Blefaroplastyka
Cennik
Zabieg | Cena |

Czym jest blefaroplastyka?
Skóra w okolicy oczu jest cienka, pozbawiona ochrony w postaci sebum i narażona na ruchy mimiczne, dlatego jednocześnie jest podatna na utratę jędrności, zwiotczenie i obrzęki.
Poza zmarszczkami wokół oczu częstym problemem są cienie i worki, które stanowią nadmiar luźnej skóry. Niekiedy defekt ten wynika także z gromadzenia się tkanki tłuszczowej, czyli tzw. przepuklin tłuszczowych dotyczących głównie dolnej powieki.
W naszej klinice kondycję skóry wokół oczu można poprawić wieloma metodami, spośród których widoczną zmianę uzyskuje się dzięki blefaroplastyce, czyli chirurgicznej plastyce czy też korekcie powiek.
Jest to zabieg operacyjny, który polega na usunięciu nadmiaru zbędnej tkanki odpowiedzialnej za zaburzenia estetyczne, ale często również ograniczenie pola widzenia spowodowane przesłonięciem gałki ocznej przez wiotką skórę. Procedura może obejmować powieki górne, dolne lub obie jednocześnie. Plastyka powiek dedykowana jest osobom, które borykają się z zaawansowanym wiotczeniem skóry spowodowanym upływem czasu, predyspozycjami genetycznymi, urazami, schorzeniami lub asymetrią.
Jakie korzyści przynosi blefaroplastyka?
Odmłodzenie wyglądu: Blefaroplastyka skutecznie redukuje oznaki starzenia wokół oczu, zapewniając młodszy i bardziej wypoczęty wygląd.
Poprawa widoczności: Dla wielu pacjentów operacja powiek nie tylko poprawia estetykę, ale także funkcjonalność, eliminując problem ograniczonego pola widzenia spowodowanego przez opadające powieki.
Trwałe rezultaty: W przeciwieństwie do niektórych innych procedur estetycznych, blefaroplastyka oferuje długotrwałe rezultaty, co sprawia, że jest to inwestycja w wygląd na lata.
Szybka rekonwalescencja: Mimo że jest to zabieg chirurgiczny, okres rekonwalescencji po blefaroplastyce jest stosunkowo krótki, a większość pacjentów może wrócić do swoich normalnych aktywności w ciągu kilku dni.
Dla kogo jest polecana blefaroplastyka?
Blefaroplastyka jest polecana dla osób, które chcą poprawić wygląd i kontur okolic oczu, usunąć nadmiar skóry na powiekach lub pozbyć się worków pod oczami, które sprawiają wrażenie ciągłego zmęczenia. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, u których zauważalne są oznaki starzenia się skóry wokół oczu oraz dla tych, którzy doświadczają dyskomfortu związanego z opadającymi powiekami. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o zabiegu skonsultować się ze specjalistą w dziedzinie chirurgii plastycznej, który oceni indywidualne potrzeby i pomoże wybrać najlepszą metodę leczenia.
Podsumowanie
Blefaroplastyka oferuje efektywne i trwałe rozwiązanie dla osób poszukujących sposobu na odmłodzenie spojrzenia i poprawę estetyki okolic oczu. Dzięki tej procedurze można nie tylko poprawić wygląd, ale także funkcjonalność powiek, co przekłada się na lepszą jakość życia. Wybierając doświadczonego chirurga i kierując się profesjonalną poradą, można cieszyć się naturalnie pięknym i młodszym wyglądem na lata.
Najważniejsze aspekty zabiegu
Częste pytania
Jakie są wskazania do blefaroplastyki?
Zabieg wykonuje się u kobiet i mężczyzn z zaawansowanym opadaniem powiek górnych i/lub dolnych. Decyzję o blefaroplastyce podejmuje się ze względów estetycznych, jak i w przypadku dyskomfortu związanego z opadaniem powieki górnej, np. konieczności mrużenia oczu i gorszego widzenia.
Jak się przygotować do zabiegu?
Przed zabiegiem należy wykonać badania wskazane przez lekarza. Na kilka dni przed terminem operacji konieczne może być również odstawienie niektórych leków i używek, czy unikanie opalania.
Jak dbać o oczy po blefaroplastyce?
Po korekcie powiek zaleca się m.in. unikanie wysiłku, używek i rezygnację ze szkieł kontaktowych. Przez pewien czas utrzymuje się obrzęk, który łagodzi się zimnymi kompresami. Można przyjmować doustne środki przeciwbólowe, ale często nie ma takiej potrzeby. Pacjent dostaje dokładne instrukcje dotyczące zaleceń pozabiegowych.
Przeciwwskazania
- ciąża i laktacja
- aktywna infekcja skóry w okolicy oka lub błon śluzowych
- infekcja ogólnoustrojowa
- nieuregulowane choroby, np. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze
- przyjmowanie niektórych leków
- względnie choroby oczu – wymagana jest konsultacja okulistyczna
Blefaroplastyka krok po kroku
Blefaroplastyka okiem eksperta
Czas rekonwalescencji
Szwy są zdejmowane po 4–10 dniach. Drobne rany zwykle goją się do dwóch tygodni. Najczęściej po kilkunastu dniach Pacjent może wrócić do pracy, a do pełnej aktywności po ok. dwóch miesiącach. Czas rekonwalescencji zależy m.in. od tego, czy operowana była jedna czy też obie powieki. Zwykle okres całkowitego wygojenia następuje po ok. 5–6 miesiącach.
Konieczność powtarzania
Zabieg daje długotrwałe efekty, które utrzymują się nawet 10 lat. Procedura nie usuwa jednak zmarszczek i nie chroni przed postępem procesów starzenia się skóry, dlatego pomimo wyraźnych rezultatów warto dbać o pielęgnację skóry i pamiętać o profilaktyce anti-age.