Smart Graft - nowoczesna metoda, dzięki której odzyskasz gęste włosy!

Fryzura, gęsta, elastyczna, stworzona z grubych i mocnych włosów, to ten element, który nie tylko dodaje nam pewności siebie, ale przede wszystkim upiększa. Sprawia, że optycznie wyglądamy młodziej, zdrowiej, a otoczenie przypisuje nam wszystkie pozytywne cechy.

Niestety większość z nas nie może poszczycić się naturalnie gęstą fryzurą. Nawet osoby, które w latach młodości chwaliły się stanem swoich włosów, wraz z upływem czasu zaczynają narzekać. Włosy słabną, łamią się, zaczynają wypadać. Widać wyraźne przerzedzenie ich, pojawiają się prześwity i w konsekwencji silne łysienie. Jak powstrzymać ten proces?

 

Sposoby na walkę z łysieniem skóry główy

 

Łysienie to okropna przypadłość, ponieważ jak niewiele innych tak mocno obniża poczucie własnej wartości u osoby, która tego doświadczyła. Bez względu na to czy jest to mężczyzna czy kobieta. To szczególnie ważne aspekt tego problemu. Nie powinniśmy nigdy traktować łysienia jako tylko defekt estetyczny. Związane z nim konsekwencje są o wiele poważniejsze.

 

Osoby doświadczające tego problemu postanawiają z nim walczyć. Najczęściej swoje działania rozpoczynają od zmiany kosmetyków na takie, które są przeznaczone do pielęgnacji włosów osłabionych. W dalszej kolejności zmieniają dietę i jak to też nie pomoże to zaczynają przyjmować suplementy diety na włosy i paznokcie. Jednak w większości przypadków to nadal nie daje żadnych rezultatów. Wtedy osoby postanawiają używać silniejszych kosmetyków jak np. ampułki do wcierania w skórę głowy. Niestety i to w wielu przypadkach kończy się fiaskiem. Czy w takim razie takie osoby są skazane na łysienie? Niekoniecznie.

 

Smart Graft, czyli przeszczep włosów!

 

Gdy wszystkie domowe sposoby zawodzą, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnych zabiegów wykonywanych w dobrych klinikach medycyny estetycznej.

 

Nasi specjaliści polecają osobom cierpiącym na łysienie nowoczesny zabieg przeszczepiania włosów Smart Graft. Polega on na przeprowadzeniu wywiadu i konsultacji lekarskiej, aby móc wspólnie z pacjentem omówić poszczególne etapy i wydać lekarską decyzję, czy dana osoba się kwalifikuje do takiego leczenia. Pozytywna decyzja to pierwszy krok do pozbycia się problemu łysienia.

 

Bezpośrednio przed przeszczepem włosów należy znieczulić ten obszar skóry, który będzie poddawany zabiegowi. Kolejnym krokiem jest pobranie przeszczepu i dzięki urządzeniu Smart Graft można natychmiast posortować i policzyć włoski znajdujące się w materiale, a potem odpowiednio je przechowywać. Materiał do przeszczepu włosów będzie znajdował się w idealnym środowisku, gdzie temperatura i wilgotność są stale monitorowane. Sprzyja to przeżywalności mieszków włosowych i poprawia ich zdolność do wzrostu. Ostatnim krokiem jest odpowiednie przygotowanie miejsca do implantacji, czyli tego, gdzie występuje problem łysienia. Wykonuje się znieczulenie, a następnie lekarz tworzy małe otwory w skórze głowy i umieszcza w nich cebulki włosów. Cały zabieg przeszczepu włosów Smart Graft powinien zająć około 5 godzin. 

 

Czy w pracy będą widzieć, że wykonałem zabieg przeszczepu włosów?

 

Wielu pacjentów przychodzących do naszego gabinetu zadaje powyższe pytanie lekarzowi podczas konsultacji. Na początku warto podkreślić, że lekarz zaraz po zabiegu udziela pacjentowi szczegółowych porad dotyczących tego, jak dbać o skórę głowy po przeszczepie włosów. Natomiast ślady po transplantacji włosów są tak minimalne, że ciężko zauważyć je gołym okiem, dlatego większość osób już na drugi dzień po zabiegu decyduje się powrócić do pracy i swoich codziennych obowiązków.

 

Przeszczep włosów Smart Graft to doskonała metoda walki z łysieniem, ponieważ charakteryzuje się wysoką skutecznością i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Dodatkowo już po kilku miesiącach od zabiegu nie widać już nawet najbardziej mikroskopijnych śladów, a nowe włosy wyglądają naturalnie.