, spra­wić, by brzuch stał się bardziej płaski, a jedno­cze­śnie na dobre pozbyć się uciąż­li­wych bocz­ków i drugie­go podbród­ka? Mamy dla Ciebie dobrą wiado­mość! Dosko­na­łe efek­ty może osią­gnąć, wybie­ra­jąc lipo­li­zę iniek­cyj­ną. Dowiedz się, na czym pole­ga ten zabieg i jaka jest jego skuteczność.

Na czym polega zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Zabieg lipo­li­zy iniek­cyj­nej to mało­in­wa­zyj­na proce­du­ra, mają­ca na celu pozby­cie się uporczy­wej tkan­ki tłusz­czo­wej w wybra­nych obsza­rach. Nie nale­ży mylić jej z lipo­suk­cją, która wiąże się z dość dużą inge­ren­cją w ciało i jest wyko­ny­wa­na na dużych powierzch­niach. W przy­pad­ku lipo­li­zy iniek­cyj­nej pod skórę wpro­wa­dza­na jest substan­cja wywo­łu­ją­ca proces likwi­da­cji komó­rek tłusz­czo­wych. Są one rozpusz­cza­ne i usuwa­ne przez orga­nizm za spra­wą natu­ral­nych proce­sów meta­bo­licz­nych. Zazwy­czaj dla osią­gnię­cia spodzie­wa­ne­go rezul­ta­tu wystar­czy ok. 3–4 zabie­gów w odstę­pach ok. 3–4 tygo­dni, choć oczy­wi­ście zdarza­ją się wyjątki.

Czy lipoliza iniekcyjna jest skuteczna?

Lipo­li­za iniek­cyj­na przy­no­si dosko­na­łe efek­ty, które mogą zostać z pacjen­tem już na stałe. Problem może powró­cić jedy­nie w przy­pad­ku zwięk­sze­nia masy ciała u pacjen­ta. Efek­ty najczę­ściej są widocz­ne już po 8–10 tygo­dniach od zakoń­cze­nia kura­cji. Warto dodać, że lipo­li­za iniek­cyj­na nie jest proce­du­rą odchu­dza­ją­cą. Służy wyłącz­nie pozby­ciu się wyjąt­ko­wo uporczy­we­go tłusz­czu z wybra­nych okolic, gdy ćwicze­nia i dieta nie są w stanie pomóc pacjentowi.

Z jakimi problemami poradzi sobie zabieg?

Zabieg lipo­li­zy można prze­pro­wa­dzić na wielu częściach ciała. Do najczę­ściej wybie­ra­nych obsza­rów należą:

  • bocz­ki;
  • plecy;
  • wewnętrz­na stro­na ud;
  • zewnętrz­na stro­na ud, tzw. bryczesy;
  • biodra;
  • talia;
  • ramio­na;
  • plecy;
  • kark;
  • drugi podbró­dek;
  • brzuch, szcze­gól­nie tzw. oponka;
  • pier­si (rzeko­ma gine­ko­ma­stia umężczyzn).

Od miej­sca zabie­go­we­go zale­ży między inny­mi licz­ba koniecz­nych sesji – im więk­sza powierzch­nia, tym więcej razy trze­ba powtó­rzyć zabieg. Warto również pamię­tać, że efek­ty nie poja­wia­ją się od razu, dlate­go nale­ży uzbro­ić się w cierpliwość.

Lipoliza a liposukcja – jakie są różnice?

Lipo­li­za i lipo­suk­cja, choć służą podob­nym celom, różnią się wielo­ma cecha­mi. Poza mniej­szą inwa­zyj­no­ścią pierw­sze­go z zabie­gów, jego ogrom­nym plusem może być również brak okre­su rekon­wa­le­scen­cji. Po zabie­gu lipo­suk­cji koniecz­ne jest nosze­nie specjal­ne­go ubra­nia ucisko­we­go zgod­nie z zale­ce­nia­mi leka­rza, a przy tym unika­nie nagłych zmian tempe­ra­tur, co wyklu­cza opala­nie, ciepłe kąpie­le czy wizy­ty w saunie, a nawet inten­syw­niej­sze ćwicze­nia fizycz­ne. Z drugiej stro­ny, zabieg lipo­suk­cji jest jedno­ra­zo­wy, a w przy­pad­ku wielu jej typów pobra­ny tłuszcz można wyko­rzy­stać jako natu­ral­ny wypeł­niacz w zabie­gu lipofillingu.

Jak przygotować się do lipolizy?

Do lipo­li­zy nie trze­ba się przy­go­to­wy­wać w szcze­gól­ny sposób. Przede wszyst­kim nale­ży pamię­tać, że to zabieg z niewiel­kim prze­rwa­niem tkan­ki łącz­nej, dlate­go trze­ba odsta­wić wszel­kie prepa­ra­ty obni­ża­ją­ce krze­pli­wość krwi. W dniu zabie­gu nie wolno pić kawy czy spoży­wać alko­ho­lu, nie powin­no się też palić papie­ro­sów. Przed zabie­giem niezbęd­na jest również konsul­ta­cja ze specja­li­stą. Ma ona na celu zarów­no wyklu­cze­nie ewen­tu­al­nych prze­ciw­wska­zań, jak i omówie­nie ocze­ki­wań pacjenta.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po zabie­gu nie jest wyma­ga­ny okres rekon­wa­le­scen­cji. Pacjent może właści­wie natych­miast wrócić do swoich codzien­nych aktyw­no­ści. Po wyko­na­nej proce­du­rze możli­we jest niewiel­kie swędze­nie czy piecze­nie, co świad­czy o tym, że prepa­rat dzia­ła tak, jak powi­nien. Zauwa­żal­ne jest również zaczer­wie­nie­nie skóry i jej niewiel­ki obrzęk, a także niewiel­kie sinia­ki w miej­scu wkłuć. Każdy z tych skut­ków ubocz­nych powi­nien znik­nąć samo­ist­nie po ok. 3–4 dniach.

Jakie są przeciwwskazania do lipolizy iniekcyjnej?

Lipo­li­za iniek­cyj­na, jak każdy zabieg z zakre­su medy­cy­ny este­tycz­nej, wiąże się z listą prze­ciw­wska­zań. Do najważ­niej­szych należą:

  • okres ciąży i karmie­nie piersią;
  • choro­by nowotworowe;
  • niektó­re choro­by krwi, szcze­gól­nie prze­bie­ga­ją­ce z zabu­rze­nia­mi jej krzepliwości;
  • stoso­wa­nie leków obni­ża­ją­cych krze­pli­wość krwi;
  • skłon­ność do tworze­nia się blizn czy bliznowców;
  • stany zapal­ne skóry;
  • cukrzy­ca (szcze­gól­nie ta nieuregulowana).
NovoDerm
novoderm.pl
menu
Przewiń do góry