Tropokolagen Guna
Cennik
Zabieg | Cena |
1 zabieg | 500 zl |

Czym jest Tropokolagen Guna?
Tropokolagen podawany iniekcyjnie — ujędrnianie, leczenie blizn, rozstępów, ran
Kolagen to białko, które występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Stanowi podstawowy budulec skóry właściwej i to właśnie w niej jest produkowane. Odpowiadają za to komórki tkanki łącznej – fibroblasty – które regulują również rozkład kolagenu. Równowaga pomiędzy syntezą i degradacją tej substancji jest jednym z kluczowych czynników warunkujących jędrność i sprężystość skóry. Niestety balans ten zostaje zachwiany przez naturalny proces starzenia. Naruszyć go mogą również inne niekorzystne czynniki zewnętrzne, takie jak ekspozycja na promienie UV czy wolne rodniki.
W procesie syntezy kolagenu powstaje tropokolagen typu I, który z czasem dojrzewa do postaci ostatecznej. Tropokolagen typu I można uzyskać również w laboratorium i stosować jako preparat medyczny do usuwania skutków starzenia się tkanek. Zabieg wykonuje się metodą mezoterapii, czyli ostrzykiwania skóry przy użyciu mikroigieł.
Tropokolagen typu I pomaga regulować zależności pomiędzy syntezą i degradacją kolagenu, zbliżając je do pożądanej równowagi. Zabieg umożliwia pozbywanie się takich problemów estetycznych, jak:
- utrata jędrności skóry związana z wiekiem lub redukcją tkanki tłuszczowej,
- objawy starzenia się skóry twarzy, szyi i dekoltu, dłoni oraz ciała,
- lokalne nadmiary tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy i ciała,
- zmarszczki związane z wiekiem i fotostarzeniem się skóry,
- nadmierne napięcie mięśni mimicznych i mięśni szyi,
- utrata elastyczności i napięcia mięśni szyi,
- wypadanie włosów,
- blizny i rozstępy,
- cellulit.
Regeneracja włókien kolagenowych umożliwia również skuteczne zwalczanie bólu związanego np. ze zwyrodnieniami stawów czy urazami struktur kostno-stawowych.
Najważniejsze aspekty zabiegu
Częste pytania
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest bezbolesny. Wykonuje się go z zastosowaniem znieczulenia miejscowego w formie specjalnego żelu lub kremu podawanego na skórę.
Jak długo trwa zabieg?
W zależności od rozległości miejsca zabiegowego, mezoterapia mikroigłowa tropokolagenem typu I może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.
Jak długo utrzymują się efekty?
Efekty mezoterapii mikroigłowej tropokolagenem typu I są trwałe przy regularnym powtarzaniu sesji zabiegowych.
Przeciwwskazania
- ciąża,
- aktywne infekcje skórne,
- choroba nowotworowa,
- niewyrównana cukrzyca,
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- skłonność do bliznowców,
- przyjmowanie niektórych leków.
Mezoterapia tropokolagenem typu I krok po kroku
Mezoterapia tropokolagenem typu I okiem eksperta
Czas rekonwalescencji
Mezoterapia tropokolagenem typu I nie wymaga rekonwalescencji. Pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć natychmiast po opuszczeniu gabinetu. Zalecenia pozabiegowe obejmują unikanie ekspozycji na promienie UV oraz rezygnację z basenu, sauny i kosmetyków o działaniu drażniącym przez minimum 48 godzin po iniekcji. W kolejnych dniach wskazane jest korzystanie z kremów z filtrem o wysokim wskaźniku SPF.
Konieczność powtarzania
Mezoterapia tropokolagenem typu I może być wykonana jednorazowo. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów terapii zaleca się jednak przeprowadzenie kilku sesji zabiegowych.