nici aptos

Ile kosztuje założenie nici liftingujących na twarz?

Wizu­al­ne odmło­dze­nie rysów twarzy i struk­tur skóry przy obec­nym postę­pie tech­no­lo­gicz­nym w medy­cy­nie można wyko­ny­wać meto­da­mi, które pozwa­la­ją na szyb­szą i spraw­niej­szą rekon­wa­le­scen­cję i uzyska­nie satys­fak­cjo­nu­ją­cych efek­tów este­tycz­nych. Jednym z takich zabie­gów są nici liftin­gu­ją­ce zakła­da­ne na twarz, dzię­ki którym można zmie­niać owal twarzy, odpo­wied­nio napi­nać skórę i wygła­dzać widocz­ne na niej zmarszcz­ki. Na czym pole­ga ta meto­da i od jakich czyn­ni­ków zale­ży final­na cena takiej procedury?

Na czym polega zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących?

Zabieg wszcze­pie­nia nici pod skórę prze­pro­wa­dza­ny jest w znie­czu­le­niu miej­sco­wym. W zależ­no­ści od potrze­by można zasto­so­wać maść lub zastrzyk — to kwestia indy­wi­du­al­na, o której decy­du­je lekarz. Następ­nie specja­li­sta korzy­sta z odpo­wied­nich igieł, na które nawle­ka­ne są nici liftin­gu­ją­ce i wpro­wa­dza­ne pod skórę. Podczas wyjmo­wa­nia igieł można zauwa­żyć pierw­sze efek­ty napię­cia i wygładzenia.

Rezul­ta­ty widocz­ne są zaraz po zakoń­cze­niu całej proce­du­ry, jednak w tym momen­cie skóra jest jesz­cze nieco podraż­nio­na, zaczer­wie­nio­na i potrze­bu­je czasu na rege­ne­ra­cję. Podraż­nie­nie tkanek podskór­nych — zarów­no przez mecha­nicz­ną inge­ren­cję, jak i haczy­ki lub wypust­ki znaj­du­ją­ce się w niciach, dodat­ko­wo deter­mi­nu­je skórę do szyb­szej odno­wy i napra­wy, tym samym wzma­ga­jąc proces produk­cji kola­ge­nu i elasty­ny, dlate­go po pełnym wygo­je­niu skóra wyglą­da promien­niej, młodziej, spoj­rze­nie na rado­śniej­sze, a twarz na bardziej syme­trycz­ną i pogodną.

Kiedy i w jakim celu stosuje się tę procedurę?

Nici liftin­gu­ją­ce to zabieg medy­cy­ny este­tycz­nej, na który decy­du­ją się głów­nie pacjen­ci po 45. roku życia, choć w wielu przy­pad­kach tej proce­du­rze można poddać się już po trzydziestce.

Najczę­ściej wspo­mnia­ne nici wszcze­pia­ne są u osób, które zauwa­ża­ją brak syme­trii w swoich rysach twarzy, opada­ją­ce kąci­ki ust, brwi, podwój­ny podbró­dek, czy kształt nosa, który prze­szka­dza jego właścicielowi.

Z chęcią wyko­na­nia tego zabie­gu zgła­sza­ją się również pacjen­ci, którzy chcą popra­wić owal swojej twarzy, uwydat­nić linię żuchwy, wyeli­mi­no­wać zmarszcz­ki najczę­ściej poja­wia­ją­ce się w okoli­cy oczu, czoła i ust.

Inne zasto­so­wa­nia nici liftin­gu­ją­cych to postę­pu­ją­ce zwiot­cze­nie skóry zwią­za­ne z wiekiem, brak jędr­no­ści, czy worki pod ocza­mi, które spra­wia­ją, że pacjent wyglą­da na zmęczo­ne­go i smutnego.

Czym różnią się poszczególne rodzaje nici liftingujących?

Wśród stoso­wa­nych nici liftin­gu­ją­cych można spotkać się z przy­naj­mniej trze­ma głów­ny­mi rodza­ja­mi. Każdy z nich może przy­nieść nieco inne efek­ty wizu­al­ne, różni się także długo­ścią utrzy­my­wa­nia się rezul­ta­tów, dlate­go to w głów­nej mierze lekarz decy­du­je, które nici będą najlep­szym rozwią­za­niem dla konkret­ne­go pacjenta.

Pierw­szy rodzaj nici to te wypo­sa­żo­ne w niewiel­kie wypust­ki. Ich celem jest zacze­pia­nie się o tkan­ki, dzię­ki czemu są one lepiej podtrzymywane.

Drugi rodzaj to nici wypo­sa­żo­ne w drob­ne haczy­ki. Bardzo dobrze podtrzy­mu­ją tkan­ki, jedno­cze­śnie nie powo­du­ją efek­tu sztucz­no­ści. Rezul­tat jest zatem bardzo natu­ral­ny. Co ważne, ten rodzaj nici aktyw­nie współ­pra­cu­je z twarzą, dlate­go ruchy mimicz­ne nie powo­du­ją utra­ty napię­cia skóry.

Trze­ci typ nici to te wypro­du­ko­wa­ne z kwasu hialu­ro­no­we­go. Ich zale­tą jest wspo­mnia­ny skład­nik, który wystę­pu­je natu­ral­nie w tkan­kach, jednak z czasem jego ilość się zmniej­sza, co powo­du­je wiot­cze­nie skóry i utra­tę jędr­no­ści. Dostar­cze­nie dodat­ko­wej dawki kwasu hialu­ro­no­we­go przy jedno­cze­snym podraż­nie­niu tkanek wzma­ga produk­cję tej substan­cji, a także od razu dopro­wa­dza do nawil­że­nia, wygła­dze­nia i napię­cia cery. Ze wzglę­du na wspo­mnia­ną biokom­pa­ty­bil­ność kwasu hialu­ro­no­we­go, ryzy­ko aler­gii i uczu­le­nia jest minimalne.

Ceny zabiegu nićmi liftingującymi

Cena zabie­gu z zasto­so­wa­niem nici liftin­gu­ją­cych będzie zale­żeć od ilości zasto­so­wa­nych nici, a także ich konkret­ne­go rodza­ju. Może to być koszt waha­ją­cy się od 1100 zł do 3000 zł.

Jeże­li chcesz się dowie­dzieć, ile Ciebie kosz­to­wał­by taki zabie­gi i które nici liftin­gu­ją­ce najle­piej spro­sta­ją Twoim potrze­bom i ocze­ki­wa­niom, umów się z naszym specja­li­stą w Klini­ce Novo­derm w Łodzi na konsul­ta­cję.

NovoDerm
novoderm.pl
menu
Przewiń do góry