zabieg na podwojny podbrodek

Jak pozbyć się drugiego podbródka?

Drugi podbró­dek to dla wielu osób niema­ły problem natu­ry este­tycz­nej. Czasa­mi jest tak obfi­ty, że nie sposób zaka­mu­flo­wać go ubra­niem, maki­ja­żem czy odpo­wied­nio dobra­ną fryzu­rą. Doty­czy nie tylko osób z więk­szą wagą, ale również tych z natu­ry szczu­płych. Jak pozbyć się drugie­go podbród­ka? Jakie zabie­gi medy­cy­ny este­tycz­nej wykonać?

Skąd się bierze drugi podbródek?

Wraz z wiekiem skóra zaczy­na tracić jędr­ność i stop­nio­wo wiot­czeć. Efek­tem tego może być właśnie drugi podbró­dek. Dzię­ki medy­cy­nie este­tycz­nej usunię­cie go staje się możli­we. Niektó­re zabie­gi pozwa­la­ją wyeli­mi­no­wać go na stałe, a dzię­ki temu odmło­dzić twarzy i nadać jej pięk­ny owal.

Niepraw­dą jest, że dodat­ko­wy podbró­dek mogą posia­dać tylko osoby star­sze czy otyłe. Problem ten często doty­czy również osób młodych i z natu­ry szczu­płych. W obu tych przy­pad­kach zasto­so­wa­nie odpo­wied­niej diety i ćwiczeń fizycz­nych może nie przy­nieść rezul­ta­tu. Czasa­mi obszar wokół brody jest na tyle opor­ny na jakie­kol­wiek dzia­ła­nia, że pozby­cie nadmia­ru tłusz­czy­ku lub obwi­słej skóry taki­mi sposo­ba­mi okazu­je się niemożliwe.

Na drugi podbró­dek pole­ca­ne są nawet specjal­ne ćwicze­nia nakie­ro­wa­nie na obszar wokół twarzy, czyli tzw. Face­fit­ness. Dzię­ki nim bardzo często udaje się w widocz­nie zmniej­szyć nadmiar tkan­ki tłusz­czo­wej poprzez uela­stycz­nie­nie odpo­wied­nich mięśni oraz ujędr­nie­nie skóry. Warto wspo­mnieć, że dla osią­gnię­cia zauwa­żal­nych efek­tów koniecz­ne jest wyko­ny­wa­nie ćwiczeń regu­lar­nie i przez dłuż­szy czas. Drugi podbró­dek może być również kwestią genów, z który­mi cięż­ko walczyć.

Co zrobić gdy wszyst­kie meto­dy zawo­dzą lub nie chce­my czekać zbyt długo na efek­ty? Z pomo­cą przy­cho­dzą odpo­wied­nie zabie­gi medy­cy­ny estetycznej.

Liposukcja strzykawkowa

Sposo­bem na usunię­cie nadmia­ru tkan­ki tłusz­czo­wej z podbród­ka jest lipo­suk­cja strzy­kaw­ko­wa. To mało­in­wa­zyj­ny zabieg zwany również lipo­pla­sty­ką. W prze­ci­wień­stwie do zwykłej lipo­suk­cji odsy­sa się o wiele mniej tkan­ki tłusz­czo­wej z użyciem specjal­nej strzy­kaw­ki, a nie pompy.

Zabieg jest nie tylko mało­in­wa­zyj­ny, ale również bezpiecz­ny i całko­wi­cie bezbo­le­sny, ponie­waż prze­pro­wa­dza się go w znie­czu­le­niu miejscowym.

Podczas prze­pro­wa­dza­nia lipo­suk­cji strzy­kaw­ko­wej podbród­ka wyko­rzy­sty­wa­na jest tzw. kaniu­la, dzię­ki której możli­we jest dokład­ne pobra­nie tkan­ki tłusz­czo­wej z precy­zyj­nie wyzna­czo­nych miejsc. Dlate­go w przy­pad­ku drugie­go podbród­ka zabieg ten jest jak najbar­dziej odpo­wied­ni. Mate­riał, który zosta­nie pobra­ny z obsza­ru wokół szyi, może zostać zaapli­ko­wa­ny w inne miej­sca np. w celu mode­lo­wa­nia sylwetki.

Proce­du­ra trwa zazwy­czaj od 2 do 4 godzin, a pierw­sze efek­ty można zaob­ser­wo­wać prak­tycz­nie od razu. Na osta­tecz­ny efekt trze­ba pocze­kać około 1–2 tygo­dni do momen­tu, aż obrzęk zosta­nie zniwe­lo­wa­ny. Ogrom­ną zale­tą lipo­suk­cji strzy­kaw­ko­wej jest brak koniecz­no­ści powta­rza­nia zabie­gu, ponie­waż komór­ki tłusz­czo­we zosta­ją usunię­te z orga­ni­zmu na stałe.

Lipoliza na dodatkowy podbródek

Kolej­nym sposo­bem na pozby­cie się drugie­go podbród­ka jest lipo­li­za. To zabieg niechi­rur­gicz­ny pole­ga­ją­cy na wstrzy­ki­wa­niu w obszar tkan­ki tłusz­czo­wej specjal­ne­go prepa­ra­tu zawie­ra­ją­ce­go fosfa­ty­dy­lo­cho­li­nę, której zada­niem jest rozpusz­cza­nie komó­rek tłusz­czo­wych. Tłuszcz uwol­nio­ny w wyni­ku tego proce­su trafia następ­nie do wątro­by i zosta­je w natu­ral­ny sposób wyda­lo­ny z organizmu.

Lipo­li­za podbród­ka trwa zale­d­wie kilka­dzie­siąt minut, a po jego zakoń­cze­niu pacjent może pójść od razu do domu. Proce­du­ra jest całko­wi­cie bezbo­le­sna, ponie­waż lekarz prze­pro­wa­dza ją w znie­czu­le­niu. Efek­ty zabie­gu są widocz­ne po kilku tygo­dniach, gdyż orga­nizm potrze­bu­je trochę czasu, by tłuszcz został rozpusz­czo­ny i wyda­lo­ny z orga­ni­zmu. W zależ­no­ści od grubo­ści tkan­ki tłusz­czo­wej może być koniecz­ne wyko­na­nie kilku serii zabie­gów. Dużą zale­tą lipo­li­zy jest fakt, że efek­ty mogą utrzy­my­wać się już zawsze. Praw­do­po­do­bień­stwo takie­go właśnie scena­riu­sza jest możli­we szcze­gól­nie u osób z natu­ry szczu­płych mają­cych zwięk­szo­ną ilość tkan­ki tłusz­czo­wej w okoli­cach brody. Jeśli pacjent po zabie­gu znaczą­co przy­bie­rze na wadze, nadmiar tłusz­czu w okoli­cach podbród­ka może poja­wić się ponownie.

NovoDerm
novoderm.pl
menu
Przewiń do góry