Nici haczykowate Barb II 4 D

Nici Barb 4D

Na czym polega zabieg?

Nić Barb 4D to nowa wyjątkowa nić rozpuszczalna PDO ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków rozłożonych dookoła nici w dwóch kierunkach. Haczyki po zaimplantowaniu pod skórę otwierają się, zapewniając efekt napięcia, podniesienia tkanek oraz wygładzenia zmarszczek.

 

 • Wskazania do zastosowania nici Barb 4D:

 1. Opadająca skóra twarzy
 2. Utrata jędrności i napięcia skóry twarzy, szyi i dekoltu
 3. Modelowanie wybranych partii twarzy
 4. Zmniejszenie tzw. „chomików”
 5. Odbudowa owalu twarzy
 6. Poprawa linii żuchwy i podbródka
 7. Efekty zabiegu
 8. Podanie nici zapewnia efekt dwutorowo: natychmiastowy - osiągany poprzez mechaniczne podciągnięcie skóry oraz późniejszy - wykorzystujący biomedyczne właściwości zaimplantowanej nici. Po około 14 dniach od wprowadzenia nici rozpoczyna się proces produkcji kolagenu i trwa do momentu rozpuszczenia się nici czyli 8-9 miesięcy. Nowo powstałe włókna kolagenowe przyjmują linijny kształt, co w efekcie daje dodatkowy efekt napięcia i uniesienia skóry. Korzystny efekt utrzymuje się do 2 lat, w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta.

 

 • Dla kogo polecany jest zabieg z użyciem nici Barb 4D

Dedykowany jest dla pacjentów, u których doszło do utraty napięcia skóry i zmiany owalu twarzy. Może być stosowany już po 30 roku życia. Górna granica wieku to około 60 lat, kiedy nie ma jeszcze zbyt dużej ilości wiotkiej skóry i kiedy można jeszcze uniknąć liftingu chirurgicznego.

 

 • Przebieg zabiegu z użyciem nici Barb 4D: 

Po podaniu znieczulenia miejscowego lekarz wprowadza pod skórę nić Barb 4D. Dzięki temu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Nici Barb 4D są wprowadzane za pomocą igło-kaniuli w tkankę podskórną. Po usunięciu kaniuli haczyki  otwierają  się podnosząc opadające tkanki. Po zabiegu możliwe jest wystąpienie lekkiego obrzęku i zaczerwienienia, a czasami lekkiego zasinienia. Są to przemijające skutki zabiegu i można je z łatwością ukryć pod makijażem. Cały zabieg, łącznie ze znieczuleniem, trwa około godziny.  Po zabiegu odczuwalne będzie napięcie twarzy oraz może wystąpić obrzęk w miejscu podania nici. Widoczne pofałdowania skóry czy asymetria to normalnie występujące reakcje, które będą stopniowo zanikać w ciągu maksymalnie 3 tygodni.

 

 • Przeciwwskazania

 1. Ciąża i okres karmienia piersią
 2. Choroby autoimmunologiczne
 3. Aktywne zakażenia okolicy zabiegu
 4. Niewyrównana cukrzyca
 5. Choroba nowotworowa
 6. Nici BARB 4D to kolejna, najnowsza odsłona nici First Lift. Ich wyjątkowość polega na specjalnie opracowanym systemie haczyków. W najnowszych niciach haczyki są gęsto rozłożone wokół nici w czterech wymiarach, a nie jak do tej pory, tylko po jednej stronie nici. Dodatkowo, nici Barb 4D są grubsze od tradycyjnych nici PDO, co potęguje efekt lifingu.

 

Zabieg z użyciem nici PDO First Lift to alternatywa dla pacjentów, którzy nie chcą lub boją się skorzystać z tradycyjnego liftingu chirurgicznego. Jest to zabieg bez porównania mniej inwazyjny, nie pozostawia blizn,  pacjent może od razu powrócić do swoich aktywności. Zabieg z użyciem nici Barb 4D daje naturalny efekt, który utrzymuje się od 1,5 do 2 lat. Już bezpośrednio po zabiegu kontury twarzy ulegają poprawie, co wynika z mechanicznego działania nici. Po około 14 dniach rozpoczyna się proces tworzenia nowego kolagenu, dochodzi do pobudzenia fibroblastów, które produkują elastynę oraz do syntezy kwasu hialuronowego. Kolagen i elastyna to białka, które zwiększają sprężystość, gęstość i elastyczność naszej skóry. Kwas hialuronowy zwiększa jej nawilżenie.