Powiększanie ust

  • Opis zabiegu

Jedną z najpopularniejszych obecnie metod poprawiania wyglądu stało się modelowanie ust - poprawianie ich konturu, powiększanie objętości. Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet a także mężczyzn, korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej. Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Powiększenie objętości ust powoduje, że znikają małe i większe zmarszczki dookoła ust, co daje ogólny efekt odmłodzenia.

  • Czy zabieg jest bolesny?

Ponieważ okolice ust są bardzo wrażliwe, proponujemy pacjentom znieczulenie albo przy pomocy kremu znieczulającego ok. 40 min przed zabiegiem, albo przez znieczulenie przewodowe (tzw. dentystyczne).

  • Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Po zabiegu implant jest niewyczuwalny i daje uczucie naturalnie powiększonych ust. W zależności od preparatu efekty mogą się utrzymywać od 6 do 15 miesięcy.

  • Schemat terapii

Zabieg modelowania ust nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch.
Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem.

W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego.
Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż z ust.

Preparat kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany przez lekarza w skórę właściwą przy pomocy ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły.

  • Zalecenia pozabiegowe

Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło(solarium, promienie słoneczne, sauna).

Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.

  • Przeciwwskazania oraz działania niepożądane

Kobiety w ciąży i karmiące piersią
Miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego i/lub infekcje (trądzik, opryszczka...)
Skłonności do blizn przerostowych (keloidów), choroby układu immunologicznego, immunoterapia, nadwrażliwość na kwas hialuronowy
Po zastrzyku mogą wystąpić reakcje zapalne tj. obrzęk, zaczerwienienie, rumień. Może też pojawić się krwiaczek. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni

 

 

Piękne, jędrne usta mają ogromny wpływ na atrakcyjny wygląd twarzy. Z wiekiem, pod wpływem różnych procesów i zdarzeń życiowych ich kształt może się jednak znacznie zmienić. Medycyna estetyczna dysponuje skutecznymi metodami przywracania ustom pożądanej objętości i kształtu. Zespół Kliniki Novoderm specjalizuje się w najnowocześniejszych zabiegach powiększania ust. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.
 

Powiększanie ust

Bezpieczna, nieinwazyjna procedura medyczna

Zabieg powiększania, modelowania czy ujędrniania ust przeprowadzamy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego: podstawowego preparatu stosowanego w medycynie estetycznej. Warto podkreślić, że jest to naturalny składnik ludzkiego organizmu, który jednak z wiekiem i pod wpływem czynników środowiskowych zaczyna zanikać. Możemy go uzupełnić w naszej Klinice.

Powiększanie ust poprzez wstrzyknięcie kwasu hialuronowego jest metodą w pełni bezpieczną, stosowaną od wielu lat i doskonale rozpoznaną przez lekarzy medycyny estetycznej. Efekty utrzymują się nawet przez 7-9 miesięcy (jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji organizmu), a sam zabieg jest nieinwazyjny i praktycznie bezbolesny.

Powrót do normalnego trybu życia następuje od razu po zabiegu. Przez około 2-3 dni może się utrzymywać delikatny obrzęk, którym nie należy się przejmować. Po 1-2 tygodniach efekt zostaje utrwalony, a jest nim zyskanie pięknych, zmysłowych, doskonale wymodelowanych ust.

Wskazania do wykonania zabiegu

Podstawowym wskazaniem jest po prostu chęć poprawienia swojej urody. Na powiększenie ust bardzo często decydują się panie (ale i panowie), które narzekają na to, że ich wargi są zbyt wąskie, co zaburza proporcje twarzy.

Zabieg ten jest podstawowym sposobem na zniwelowanie znacznej asymetrii ust, np. po wypadku, oparzeniu czy z powodów genetycznych. Wymodelowanie ust pozwala Pacjentowi odzyskać pewność siebie i komfort psychiczny.

Powiększanie kwasem hialuronowym wykonujemy również w celu podniesienia kącików ust, ujędrnienia warg, korekcji konturu czy dogłębnego nawilżenia ust, co ma pozytywny wpływ zarówno na ich wygląd, jak i kondycję. Zabieg gwarantuje znaczne zniwelowanie zmarszczek powstałych na ustach, dlatego zaliczamy go do klasycznych procedur przeciwstarzeniowych.

Modelowanie ust przy pomocy wypełnienia kwasem hialuronowym jest bardzo skuteczną i bezbolesną metodą, stanowiącą fantastyczną alternatywę dla zabiegów inwazyjnych (chirurgicznych). Mogą się jej poddać Pacjenci obojga płci i w dowolnym wieku.

Jeśli nie mają Państwo pewności, czy zabieg powiększania ust to dobra decyzja, zapraszamy na indywidualne konsultacje do Kliniki Novoderm. Nasi lekarze medycyny estetycznej służą fachowymi poradami i z przyjemnością rozwieją Państwa wątpliwości.

Sprawdź cennik powiększania ust.