Jakie są rodzaje stymulatorów tkankowych?

Stymu­la­to­ry tkan­ko­we w ostat­nich latach podbi­ły serca miło­śni­ków natu­ral­ne­go i mało­in­wa­zyj­ne­go popra­wia­nia urody. Nic dziw­ne­go, z ich pomo­cą można w szyb­ki i bezpiecz­ny sposób uzyskać zachwy­ca­ją­cy efekt. Ich poda­nie jest szyb­kie i właści­wie bezbo­le­sne, a rezul­ta­ty potra­fią zadzi­wić. Zasta­na­wiasz się nad tym zabie­giem i zasta­na­wiasz się, na co możesz liczyć? Poznaj rodza­je stymu­la­to­rów tkan­ko­wych i odkryj, jak działają!

Czy są stymulatory tkankowe?

Stymu­la­to­ry tkan­ko­we to nowo­cze­sne substan­cje biosty­mu­lu­ją­ce, których zada­niem jest pobu­dze­nie natu­ral­nych proce­sów rege­ne­ra­cyj­nych w skórze. Z ich pomo­cą możli­we jest odmło­dze­nie i zagęsz­cze­nie skóry oraz wyraź­na popra­wa jej napię­cia. Zabieg można wyko­ny­wać na różnych ciała, jednak najwięk­sza popu­lar­no­ścią cieszą się proce­du­ry wyko­ny­wa­ne w obrę­bie twarzy, w tym również w deli­kat­nej okoli­cy wokół oczu, a także na wierz­chach dłoni. Głów­nym zada­nie stymu­la­to­rów tkan­ko­wych jest pobu­dze­nie do wzmo­żo­nej pracy fibro­bla­stów odpo­wie­dzial­nych na produk­cję kola­ge­nu, elasty­ny i kwasu hialu­ro­no­we­go. Substan­cje te są niezwy­kle ważne dla młode­go wyglą­du skóry oraz utrzy­ma­nia właści­we­go pozio­mu jej nawilżenia.

Rodzaje stymulatorów tkankowych

Różne rodza­je stymu­la­to­rów tkan­ko­wych pozwa­la­ją osią­gnąć nieco inny efekt. Niektó­re z nich mogą mogą być też reko­men­do­wa­ne dla konkret­nej partii ciała, np. wyjąt­ko­wo deli­kat­nych i wraż­li­wych obsza­rów. W klini­ce Novo­derm oferu­je­my zabie­gi z wyko­rzy­sta­niem produktów:

  • Jalu­pro – amino­kwa­so­wa tera­pia zastęp­cza, zawie­ra wyso­kie stęże­nie kwasu hialu­ro­no­we­go oraz kompleks amino­kwa­sów (glicy­nę, L‑prolinę, L‑lizynę i L‑leucynę), które wspo­ma­ga­ją prawi­dło­we funk­cjo­no­wa­nie skóry oraz popra­wia­ją jej kolo­ryt i elastyczność;.
  • Ellan­se – dosko­na­ły wypeł­niacz i biosty­mu­la­tor, jego dzia­ła­nie opar­te jest przede wszyst­kim na zawar­to­ści poli­ka­pro­lak­to­nu, poli­me­ru medycz­ne­go stoso­wa­ne­go między inny­mi w implan­tach i szwach, Stymu­lu­je produk­cję kola­ge­nu typu 1;
  • Profhi­lo – zapew­nia rege­ne­ra­cję, nada­je skórze wyjąt­ko­wą elastycz­ność, podkre­śla natu­ral­ne rysy twarzy, daje wraże­nie wysmu­kle­nia. Zawie­ra wyso­kie stęże­nie kwasu hialuronowego;
  • Line­ra­se – stymu­lu­je produk­cję fibro­bla­stów, atelo­ko­la­gen typu 1, prze­zna­czo­ny do rewi­ta­li­za­cji niemal całe­go ciała. Zapew­nia inten­syw­ną odbu­do­wę tkan­ki, popra­wę jej napię­cia i kolorytu;
  • Nucle­ofill – biosty­mu­la­tor opra­co­wa­ny na bazie natu­ral­nych poli­nu­kle­oty­dów. Zapew­nia rezul­tat natu­ral­ne­go odmło­dze­nia i rewi­ta­li­za­cji tkanek, ich liftin­gu oraz inten­syw­ne­go nawil­że­nia. Ma także zdol­ność neutra­li­zo­wa­nia wolnych rodników.

