Adivive – przeszczep tkanki tłuszczowej

W medycynie estetycznej nieustannie trwają badania nad poszukiwaniem cudownego środka, który jak najdłużej spowolni starzenie się skóry. Wraz z upływem lat u każdego człowieka dochodzi do tzw. lipodystrofii, czyli miejscowego zaniku tkanki tłuszczowej. W niektórych miejscach na ciele z kolei pojawia się go zbyt wiele. Idealnym rozwiązaniem wydaje się więc pobranie tkanki tłuszczowej z tych obszarów, w których występuje w nadmiarze i przeszczepienie jej tam, gdzie występują deficyty. Procedurę tą nazywa się autotransplantacją, czyli przeszczepem tkanek lub narządów w obrębie tego samego organizmu. Dzięki pobieraniu i przeszczepianiu własnej tkanki tłuszczowej eliminowane jest ryzyko odrzucenia oraz wywołania alergii. Wysoka jakość pobranego materiału gwarantuje spektakularne i trwałe rezultaty zabiegu.
W Klinice Novaderm używamy najnowocześniejszego urządzenia do wykonywania zabiegu autotransplantacji tkanki tłuszczowej - Adivive. Technologia ta pozwala na pobranie wysokiej jakości tkanki tłuszczowej - bogatej w najbardziej wartościowe i najmłodsze komórki tłuszczowe oraz komórki macierzyste. Cechy te sprawiają, że pozyskiwany materiał ma najwyższą skuteczność i z powodzeniem można go nazywać "eliksirem młodości".

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg wykonywany jest przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, więc nie jest on bolesny. Jedynie podczas iniekcji i zakładania szwów można odczuwać pewien dyskomfort, ale nie jest to ból.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Rezultat wypełnienia jest widoczny natychmiast po zabiegu. Natomiast jeśli zabieg wykonywany jest w celu odmłodzenia skóry twarzy i poprawy jej elastyczności, efekt narasta stopniowo w ciągu 3 miesięcy. Dzięki innowacyjnej technologii Adivive rezultaty zabiegu utrzymują się przez kilka lat w prawie niezmiennej formie.

Schemat terapii

Przed zabiegiem Adivive konieczna jest konsultacja z lekarzem, który zleca pacjentowi badania niezbędne do zakwalifikowania go do zabiegu. Po zapoznaniu się z wynikami i oczekiwaniami pacjenta, specjalista podejmuje decyzję o wykonaniu zabiegu i ustala jego przebieg.

Pozyskanie „eliksiru młodości” z tkanki tłuszczowej pacjenta możliwe jest dzięki wykorzystaniu opatentowanej przez amerykańską firmę Palomar technologii filtrów FPU. Jest to specjalistyczny system odseparowywania najwyższej jakości komórek tłuszczowych i macierzystych.

Po podaniu pacjentowi miejscowego znieczulenia, najpierw wykonywane jest kilkumilimetrowe nacięcie w skórze, a następnie za pomocą specjalnej strzykawki pobierany jest materiał do autotransplantacji. Liposukcję wykonuje się na takich obszarach, jak okolice kolan, brzucha, ud lub pośladków. Następnie system odseparowuje niepotrzebne struktury znajdujące się w pobranej tkance (krew, płyn znieczulający, tłuszcz ze starszymi i nie w pełni wartościowymi komórkami) od najbardziej wartościowego, najmłodszego tłuszczu bogatego w komórki macierzyste. “Eliksir młodości” uzyskany w ten sposób uzyskany wykorzystywany jest natychmiast do wypełniania i modelowania twarzy oraz ciała lub do rekonstrukcji uszkodzonych tkanek.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnej odzieży uciskowej w miejscu pobrania tkanki tłuszczowej.

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane:

 • nieprawidłowe czynniki krzepnięcia krwi,
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew (np. aspiryny),
 • infekcje skóry,
 • zakrzepica w wywiadzie lekarskim,
 • aktywne infekcje skórne.

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk i zasinienie obszaru poddawanego iniekcji. Skutki te ustępują po kilku dniach. W wyjątkowych przypadkach mogą utrzymywać się do 2 tygodni.

Prawdziwy „eliksir młodości” - zalety własnej tkanki tłuszczowej

Adivive to innowacyjna metoda transplantacji własnej tkanki tłuszczowej bogatej w komórki macierzyste, nazywanej "eliksirem młodości". Zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej wykonywany tą metodą jest całkowicie sterylny i bezpieczny, dzięki zastosowaniu układu zamkniętego. A co najważniejsze, transplantacja własnego tłuszczu nie niesie ze sobą ryzyka odrzucenia przez organizm czy wystąpienia alergii. Młode komórki tłuszczowe bez problemu unaczyniają się i zaczynają prawidłowo funkcjonować. Technologia Adivive jako pierwszy na świecie system do separacji tkanki tłuszczowej otrzymała certyfikat amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA).

Ważną zaletą komórek macierzystych jest zdolność do potencjalnie nieograniczonej liczby podziałów, czyli samoregeneracji. Dzięki temu można nimi nie tylko uzupełniać ubytki tkanek, ale również zmotywować skórę do produkcji nowych komórek. Te dwa fakty wpływają na znaczne podniesienie skuteczności zabiegu i trwałości jego efektów.

Wskazania do wykonania zabiegu

Lipotransfer Adivive pozwala uzyskać bardzo naturalne efekty wolumetrii twarzy, a także korekcji biustu. Można dzięki niemu lekko podnieść i powiększyć piersi, a także skorygować ich asymetrię. Jest to świetna alternatywa dla osób, które obawiają się sztucznego efektu po wszczepieniu implantów.

Wskazania do zabiegu na twarz:

 • ubytki tkanki tłuszczowej w obszarze twarzy,
 • utrata elastyczności skóry,
 • ubytki tkanki tłuszczowej w okolicach kości policzkowych,
 • bruzdy i zmarszczki,
 • opadające policzki.

Wskazania do zabiegu na ciało:

 • utrata jędrności biustu w wyniku starzenia się skóry lub karmienia piersią,
 • utrata jędrności skóry na dłoniach,
 • korekcja kształtu pośladków,
 • uzupełnianie ubytku tkanki po wszelkiego rodzaju urazach w wyniku wypadków lub zabiegów chirurgicznych.

Jeśli nie jesteś pewien, czy zabieg Adivive jest dla Ciebie odpowiedni, to zapraszamy na indywidualne konsultacje do Kliniki Novoderm. Nasi lekarze medycyny estetycznej służą profesjonalną poradą i z przyjemnością rozwieją wszelkie wątpliwości.

Sprawdź cenę zabiegu Adivive.