odmladzanie skory

Redermalizacja – intensywna regeneracja skóry

Starze­nie się skóry jest proce­sem, które­go nie da się unik­nąć. Nie ozna­cza to jednak, że pewnych zmian nie można spowol­nić i odsu­nąć w czasie. Współ­cze­sna medy­cy­na este­tycz­na pozwa­la osią­gnąć ten wyjąt­ko­wy rezul­tat w mało­in­wa­zyj­ny, komfor­to­wy dla pacjen­ta sposób. Jednym z najnow­szych zabie­gów tego typu jest reder­ma­li­za­cja. Dowiedz się, na czym pole­ga ta proce­du­ra i kto może z niej skorzystać!

Czym jest redermalizacja?

Reder­ma­li­za­cja to nowo­cze­sna meto­da profi­lak­ty­ki starze­nia się tkan­ki. Zabieg prze­pro­wa­dza­ny jest meto­da mezo­te­ra­pii. W jego prze­bie­gu wyko­rzy­stu­je się prepa­rat szwaj­car­skiej firmy Hyalu­al Xela Rederm. Produkt ten zawie­ra bursz­ty­nian sodu oraz kwas hialu­ro­no­wy, które skutecz­nie nawil­ża­ją skórę, zapo­bie­ga­ją jej odwod­nie­niu oraz powsta­wa­niu wolnych rodni­ków. Jest to jedy­ny prepa­rat na rynku, który bezpo­śred­nio wpły­wa na proce­sy meta­bo­licz­ne w skórze, w tym na:

  • wzrost produk­cji ener­gii w cyklu Kreb­sa w fibro­bla­stach skóry;
  • popra­wę oddy­cha­nia komór­ko­we­go oraz trans­por­tu jonów;
  • uspraw­nie­nie synte­zy kola­ge­nu, elasty­ny i innych ważnych dla skóry białek;
  • wzrost mikro­krą­że­nia w tkankach.

Zabieg jest w pełni bezpiecz­ny, prze­pro­wa­dza­ny w znie­czu­le­niu miejscowym.

Kto może skorzystać z zabiegu redermalizacji?

Celem reder­ma­li­za­cji jest nautral­na popra­wa kondy­cji skóry oraz spowol­nie­nie proce­sów starze­nia się tkanek. Najczę­ściej proce­du­rę zale­ca się pacjen­tom, u których wystą­pi­ły zmia­ny wyni­ka­ją­ce z proce­sów starze­nia, a także pato­lo­gicz­ne­go wpły­wu niektó­rych czyn­ni­ków środo­wi­sko­wych, jak promie­nio­wa­nie UV czy skraj­ne tempe­ra­tu­ry. Mogą skorzy­stać z nich także osoby żyją­ce w zanie­czysz­czo­nym środo­wi­sku, np. dużym mieście oraz palą­ce papie­ro­sy. Proce­du­ra wska­za­na jest również w przy­pad­ku pacjen­tów cier­pią­cych w wyni­ku nieuda­nych zabie­gów este­tycz­nych (u których wystą­pi­ły np. prze­bar­wie­nia czy blizna­mi). Zabieg prze­pro­wa­dza się również w celach profilaktycznych.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg reder­ma­li­za­cji nie różni się od innych proce­dur mezo­te­ra­pii. Na począt­ku skóra jest staran­nie oczysz­cza­na i dezyn­fe­ko­wa­na. Następ­nie na miej­sce zabie­go­we nano­szo­ny jest krem znie­czu­la­ją­cy. Gdy zacznie dzia­łać, czyli po ok. 30 minu­tach, specja­li­sta przy­stę­pu­je do właści­wej części zabie­gu. Prepa­rat poda­wa­ny jest za pomo­cą iniek­cji przy użyciu cien­kiej igły. Trwa to ok. 30 minut. Po zabie­gu nie jest wyma­ga­ne zacho­wa­nie okre­su rekon­wa­le­scen­cji, pacjent może właści­wie natych­miast wrócić do swoich codzien­nych aktywności.

