Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi, który otrzymujemy z krwi pełnej pacjenta podczas odpowiedniej procedury odwirowania i wyizolowania tej frakcji. PRP (platelet rich plasma) to autologiczny koncentrat płytek krwi zawieszonych w niewielkiej ilości osocza.
Osocze bogatopłytkowe nazywane jest także koncentratem czynników wzrostu (plasma rich growth factors – PRGFs), z powodu wysokiego stężenia w nim cytokin wzrostowych.

 

 

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to jedna z najbardziej zaawansowanych procedur stosowanych w medycynie estetycznej. Szczególnie polecamy go Pacjentom, którzy chcą zatrzymać procesy starzeniowe i znacznie poprawić swój wygląd, ale z powodu alergii i wrażliwości skóry nie mogą się poddać innym zabiegom. Zespół lekarzy Kliniki Novoderm ma bardzo duże doświadczenie w przeprowadzeniu tej procedury, dzięki czemu możemy zagwarantować spektakularne efekty oraz 100% bezpieczeństwa.

Osocze bogatopłytkowe

Na czym polega zabieg?

Osocze bogatopłytkowe, czyli w skrócie PRP, pozyskujemy z krwi Pacjenta. Właśnie dlatego zabieg ten bywa humorystycznie nazywany „wampirzym liftingiem”. Pierwszym etapem procedury jest bardzo dokładny wywiad lekarski, który pozwala nam wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania zdrowotne (np. nowotwór czy choroby krwi). Następnie przechodzimy do pobrania krwi, która zostaje później odwirowana w celu uzyskania aktywnych trombocytów.

To właśnie aktywne trombocyty mają znakomity wpływ na proces regeneracji komórek skóry – między innymi stymulują produkcję kolagenu, który nadaje skórze jędrności i młodego wyglądu. „Wampirzy lifting” bez wątpienia jest jednym z najbardziej efektywnych zabiegów medycyny estetycznej, który ma szerokie zastosowanie lecznicze.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Zabieg z osoczem bogatopłytkowym polecamy Pacjentom, których skóra wymaga zaawansowanej regeneracji – szczególnie dotyczy to obszaru twarzy, dekoltu i dłoni. Ta metoda jest niezwykle skuteczną bronią przeciwko typowym problemom skórnym, z jakimi borykają się osoby dojrzałe. Najczęściej wykorzystujemy ją do wygładzenia drobnych zmarszczek, poprawienia jędrności i elastyczności skóry, jak również nadania jej blasku. 

Zabieg z osoczem bogatopłytkowym wykazuje znakomitą skuteczność w walce z łysieniem androgenowym, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Podstawowym wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest nadwrażliwość skóry pacjenta na klasyczne preparaty kosmetologiczne oraz inne metody regeneracji (np. mezoterapię). Osocze bogatopłytkowe bywa więc ostatnią deską ratunku dla osób, które cierpią na silne alergie skórne.

Czy przebieg zabiegu jest bolesny?

Z doświadczenia wiemy, że największym problemem dla Pacjentów jest etap pobrania około 10 ml krwi. Osoby wrażliwe na ukłucie i widok krwi rzeczywiście mogą odczuwać pewien dyskomfort, ale dzięki fachowej opiece i empatii personelu Kliniki Novoderm, jest to znacznie mniej dokuczliwe. Sam zabieg nie jest bolesny – doznania można porównać do tych, jakie towarzyszą mezoterapii igłowej.

Efekty zabiegu

Pierwsze efekty można zauważyć już po około 10-14 dniach od przeprowadzenia zabiegu. Podkreślamy jednak, że sam proces regeneracji skóry rozpoczyna się znacznie wcześniej, bo już w dwie doby po podaniu osocza bogatopłtytkowego.

Fachowo przeprowadzona procedura gwarantuje Pacjentowi m.in.:

  • Redukcję zmarszczek
  • Wygładzenie blizn potrądzikowych
  • Poprawę elastyczności, gładkości i napięcia skóry (zwłaszcza w okolicach oczu)
  • Ujednolicenie kolorytu skóry
  • Redukcję cieni pod oczami
  • Zwiększenie objętości włosów i zahamowanie ich wypadania

W Klinice Novoderm zabieg „wampirzego liftingu” łączymy z innymi, bardzo skutecznymi procedurami anti-aging, które są dobierane indywidualnie do oczekiwań i potrzeb Pacjenta. Zalecamy wykonanie trzech zabiegów – wówczas efekty estetyczne i zdrowotne utrzymują się nawet przez 6 miesięcy.

Zapraszamy na konsultację do Kliniki Novoderm. Nasi lekarze przedstawią Państwu szczegóły zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego. Gwarantujemy najwyższą jakość, pełne bezpieczeństwo i kompleksową opiekę w komfortowych warunkach.

Sprawdź cennik zabiegu w wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego.