Plastyka napletka
Cennik
Zabieg | Cena |
Plastyka napletka | 2000 zł |

Czym jest plastyka napletka?
Operacja stulejki — plastyka napletka
Napletek to luźny fałd skóry pokrywający żołądź męskiego członka. Jego zadaniem jest ochrona wrażliwej części ciała przed urazami mechanicznymi oraz innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi (np. zimnem). Zdarza się, że otwór wieńczący napletek jest zbyt mały, aby możliwe było ściągnięcie skóry poza żołądź. Mamy wówczas do czynienia z defektem anatomicznym nazywanym fachowo stulejką. Niektórzy mężczyźni rodzą się z tym problemem lub nabywają go w toku dojrzewania.
Stulejka może być usunięta medycznie na kilka sposobów. Jednym z nich jest operacja plastyczna napletka, czyli chirurgiczne rozszerzenie znajdującego się w nim otworu. Chirurgia plastyczna tej części ciała jest wskazana także w sytuacji, gdy doszło do załupka, czyli samoistnego zsunięcia się napletka poza żołądź z jednoczesnym obrzękiem górnej części penisa. Załupek jest zwykle powikłaniem stulejki.
Najważniejsze aspekty zabiegu
Częste pytania
Czy zabieg jest bolesny?
Plastyka napletka jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Przed jej wykonaniem miejsce zabiegowe zostaje pokryte kremem znieczulającym lub ostrzyknięte preparatem o podobnych właściwościach. Dzięki temu pacjent nie odczuwa bólu w czasie trwania procedury.
Jak długo trwa zabieg?
Plastyka napletka trwa zwykle ok. 60 minut.
Jak długo utrzymują się efekty?
Efekty zabiegu mogą utrzymać się nawet do końca życia pacjenta. Zdarzają się jednak przypadki nawrotu problemu ze stulejką, pomimo udanej interwencji chirurgicznej.
Przeciwwskazania
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- aktywna infekcja w miejscu zabiegowym,
- niektóre choroby immunologiczne (np. niewyrównana cukrzyca),
- przyjmowanie niektórych leków.
Plastyka napletka krok po kroku
Plastyka napletka okiem eksperta
Czas rekonwalescencji
Rekonwalescencja po operacji plastycznej napletka trwa zwykle od 2 do 4 tygodni. Zalecenia pozabiegowe obejmują szczególną dbałość o higienę osobistą oraz wstrzemięźliwość seksualną do czasu pełnego wygojenia się rany. Należy także unikać nadmiernego wysiłku fizycznego i przegrzewania organizmu.
Zmiana opatrunku odbywa się każdego dnia. Pacjent wykonuje ją samodzielnie, wg instrukcji otrzymanej od lekarza. Niekiedy zalecane jest smarowanie rany specjalistyczną maścią z antybiotykiem.
Konieczność powtarzania
W zależności od cech anatomicznych pacjenta oraz przebiegu procesu gojenia po operacji, operacja może udać się całkowicie lub częściowo. Możliwe jest ponowne zwężenie się ujścia napletka – wtedy zabieg należy powtórzyć.