Pierwsza wizyta u lekarza medycyny estetycznej — jak się przygotować?

Pierw­sza konsul­ta­cja z leka­rzem medy­cy­ny este­tycz­nej może być dla niektó­rych osób źródłem stre­su. Wyni­ka on jednak głów­nie z braku wiedzy na temat tego, jak się do niej przy­go­to­wać. Warto mieć na uwadze, że w trak­cie takiej rozmo­wy to właśnie pacjent oraz jego komfort i dobre samo­po­czu­cie są prio­ry­te­ta­mi dla leka­rza. Przy­go­to­wu­jąc się odpo­wied­nio do konsul­ta­cji, będzie można maksy­mal­nie wyko­rzy­stać czas na mery­to­rycz­ną rozmo­wę i okre­ślić, w jaki sposób pomóc pacjen­to­wi. O czym nale­ży pamię­tać przed pierw­szą wizytą?

Czego ma dotyczyć rozmowa z lekarzem?

Przed wizy­tą w gabi­ne­cie medy­cy­ny este­tycz­nej dobrym pomy­słem jest spre­cy­zo­wa­nie swoich ocze­ki­wań oraz okre­śle­nie proble­mu, z jakim bory­ka się pacjent. Warto także przy­go­to­wać sobie zestaw pytań, które wzbu­dza­ją wątpli­wo­ści. Niektó­rzy prze­glą­da­ją ofer­tę klini­ki, zapo­zna­ją się z opisem poszcze­gól­nych zabie­gów, ich prze­bie­giem, czasem rekon­wa­le­scen­cji i efek­ta­mi, jakich można się po nich spodzie­wać. Dobrze jest zatem zazna­jo­mić się wcze­śniej z dostęp­ny­mi proce­du­ra­mi, dzię­ki czemu zada­wa­nie pytań na ich temat będzie precy­zyj­niej­sze. Ogól­ne poję­cie o zabie­gach ułatwia komu­ni­ka­cję z leka­rzem i usta­le­nie planu dzia­ła­nia już na wstęp­nej konsultacji.

Przygotowanie dokumentacji medycznej

Zabie­gi medy­cy­ny este­tycz­nej są sposo­bem na spowol­nie­nie proce­sów starze­nia się skóry, odmło­dze­nie wize­run­ku czy popra­wę wyglą­du, gdy zacho­dzą­ce w nim zmia­ny mają podło­że choro­bo­we bądź wiążą się z doświad­czo­ną w prze­szło­ści kontu­zją i uraza­mi. Ich prze­pro­wa­dze­nie wyma­ga różnych metod, zasto­so­wa­nych narzę­dzi, prepa­ra­tów i substancji.

Do wyko­na­nia każde­go zabie­gu istnie­ją pewne prze­ciw­wska­za­nia, które stano­wią podsta­wę do dyskwa­li­fi­ka­cji pacjen­ta. Brak wystar­cza­ją­cej wiedzy na temat własne­go zdro­wia może utrud­niać podję­cie decy­zji, czy osoba bory­ka­ją­ca się z danym proble­mem może przy­stą­pić do konkret­nej procedury.

Na konsul­ta­cję nale­ży zatem zabrać ze sobą wszyst­kie niedaw­no wyko­na­ne bada­nia, a także doku­men­ta­cję medycz­ną z histo­rią lecze­nia. Będą to również doku­men­ty na temat ostat­nich wizyt lekar­skich, lecze­nia chorób prze­wle­kłych, zaży­wa­nych leków, aler­gii, już prze­by­tych zabie­gów chirur­gicz­nych i opera­cji. Warto także uwzględ­nić listę suple­men­tów diety.

Mocny makijaż na pierwszej wizycie

Na pierw­szej konsul­ta­cji lekarz medy­cy­ny este­tycz­nej nie tylko zapo­zna­je się z wyżej wspo­mnia­ną doku­men­ta­cją, lecz także prze­pro­wa­dza bada­nie pod kątem zrozu­mie­nia proble­mu pacjen­ta. Jeśli kwestia este­tycz­na doty­czy twarzy, zale­ca się z wyprze­dze­niem czaso­wym zadzwo­nić do klini­ki i dopy­tać, czy maki­jaż nie będzie prze­szko­dą w bada­niu. Jeśli tak, najlep­szym rozwią­za­niem będzie rezy­gna­cja z niego w dniu konsul­ta­cji oraz wyko­na­nie listy wszyst­kich środ­ków, prepa­ra­tów i kosme­ty­ków stoso­wa­nych w codzien­nej pielęgnacji.

Oczekiwania i możliwości finansowe

Rozmo­wa z leka­rzem służy ponad­to okre­śle­niu ocze­ki­wań, jakie ma się wzglę­dem zabie­gu, oraz rezul­ta­tów, jakie można uzyskać. Dzię­ki takiej konsul­ta­cji będzie można real­nie osza­co­wać, czy osią­gnię­cie konkret­nych zmian w wyglą­dzie jest możliwe.

Lekarz w takiej sytu­acji może zapro­po­no­wać poje­dyn­czy zabieg lub serię zabie­gów, które wyko­nu­je się w okre­ślo­nych odstę­pach czasu. Niekie­dy najlep­szym rozwią­za­niem jest bardziej złożo­ny plan dzia­ła­nia, który skła­da się z kilku różnych proce­dur. W każdym przy­pad­ku nale­ży także osza­co­wać ryzy­ko wystą­pie­nia skut­ków ubocznych.

Pełna i rzetel­na infor­ma­cja na podsta­wie wywia­du medycz­ne­go służy także okre­śle­niu kosz­tów zabie­gu, dodat­ko­wych badań, znie­czu­le­nia, jak i leków stoso­wa­nych w trak­cie rekonwalescencji.

Komplek­so­we dostar­cze­nie infor­ma­cji leka­rzo­wi znacz­nie skra­ca czas między konsul­ta­cją a termi­nem zabie­gu. Ułatwia to także reali­stycz­ne okre­śle­nie możli­wo­ści wyko­na­nia danej proce­du­ry, jak i rezul­ta­tów, jakich można się po niej spodzie­wać. Rzetel­ne podej­ście pacjen­ta do konsul­ta­cji jest drogą do opra­co­wa­nia planu lecze­nia uwzględ­nia­ją­ce­go indy­wi­du­al­ne potrze­by pacjen­ta. Jeże­li również i Ty chciał­byś poroz­ma­wiać o swoich potrze­bach z zakre­su medy­cy­ny este­tycz­nej, umów się na konsul­ta­cję z leka­rzem w Klini­ce Novo­derm w Łodzi.

NovoDerm
novoderm.pl
menu
Przewiń do góry