Makijaż permanentny
Cennik
Cena | Do ustalenia |
Czym jest makijaż permanentny?
Makijaż permanentny można porównać do tatuażu, bo barwniki wprowadzane są płytko pod skórę i utrzymują się na miejscu przez kilka lat.
Dostępne są różne techniki makijażu permanentnego brwi, takie jak:
- microblading
- metoda włoskowa
- cieniowanie
- ombre brwi
- microshading
Te metody pozwalają uzyskać naturalny efekt na brwiach, ale też ustach i w okolicach rzęs. Warto korzystać z usług gabinetów, które operują kilkoma różnymi metodami.
Kto najczęściej decyduje się na makijaż permanentny?
Za pomocą tej techniki można imitować włoski, których nie ma, a także wizualnie usunąć nierówności czy rzucające się w oczy blizny. Z tego powodu pierwszą grupą osób, które się na nią decydują, są pacjenci po urazach czy chorobach, którzy chcą mieć równe brwi czy symetryczne usta.
Druga grupa to wszyscy ci, którzy do pracy muszą malować się na co dzień. W ich przypadku permanentny makijaż twarzy to oszczędność nawet 30–60 minut co rano, które można poświęcić na inne rzeczy niż malowanie się. Również ci, którzy w pracy muszą szybko reagować i być w stałej gotowości, dzięki permanentnym brwiom czy ustom zyskują komfort, bo zawsze wyglądają profesjonalnie.
Jeśli chodzi o makijaż permanentny brwi, to spora grupa kobiet chce mieć wyraziste łuki brwiowe na stałe, bo takie są obecnie modne. Szczególnie dotyczy to tych pań, które z natury mają jasne lub prawie niewidoczne brwi, które i tak muszą stale poddawać hennie.
Najważniejsze aspekty zabiegu
Częste pytania
Jak długo utrzymują się efekty?
Średnio efekty makijażu permanentnego utrzymują się na skórze ok. 1,5 – 5 lat. Znaczenie mają umiejętności osoby wykonującej zabieg, technika i stosowany tusz. Najdłużej utrzymują się kreski na oczach, a najszybciej ścierają się permanentne brwi.
Co robić po zabiegu?
Sam zabieg trwa krótko, ale nie każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że po nim przez kilka tygodni o brwi ombre czy pomalowane na stałe usta trzeba dbać. Po kilku dniach od zabiegu skóra w miejscu wykonania makijażu permanentnego zacznie się łuszczyć. Pojawią się też strupki. Skóra całkowicie się zagoi po ok. 14 dniach.
Czego nie robić po zabiegu?
Nie można odrywać skóry ani strupków, bo może to prowadzić do powstania blizn lub uszkodzenia świeżego makijażu. Przez ok. 2 tygodnie, czyli do pełnego zagojenia się brwi czy ust, należy chronić je przed słońcem i nawilżać. W tym czasie trzeba unikać chlorowanej wody, sauny i solarium.
Przeciwwskazania
- stany zapalne na twarzy
- łuszczyca
- nowotwory
- zaburzenia krzepliwości krwi i przyjmowanie leków wpływających na krzepliwość krwi
- ciąża i karmienie piersią
- skłonność do pojawiania się zbliznowaceń i zrostów
- cukrzyca
Makijaż permanentny krok po kroku
Makijaż permanentny okiem eksperta
30
Średnio 30 minut można zaoszczędzić co rano na makijażu, jeśli na skórze jest makijaż permanentny brwi, oczu i ust. To niezwykła wygoda szczególnie dla osób zapracowanych, które nie mają czasu zajmować się codziennym robieniem makijażu. Do tego można doliczyć czas na wizyty u kosmetyczek np. na zabieg henny brwi.
Konieczność powtarzania
Nawet tyle lat utrzymuje się na skórze makijaż permanentny. Wszystko zależy od tempa łuszczenia się skóry i indywidualnych uwarunkowań. Nie bez znaczenia jest też jakość barwnika i sprzętu, dlatego na makijażu permanentnym lepiej nie oszczędzać.