Wypełnianie doliny łez
Cennik
Wypełnianie doliny łez | 800 zł |

Czym jest zabieg wypełniania doliny łez?
Do niwelowania doliny łez stosuje się zabieg z użyciem kwasu hialuronowego.
Dzięki zabiegowi twarz wygląda na młodszą i bardziej wypoczętą.
Obszary zastosowania
Zabiegowi powinny poddać się osoby, u których widoczne jest zwiotczenie skóry okolicy dolnych powiek, a także obecność zagłębień skóry pod oczami w obrębie oczodołów, które przechodzą na policzki i tym samym tworzą dolinę łez. Zabieg jest też dobry dla osób, u których widoczna jest utrata podskórnej tkanki tłuszczowej.
Najważniejsze aspekty zabiegu
Częste pytania
Kiedy widoczne są efekty zabiegu?
Uzyskany efekt uzależniony jest od głębokości danej doliny łez i wieku pacjenta. Im skóra jest młodsza, tym otrzymany efekt jest lepszy. U starszych pacjentów dolina łez może być bardziej widoczna, w takim przypadku potrzebny może okazać się kolejny zabieg. Pierwsze efekty widać już po zabiegu, lecz dopiero po 3–4 tygodniach możemy zaobserwować pełen efekt końcowy.
Ile czasu trwa zabieg?
Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od obszaru zabiegowego i kondycji skóry pacjenta.
Jakie są efekty uboczne zabiegu?
Po zabiegu mogą wystąpić skutki uboczne takie jak: swędzenie skóry, niewielkie krwiaki w miejscu podania preparatu, nadmierna pigmentacja i przebarwienia skóry. Wystąpienie ewentualny skutków ubocznych uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta.
Przeciwwskazania
- uczulenie na składniki preparatu,
- wiek poniżej 18 lat,
- ciąża i okres karmienia piersią,
- aktywne zakażenie skóry np. trądzik lub opryszczka,
- choroby autoimmunologiczne.
Wypełnianie doliny łez krok po kroku
Adivive okiem eksperta
Czas rekonwalescencji
Po zabiegu pacjent może wrócić od razu do domu. Powinien jedynie schładzać okolice powiek dolnych, nosa i policzków, aby utrzymać reakcję tkanki na możliwie niskim poziomie.
Konieczność powtarzania
Zabieg może być powtórzony tylko wtedy, gdy wypełniacz doliny łez został podany w zbyt małym stężeniu i efekt końcowy nie jest jeszcze optymalny. Należy zaznaczyć, że skóra każdego pacjenta jest inna. Im młodsza, tym bardziej podatna na działanie kwasu hialuronowego.