Efekty redermalizacji

Najważ­niej­szym efek­tem zabie­gu reder­ma­li­za­cji jest wyraź­ne odmło­dze­nie oraz rozja­śnie­nie skóry. Spra­wia ona wraże­nie znacz­nie zdrow­szej, staje się gład­ka, wzmoc­nio­na i dosko­na­le napię­ta. Popra­wia się jej nawil­że­nie oraz zmniej­szo­na zosta­je głębo­kość i widocz­ność zmarsz­czek. Można liczyć również na wygła­dze­nie miej­sca zabie­go­we­go oraz niezwy­kle natu­ral­ny rezul­tat liftin­gu. Rezul­ta­ty widocz­ne są właści­wie natych­miast po poda­niu prepa­ra­tu. Opty­mal­ne efek­ty można uzyskać, wyko­nu­jąc serię zabie­gów, których licz­bę oraz często­tli­wość usta­la specja­li­sta na podsta­wie indy­wi­du­al­nych cech pacjen­ta oraz ocze­ki­wa­ne­go rezultatu.

Jak się przygotować do zabiegu?

Przed zabie­giem zawsze koniecz­ne jest odby­cie konsul­ta­cji z leka­rzem. W jej prze­bie­gu omawia­ne są ocze­ki­wa­nia i spodzie­wa­ne rezul­ta­ty reder­ma­li­za­cji, a także wyklu­cza­ne są wszel­kie prze­ciw­wska­za­nia. Jeśli pacjent zosta­nie zakwa­li­fi­ko­wa­ny do prze­pro­wa­dze­nia proce­du­ry, specja­li­sta prze­ka­że mu wszel­kie zale­ce­nia przed­za­bie­go­we. Do najczęst­szych nale­żą odsta­wie­nie kawy i wszel­kich napo­jów pobu­dza­ją­cych, zrezy­gno­wa­nie z alko­ho­lu, opala­nia (natu­ral­ne­go i na sola­rium) czy skraj­nych tempe­ra­tur (jak krio­ko­mo­ra i sauna) oraz ogra­ni­cze­nie wysił­ku fizycz­ne­go. Zazwy­czaj nie zale­ca się również przyj­mo­wa­nia leków prze­ciw­bó­lo­wych czy prze­ciw­go­rącz­ko­wych, a także innych medy­ka­men­tów nieprze­pi­sa­nych przez lekarza.

Wskazania pozabiegowe

Po zabie­gu możli­we jest wystą­pie­nie niewiel­kich efek­tów ubocz­nych, takich jak drob­ne sinia­ki, a także opuchli­zna czy zaczer­wie­nie­nie. Powin­ny one znik­nąć samo­ist­nie w prze­cią­gu kilku dni, do tego czasu nieza­le­ca­ne jest jednak nakła­da­nie maki­ja­żu. Zale­ca się również unika­nie słoń­ca czy sola­rium przez kilka dni po reder­ma­li­za­cji, a także sauny przez 24 godzi­ny po zabie­gu. Masa­żu nale­ży unikać do ok. tygo­dnia. Niewska­za­ne jest również korzy­sta­nie z zabie­gów z użyciem lase­ra, mikro­der­ma­bra­zji oraz peelin­gów przez ok. 14 dni, a także lase­ro­te­ra­pii lase­rem abla­cyj­nym przez ok. 6 miesięcy.

Przeciwwskazania do redermalizacji

Reder­ma­li­za­cja to zabieg bezpiecz­ny i mało­in­wa­zyj­ny, wciąż jednak istnie­ją pewne prze­ciw­wska­za­nia do jego wyko­na­nia. Nale­żą do nich:

  • aktyw­ne choro­by nowo­two­ro­we i chemioterapia;
  • okres ciąży i laktacji;
  • zaawan­so­wa­na cukrzyca;
  • obni­żo­na krze­pli­wość krwi;
  • aler­gia na skład­ni­ki preparatu;
  • skłon­ność do powsta­wa­nia blizn
  • infek­cje skóry oraz otwar­te rany w poten­cjal­nym miej­scu zabiegowym.
NovoDerm
novoderm.pl
menu
Przewiń do góry