wypelnianie zmarszczek

Kwas hialuronowy czy komórki macierzyste? Który zabieg wybrać?

Zabie­gi z wyko­rzy­sta­niem kwasu hialu­ro­no­we­go i komó­rek macie­rzy­stych to zdecy­do­wa­nie jedne z najchęt­niej wybie­ra­nych przez pacjen­tów proce­dur. Wszyst­ko dzię­ki ich niskiej inwa­zyj­no­ści oraz wyso­kiej skutecz­no­ści. Pragniesz zoba­czyć w lustrze swoją młod­szą twarz? Dowiedz się więcej o zabie­gach kwasem hialu­ro­no­wym i komór­ka­mi macierzystymi!

Kwas hialuronowy – jak działa ta substancja?

Kwas hialu­ro­no­wy jest substan­cją natu­ral­nie wystę­pu­ją­cą w naszym ciele. To właśnie on odpo­wia­da za właści­we nawil­że­nie i elastycz­ność skóry. Nieste­ty, jego produk­cja male­je wraz z wiekiem, przez co tkan­ka staje się prze­su­szo­na i traci swoją sprę­ży­stość. Iniek­cje z kwasu hialu­ro­no­we­go mogą, przy­naj­mniej częścio­wo, uzupeł­nić te braki. Jednak zabie­gi z wyko­rzy­sta­niem tej substan­cji dają znacz­nie więcej możli­wo­ści. Najpo­pu­lar­niej­szym typem jest bowiem kwas hialu­ro­no­wy usie­cio­wa­ny, poda­wa­ny w formie żelu – służy on do wypeł­nia­nia rozma­itych ubyt­ków, od głębo­kich bruzd po blizny zani­ko­we. Z jego pomo­cą można również wymo­de­lo­wać partie twarzy (np. brodę, nos), a także ciała (np. pier­si czy poślad­ki) oraz wypeł­nić zapad­nię­te policz­ki czy doli­nę łez, nada­jąc tym samym twarzy odpo­wied­ni owal oraz młodzień­czy wygląd.

Jak działają komórki macierzyste?

Komór­ki macie­rzy­ste niekie­dy okre­śla­ne są jako przy­szłość medy­cy­ny, nie tylko este­tycz­nej. Mają one bowiem wyjąt­ko­wą możli­wość prze­mia­ny w inny typ komó­rek, dzię­ki czemu zapew­nia­ją natu­ral­ną odbu­do­wę tkan­ki. W rezul­ta­cie skóra wyraź­nie młod­nie­je, staje się dosko­na­le napię­ta, o pięk­nym, zdro­wym kolo­ry­cie. Komór­ki macie­rzy­ste pobie­ra się z krwi obwo­do­wej pacjen­ta, która umiesz­cza­na jest w specjal­nej wirów­ce. Tak pozy­ska­ny prepa­rat poda­je się w miej­sce zabie­go­we. Jest on w pełni biokom­pa­ty­bil­ny, dlate­go bez proble­mu można poda­wać go nawet aler­gi­kom. Z jego pomo­cą można pozbyć się zmarsz­czek, bruzd czy blizn różne­go pocho­dze­nia. Ogrom­ną zale­tą proce­du­ry z użyciem komó­rek macie­rzy­stych jest trwa­łość rezul­ta­tów – skóra nie wraca już do stanu sprzed zabiegu.

Jak wygląda zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego?

Przed zabie­giem skóra jest staran­nie oczysz­cza­na i dezyn­fe­ko­wa­na. Następ­nie lekarz poda­je znie­czu­le­nie, w więk­szo­ści przy­pad­ków w formie kremu (wyjąt­kiem może być poda­nie kwasu hialu­ro­no­we­go w więk­szych ilościach, np. w celu wypeł­nie­nia poślad­ków czy pier­si). Gdy znie­czu­le­nie zacznie dzia­łać, do ciała pacjen­ta wpro­wa­dza­na jest cien­ka kaniu­la, przez którą poda­wa­ny jest żel na bazie kwasu hialu­ro­no­we­go. Następ­nie specja­li­sta staran­nie kształ­tu­je poda­ny żel, aby uzyskać opty­mal­ny, natu­ral­ny rezul­tat. Po wyko­na­nym zabie­gu pacjent może właści­wie od razu wrócić do swoich codzien­nych zajęć, musi jednak zacho­wać pewną ostroż­ność. Przez ok. 2–3 dni nale­ży unikać wahań tempe­ra­tur, w tym korzy­sta­nia z sauny, base­nu, sola­rium czy natu­ral­ne­go opala­nia, a komór zimna stoso­wa­nych w krio­te­ra­pii. Z alko­ho­lu, papie­ro­sów oraz wzmo­żo­ne­go wysił­ku fizycz­ne­go nale­ży zrezy­gno­wać na ok. 3–7 dni. Sam zabieg najczę­ściej jest jedno­ra­zo­wy, a efek­ty utrzy­mu­ją się od roku do 2 lat.

Jak wygląda zabieg komórkami macierzystymi?

Przed zabie­giem specja­li­sta pobie­ra od pacjen­ta krew obwo­do­wą z żyły odłok­cio­wej, a następ­nie umiesz­cza ją w specjal­nej wirów­ce. Tam osocze oraz płyt­ki krwi oddzie­la­ne są od pozo­sta­łych skład­ni­ków płynu ustro­jo­we­go. w tym czasie skóra pacjen­ta jest staran­nie oczysz­cza­na i dezyn­fe­ko­wa, a także pokry­wa­na kremem znie­czu­la­ją­cym. W następ­nym etapie w obszar zabie­go­wy wpro­wa­dza­ne jest pozy­ska­ny prepa­rat – w tym celu wyko­rzy­stu­je się meto­dę mezo­te­ra­pii. Po wyko­na­niu zabie­gu pacjent może od razu powró­cić do swoich codzien­nych spraw. Przez kilka dni możli­we jest jedy­nie utrzy­my­wa­nie się niewiel­kie­go zaczer­wie­nie­nia, opuchli­zny czy małych sinia­ków w miej­scach wkłuć. Najczę­ściej dla uzyska­nia opty­mal­nych rezul­ta­tów koniecz­ne jest trzy­krot­ne powtó­rze­nie proce­du­ry w odstę­pach 2–4 tygo­dni. Rezul­ta­ty zabie­gu są trwa­łe, jednak ze wzglę­du na natu­ral­ne proce­sy starze­nia warto powta­rzać go wedle potrzeb.

NovoDerm
novoderm.pl
menu
Przewiń do góry