wypelnianie zmarszczek

Botoks — sięgnij po młodość!

Nie ma chyba drugie­go takie­go prepa­ra­tu, wokół które­go naro­sło by tyle mitów. Słowa “toksy­na” czy “jad kieł­ba­sia­ny” mogą także koja­rzyć się groź­nie. Nic bardziej mylnego!

Botox- owszem jest truci­zną, ale w dużo więk­szych dawkach niż te, które są wyko­rzy­sty­wa­ne przez medy­cy­nę este­tycz­ną. Botu­li­na to jeden z bardziej skutecz­nych prepa­ra­tów w drodze do Twoje­go pięk­niej­sze­go wyglą­du i lepsze­go samo­po­czu­cia. Prepa­rat poda­je się domię­śnio­wo w celu wygła­dza­nia kurzych łapek wokół oczu i zmarsz­czek na czole. Botox jest wyko­rzy­sty­wa­ny także w tera­pii hiper­hy­dro­zy, migre­ny czy bruk­si­zmu. Warto więc poznać jego możli­wo­ści, które mogą zapre­zen­to­wać specja­li­ści z klini­ki Novo­derm.

Botox — jakie ma działanie?

Codzien­nie zupeł­nie nieświa­do­mie wpro­wa­dzasz w ruch okre­ślo­ne mięśnie twarzy — marsz­czysz się w zadu­mie, śmie­jesz, dziwisz… To wszyst­ko odbi­ja się na Twojej twarzy w posta­ci zmarsz­czek, które szcze­gól­nie często poja­wia­ją się między ocza­mi, na czole czy skro­niach. Zastrzyk z botu­li­ny ogra­ni­cza aktyw­ność mięśni przez ich spara­li­żo­wa­nie, co z kolei likwi­du­je kurze łapki czy zmarszcz­ki. Medy­cy­na doce­ni­ła zresz­tą botox w wielu sytuacjach:

  • w elimi­na­cji bruzd i zmarszczek
  • w lecze­niu nadpotliwości
  • w tera­pii  bruk­si­zmu (pato­lo­gicz­ne tarcie zębami),
  •  w reduk­cji “uśmie­chu dziąsłowego”czy unosze­niu opada­ją­cych kąci­ków ust.

Wiele osób pyta o tera­pię migre­ny. Pole­ga ona na serii wstrzyk­nięć w mięśnie szyi i głowy. Można zatem połą­czyć drogi do zdro­wia i pięk­na.  Zwykle sesja obej­mu­je około trzy­dzie­ści wstrzyk­nięć —  w tym w okoli­cę czoła, skro­ni z każdej stro­ny, w część poty­licz­ną z każdej stro­ny i w mięśnie karku. Po apli­ka­cji botok­su w okoli­ce pach, w dłonie lub stopy, także gruczo­ły poto­we zaczy­na­ją inaczej dzia­łać i problem nadpo­tli­wo­ści nie jest już tak dokucz­li­wy. W przy­pad­ku bruk­si­zmu lecze­nie zmie­rza do wyeli­mi­no­wa­nia szko­dli­we­go nawy­ku zaci­ska­nia szczę­ki i ogra­ni­cze­nia dzia­ła­nia odpo­wie­dzial­nych za to mięśni. Bruk­sizm wywo­łu­je nadak­tyw­ność mięśni żwaczy, a tera­pia prowa­dzi do elimi­na­cji nawy­ku zaci­ska­nia szczę­ki i ogra­ni­cze­nia niepo­trzeb­nej pracy odpo­wie­dzial­nych za to mięśni. Dzia­ła­nie jadu kieł­ba­sia­ne­go w tym obsza­rach powo­du­je proces zani­ku siły mięśni szczę­ki. W konse­kwen­cji zakoń­cze­nia nerwo­we nie wysy­ła­ją neuro­prze­kaź­ni­ka i mięśnie prze­sta­ją się nadmier­nie kurczyć. Wielu pacjen­tów podkre­śla, że lecze­nie bruk­si­zmu botu­li­ną zmie­ni­ło ich życie. A więc jad kieł­ba­sia­ny dzia­ła i mimo że nazwa może wywo­ły­wać obawy, napraw­dę nie ma czego się bać. Można za to znacz­nie popra­wić jakość życia.

Botox — zalety terapii

Wśród wielu prepa­ra­tów odmła­dza­ją­cych, które oferu­je klini­ka Novo­derm, bardzo często wymie­nia się właśnie botox. Pacjen­ci często obawia­ją się, że po poda­niu boto­xu będą wyglą­da­li niena­tu­ral­nie — sztucz­nie. To jeden z mitów. Prze­ciw­nie twarz staje się wypo­czę­ta i odprę­żo­na. Sam zabieg nie wywo­łu­je dyskom­for­tu, gdyż iniek­cja jest bardzo deli­kat­na i trwa krót­ko. Botu­li­na dzia­ła tylko w obsza­rze apli­ka­cji, dla  dla innych miejsc jest neutral­na. No i na pewno nie szko­dzi. Trze­ba jednak pamię­tać, że po apli­ka­cji boto­xu powin­no się  zacho­wać ostroż­ność przez około dwa dni. Nale­ży wystrze­gać się  ekspo­zy­cji na zbyt niskie lub zbyt wyso­kie tempe­ra­tu­ry. Przez kilka godzin po wstrzyk­nię­ciu botok­su nie wolno też doty­kać leczo­nych obsza­rów, unikać schy­la­nia się czy leże­nia w jednej pozy­cji. Rezul­ta­ty tera­pii botu­li­no­wej utrzy­mu­ją się przez kilka miesię­cy. Wszyst­ko zale­ży oczy­wi­ście od indy­wi­du­al­nych predys­po­zy­cji orga­ni­zmu, jednak zazwy­czaj po około pół roku koniecz­ne jest powtó­rze­nie zabiegu.

Botox — przeciwwskazania

Wszyst­kie wyżej wspo­mnia­ne zale­ty nie ozna­cza­ją, iż zabieg jest prze­zna­czo­ny dla wszyst­kich bez żadnych ogra­ni­czeń. Nie, botu­li­ny nie poda­je się:

  • kobie­tom w ciąży oraz matkom karmiącym
  • pacjen­tom, u których wystę­pu­je nadwraż­li­wość na kompleks toksy­ny lub jaki­kol­wiek inny skład­nik preparatu
  • pacjen­tom cier­pią­cym na  infek­cje i osła­bie­nia organizmu

Warto jednak poroz­ma­wiać ze specja­li­stą. Nie zwle­kaj, dowiedz się więcej na temat zasto­so­wa­nia boto­xu. Zadzwoń już dziś.

NovoDerm
novoderm.pl
menu
Przewiń do góry