Jak wygląda zabieg stymulatorami tkankowymi?

Zabieg stymu­la­to­ra­mi tkan­ko­wy­mi przy­po­mi­na popu­lar­ną proce­du­rę mezo­te­ra­pii. Na począt­ku skóra w miej­scu zabie­go­wym jest staran­nie oczysz­cza­na i dezyn­fe­ko­wa­na. Następ­nie nakła­da­ny jest krem znie­czu­la­ją­cy. Gdy zacznie dzia­łać, czyli po ok. pół godzi­ny, specja­li­sta przy­stę­pu­je do poda­wa­nia stymu­la­to­ra tkan­ko­we­go. Substan­cja dostar­cza­na jest bezpo­śred­nio do tkan­ki meto­dą iniek­cyj­ną, z użyciem cien­kiej igły. Zazwy­czaj zabieg trwa ok. 20–30 minut, jednak czas ten może różnić się w zależ­no­ści między inny­mi od miej­sca zabie­go­we­go. O ewen­tu­al­nym powtó­rze­niu zabie­gu, ilości spotkań oraz ich często­tli­wo­ści powi­nien zdecy­do­wać lekarz, zależ­nie od ocze­ki­wań oraz indy­wi­du­al­nych uwarun­ko­wań pacjenta.

Jak się przygotować do zabiegu?

Zabie­gi stymu­la­to­ra­mi tkan­ko­wy­mi nie wyma­ga­ją szcze­gól­nych przy­go­to­wań. Istot­nym elemen­tem z pewno­ścią jest konsul­ta­cja ze specja­li­stą, mają­ca na celu między inny­mi wyklu­cze­nie wszel­kich prze­ciw­wska­zań. W jej prze­bie­gu omawia się również ocze­ki­wa­nia pacjen­ta oraz spodzie­wa­ne rezul­ta­ty. Ponie­waż zabie­gi stymu­la­to­ra­mi tkan­ko­wy­mi wyko­ny­wa­ne są meto­dą iniek­cyj­ną, na czas wska­za­ny przez leka­rza powin­no się odsta­wić wszel­kie substan­cje rozrze­dza­ją­ce krew, np. leki, w tym również popu­lar­ną aspi­ry­nę. Niewska­za­ne jest także picie alkoholu.

Postępowanie pozabiegowe

Po poda­niu stymu­la­to­rów tkan­ko­wych nie jest koniecz­ne zacho­wa­nie okre­su rekon­wa­le­scen­cji. Przez pewien czas koniecz­ne może być jedy­nie unika­nie wahań tempe­ra­tur, opala­nia (natu­ral­ne­go i w sola­rium), wyko­ny­wa­nia forsow­nych ćwiczeń fizycz­nych oraz pływa­nia. Niezwy­kle istot­ne jest również zacho­wa­nie właści­wej higie­ny miej­sca pozabiegowego.

Przeciwwskazania do zabiegu stymulatorami tkankowymi

Zabie­gi stymu­la­to­ra­mi tkan­ko­wy­mi są w pełni bezpiecz­ne jedy­nie pod warun­kiem, że u pacjen­ta nie wystę­pu­ją żadne prze­ciw­wska­za­nia do ich prze­pro­wa­dze­nia. Nale­żą do nich:

  • ciąża i okres laktacji;
  • choro­by autoimmunologiczne;
  • nowo­two­ry;
  • obni­żo­na krze­pli­wość krwi;
  • aler­gie na skład­ni­ki preparatu;
  • skłon­ność do powsta­wa­nia bliznowców.
NovoDerm
novoderm.pl
menu
Przewiń do góry