plastyka powiek

Jakie są najczęstsze pytania o zabiegi medycyny estetycznej?

Konsul­ta­cja z leka­rzem medy­cy­ny este­tycz­nej to najlep­szy moment na to, aby zadać mu wszyst­kie nurtu­ją­ce pyta­nia. Taka rozmo­wa, na której pacjent indy­wi­du­al­nie z leka­rzem rozwa­ża zasto­so­wa­nie odpo­wied­nich proce­dur dopa­so­wa­nych do jego potrzeb, służy także rozwia­niu wątpli­wo­ści. Przed wizy­tą warto zasta­no­wić się nad tym, z jakim proble­mem idzie się na konsul­ta­cję, co wzbu­dza niepo­kój u pacjen­ta, co powstrzy­mu­je go przed jakimś zabie­giem itd. Spisa­nie wszyst­kich pytań ułatwi rozmo­wę, jak i podję­cie decy­zji, czy pacjent chce poddać się konkret­nej proce­du­rze. Jakie pyta­nia najczę­ściej pada­ją w gabi­ne­cie, jak i poza nim, a doty­czą medy­cy­ny estetycznej?

Czy lekarz przeprowadza wywiad medyczny z pacjentem przed zabiegiem?

Niektó­rzy pacjen­ci zasta­na­wia­ją się nad tym, czy konkret­ny zabieg medy­cy­ny este­tycz­nej nie będzie dla nich szko­dli­wy. W każdym profe­sjo­nal­nym gabi­ne­cie w pierw­szej kolej­no­ści pacjent zosta­nie zapy­ta­ny o problem, z jaki się bory­ka, a następ­nie zosta­ną mu zapro­po­no­wa­ne różne proce­du­ry i zabie­gi, które mają na celu złago­dze­nie konkret­ne­go defek­tu este­tycz­ne­go lub jego wyeliminowanie.

Dalej, w kontek­ście dane­go zabie­gu, omawia się wszyst­kie prze­ciw­wska­za­nia. Tylko ich wyklu­cze­nie kwali­fi­ku­je pacjen­ta do wybra­nej proce­du­ry. Wywiad medycz­ny opie­ra się na holi­stycz­nym podej­ściu, uwzględ­nie­niu nie tylko kondy­cji zdro­wot­nej, lecz także goto­wo­ści do zmia­ny i ocze­ki­wań wzglę­dem rezul­ta­tów. Niekie­dy może okazać się koniecz­ne wyko­na­nie dodat­ko­wych badań lub dostar­cze­nie doku­men­ta­cji medycz­nej, aby stwier­dzić, czy zabieg może się odbyć.

Nale­ży także dodać, że niektó­re prze­ciw­wska­za­nia mogą mieć charak­ter tymcza­so­wy. Gdy prze­sta­ją wystę­po­wać (np. infek­cja skóry), lekarz godzi się na prze­pro­wa­dze­nie zabiegu.

Czy zabiegi medycyny estetycznej należy powtarzać?

W przy­pad­ku medy­cy­ny este­tycz­nej bardzo duże znacze­nie mają poziom zaawan­so­wa­nia zmian, z jaki­mi pacjent zwra­ca się do leka­rza, indy­wi­du­al­ne predys­po­zy­cje jego orga­ni­zmu oraz tryb życia, jaki prowa­dzi. Na koniecz­ność powta­rza­nia zabie­gu wpły­wa­ją również charak­ter wybra­nej proce­du­ry, zasto­so­wa­nych substan­cji i prepa­ra­tów czy efekt, na jakim zale­ży pacjen­to­wi. Przy­kła­dem może być kwas hialu­ro­no­wy. Wystę­pu­je również natu­ral­nie w orga­ni­zmie, dlate­go wraz z biegiem czasu może się stop­nio­wo wchła­niać przez tkan­ki. To ozna­cza, że niektó­re zabie­gi muszą zostać powtó­rzo­ne. Jeśli chodzi np. o zasto­so­wa­nie tkan­ki tłusz­czo­wej w zabie­gach wolu­me­trycz­nych, prze­waż­nie nie ma koniecz­no­ści ponow­ne­go przy­stę­po­wa­nia do wybra­nej procedury.

Ile zabiegów jest potrzebnych, aby uzyskać oczekiwany efekt?

Kwestia powta­rzal­no­ści zabie­gów i wyko­ny­wa­nia ich w seriach również jest bardzo indy­wi­du­al­na. U niektó­rych pacjen­tów wystar­cza jeden zabieg. Innym lekarz zare­ko­men­du­je powtó­rze­nie proce­du­ry w okre­ślo­nych odstę­pach czasu — wska­za­ną ilość razy.

Niektó­re zabie­gi dają niemal­że natych­mia­sto­we rezul­ta­ty. Może to być np. iniek­cja kwasu hialu­ro­no­we­go w posta­ci wypeł­nia­cza w obsza­rze doli­ny łez. Tak samo jest w przy­pad­ku nici liftin­gu­ją­cych. Na rezul­ta­ty trze­ba pocze­kać w przy­pad­ku mezo­te­ra­pii igło­wej, lipo­li­zy iniek­cyj­nej itd. Po tych zabie­gach skóra potrze­bu­je czasu na rege­ne­ra­cję czy prze­pro­wa­dze­nia odpo­wied­nich proce­sów rewi­ta­li­zu­ją­cych oraz meta­bo­licz­nych. Postęp i zmia­ny są widocz­ne po pewnym czasie, na co wpływ ma także sam orga­nizm pacjenta.

Czy zabiegi medycyny estetycznej są bolesne?

Dole­gli­wo­ści bólo­we to kwestia bardzo indy­wi­du­al­na. Niektó­rzy pacjen­ci mogą odczu­wać dyskom­fort czy nawet pewne­go rodza­ju ból. W takiej sytu­acji mogą zawsze poin­for­mo­wać leka­rza o tym, jak się czują. Bardzo rzad­ko jednak pacjent decy­du­je się na prze­rwa­nie zabie­gu. W wybra­nych proce­du­rach stosu­je się np. znie­czu­le­nie miej­sco­we, dzię­ki które­mu wszyst­ko prze­bie­ga bez zarzu­tu. W profe­sjo­nal­nej klini­ce zawsze zwra­ca się uwagę na komfort pacjenta.

Osoby, które inte­re­su­ją się medy­cy­ną este­tycz­ną, mogą umówić się na konsul­ta­cję w Klini­ce Novo­derm w Łodzi. Wizy­ta w gabi­ne­cie to dobry sposób na to, aby poroz­ma­wiać o swoich ocze­ki­wa­niach, obawach i wątpliwościach.

NovoDerm
novoderm.pl
menu
Przewiń do góry