Medycyna estetyczna dla mężczyzn — najczęstsze pytania

Medy­cy­na este­tycz­na to szereg profe­sjo­nal­nych zabie­gów, które wyko­nu­je się dla uzyska­nia lepszej kondy­cji skóry, włosów, wizu­al­ne­go odmło­dze­nia wyglą­du, a tym samym zwięk­sze­nia pewno­ści siebie i popra­wy samo­po­czu­cia. Coraz częściej w gabi­ne­tach spoty­ka się mężczyzn. Wbrew pozo­rom wiele proce­dur może w dużym stop­niu pomóc w proble­mach, z który­mi bory­ka­ją się stosun­ko­wo często, jak łysie­nie, nadmier­na potli­wość, czy zbyt łagod­ne, chło­pię­ce rysy twarzy. O co zatem najczę­ściej pyta­ją pano­wie, którzy zasta­na­wia­ją się, gdzie mogą uzyskać pomoc w nurtu­ją­cym ich problemie?

Czy mężczyźni zgłaszają się na zabiegi medycyny estetycznej?

Jak najbar­dziej! Gabi­ne­ty medy­cy­ny este­tycz­nej są otwar­te zarów­no dla kobiet, jak i mężczyzn. Coraz więk­sza świa­do­mość społe­czeń­stwa na temat zabie­gów, jakie może wyko­nać lekarz, przy­czy­nia się do wzro­stu zain­te­re­so­wa­nia tymi proce­du­ra­mi. Służą one popra­wie wyglą­du, usunię­ciu lub łago­dze­niu niektó­rych defek­tów este­tycz­nych. Takie zabie­gi nierzad­ko wyko­nu­je się jako wspar­cie tera­pii lecze­nia wybra­ne­go proble­mu, np. trądzi­ku, czy nieeste­tycz­nych zmian spowo­do­wa­nych uraza­mi i wypadkami.

Medy­cy­na este­tycz­na jest dzie­dzi­ną kiero­wa­ną do wszyst­kich pacjen­tów. Umawia­jąc się na konsul­ta­cję można uzyskać profe­sjo­nal­ną pomoc od osób z wykształ­ce­niem medycz­nym, pod kątem potrzeb i proble­mów, które są dla mężczy­zny niekom­for­to­we i wpły­wa­ją na jego codzienność.

Jakie procedury pomagają uzyskać bardziej wyraziste rysy twarzy u mężczyzny?

Licz­ba zabie­gów wcho­dzą­cych w zakres medy­cy­ny este­tycz­nej jest napraw­dę duża. Niektó­rzy mężczyź­ni zasta­na­wia­ją się, czy do leka­rza medy­cy­ny este­tycz­nej mogą zgło­sić się z proble­mem zbyt chło­pię­cych, dzie­cin­nych rysów twarzy.

Wstęp­na konsul­ta­cja służy zrozu­mie­niu proble­mu, z jakim zgła­sza się pacjent. Po rozmo­wie przed­sta­wia­ny jest plan dzia­ła­nia oraz osza­co­wa­nie zmian, jakich można spodzie­wać się po prze­pro­wa­dze­niu wybra­nej proce­du­ry. Najczę­ściej jest to wolu­me­tria, w której stosu­je się kwas hialu­ro­no­wy w roli wypeł­nia­cza. Jego odpo­wied­nia apli­ka­cja może pomóc w deli­kat­nej zmia­nie podbród­ka, czy uwydat­nie­niu linii żuchwy. Taki zabieg umoż­li­wia zmia­nę kontu­ru twarzy i nie wyma­ga długiej rekonwalescencji.

To jedna z tych proce­dur, która kiero­wa­na jest do mężczyzn z wyżej wymie­nio­nym proble­mem. Mocniej zary­so­wa­ne rysy twarzy doda­ją pewno­ści siebie, a także pozwa­la­ją czuć się dojrza­łym mężczy­znom lepiej w swojej skórze.

Jaki zabieg może pomóc mężczyźnie w nadpotliwości?

Mężczyź­ni pyta­ją także o proce­du­ry, które mogą pomóc im przy nadmier­nej potli­wo­ści ciała. Istnie­je wiele przy­czyn tego stanu. Bardzo często powo­dem są tutaj zmia­ny hormo­nal­ne. Najważ­niej­sze jest jednak, aby to proble­mu podjeść w pełni świa­do­mie, gdyż jego baga­te­li­zo­wa­nie może prowa­dzić do izola­cji społecz­nej, obni­że­nia poczu­cia własnej warto­ści i niskiej samooceny.

W trak­cie konsul­ta­cji lekarz medy­cy­ny este­tycz­nej posta­ra się jak najle­piej poznać pacjen­ta, jego histo­rię zdro­wot­ną i ewen­tu­al­ne przy­czy­ny nadmier­ne­go poce­nia się. Jeże­li jest to kwestia zwią­za­na z nadmier­ną aktyw­no­ścią gruczo­łów łojo­wych, będzie mógł zare­ko­men­do­wać zasto­so­wa­nie toksy­ny botu­li­no­wej. Najczę­ściej nadpo­tli­wość doty­czy dłoni i pach. Wyko­na­nie zabie­gu spowo­du­je zmniej­sze­nie aktyw­no­ści nerwów we wspo­mnia­nej okoli­cy, co skut­ku­je ogra­ni­cze­niem pocenia.

Czy mężczyzna z postępującym łysieniem może zgłosić się do gabinetu?

Łysie­nie to kolej­ny problem, o jaki często pyta­ją mężczyź­ni. Nie są pewni, czy z tym zagad­nie­niem powin­ni zgło­sić się do chirur­ga plastycz­ne­go, czy leka­rza medy­cy­ny este­tycz­nej. Przy obec­nym postę­pie tech­no­lo­gicz­nym i rozwo­ju medy­cy­ny istnie­ją meto­dy prze­szcze­pu włosów, które nie wyma­ga­ją wyko­ny­wa­nia dużych i trud­no goją­cych się nacięć na skórze głowy.

U mężczyzn wypa­da­ją­ce włosy to nierzad­ko efekt nadwraż­li­wo­ści na związ­ki chemicz­ne, które mają powią­za­nie z męskim hormo­nem płcio­wym, jakim jest testosteron.

Wiedza na temat tego, z jakim proble­mem zgło­sić się do leka­rza medy­cy­ny este­tycz­nej, może być pomoc­na w rozwia­niu wątpli­wo­ści na temat zabie­gów, z których korzy­sta­ją również mężczyź­ni. Jeśli chciał­byś omówić jaki­kol­wiek problem este­tycz­ny, możesz umówić się na konsul­ta­cję w Klini­ce Novo­derm w Łodzi.

NovoDerm
novoderm.pl
menu
Przewiń do góry