Na jak długo wystarcza depilacja laserowa?

Depi­la­cja lase­ro­wa to zabieg cieszą­cy się nie tyle niesłab­ną­cą, co wręcz stale rosną­cą popu­lar­no­ścią. Wszyst­ko dzię­ki wygo­dzie, dokład­no­ści, a także niesa­mo­wi­tej trwa­ło­ści efek­tów. Zasta­na­wiasz się nad wybo­rem tej proce­du­ry, ale nie masz pewno­ści, czy warto? Dowiedz się, na jak długo wystar­cza depi­la­cja laserowa!

Czy efekty depilacji laserowej są trwałe?

Depi­la­cja lase­ro­wa to zdecy­do­wa­nie najsku­tecz­niej­szy sposób usuwa­nia niechcia­ne­go owło­sie­nia. Rezul­ta­ty często pozo­sta­ją trwa­łe, a włoski już nigdy nie odra­sta­ją. Wszyst­ko za spra­wą mecha­ni­zmu dzia­ła­nia zabie­gu. Podczas gdy inne meto­dy obci­na­ją czy rozpusz­cza­ją włosy na powierzch­ni lub po prostu je wyry­wa­ją, laser bezpow­rot­nie nisz­czy cebul­kę włosa. Prawi­dło­wo wyko­na­na seria zabie­gów pozwo­li Ci osią­gnąć gład­kie ciało na dobre.

Na czym polega zabieg?

Wiesz już, że laser ma zdol­ność bezpow­rot­ne­go nisz­cze­nia cebu­lek włosa. Jak jednak do tego docho­dzi? Urzą­dze­nie nakie­ro­wu­je wiąz­kę lase­ra na wykry­tą w skórze mela­ni­nę, która znaj­du­je się w macie­rzy. To dlate­go część lase­rów lepiej radzi sobie przy więk­szym kontra­ście – ciem­nym owło­sie­niu i jasnej skórze. Warto przy tym pamię­tać, że laser jest w stanie znisz­czyć jedy­nie cebul­ki włosów w fazie wzro­stu, nazy­wa­nej anage­nem. Dlate­go zabieg depi­la­cji lase­ro­wej zawsze wyma­ga powtó­rze­nia. Licz­ba zabie­gów oraz odstę­py między nimi zale­żą przede wszyst­kim od depi­lo­wa­ne­go obszaru.

Depilacja laserowa a inne metody usuwania owłosienia

Depi­la­cja lase­ro­wa to meto­da, która daje najtrwal­sze efek­ty. Dzię­ki niej unik­niesz podraż­nień, zacięć czy bólu, jaki towa­rzy­szy innym sposo­bom usuwa­nia zbęd­ne­go owło­sie­nia. Nie obawiaj się również kosz­tów. Depi­la­cja lase­ro­wa to więk­szy wyda­tek, który możesz opła­cić w wygod­nych ratach. A gdy już to zrobisz, wiesz, że nie musisz martwić się kupo­wa­niem kremów, maszy­nek czy wosku, nie mówiąc już o częstych wizy­tach w salo­nie kosme­tycz­nym. To także najlep­sze rozwią­za­nie dla osób zmaga­ją­cych się z proble­mem wrasta­ją­cych włosków – laser dosko­na­le radzi sobie z ich usuwa­niem. Warto jednak pamię­tać, że zale­ty doty­czą zabie­gów lase­ro­wych wyko­ny­wa­nych przez specja­li­stów w profe­sjo­nal­nych gabi­ne­tach. Urzą­dze­nia do „lase­ro­wej depi­la­cji w domu’’ nie są już tak skutecz­ne. Z zało­że­nia mają być wyko­rzy­sty­wa­ne przez amato­rów, w ich przy­pad­ku produ­cen­ci skupia­ją się przede wszyst­kim na bezpie­czeń­stwie stoso­wa­nia nawet przez niedo­świad­czo­ne osoby, co odbi­ja się na ich efek­tyw­no­ści. Zabieg w klini­ce wyko­ny­wa­ny przez eksper­ta to dosko­na­łe efek­ty i bezpie­czeń­stwo w jednym. Stoso­wa­ny w naszej klini­ce zabieg lase­rem Diola­She­er Ice jest też właści­wie bezbo­le­sny, a wszel­kie niedo­god­no­ści łago­dzi specjal­na końców­ka chłodząca.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Przed podda­niem się zabie­go­wi depi­la­cji lase­ro­wej niezwy­kle ważne jest odpo­wied­nio wcze­sne odsta­wie­nie leków oraz ziół świa­tło­uczu­la­ją­cych. Z reti­no­idów stoso­wa­nych doust­nie nale­ży zrezy­gno­wać na pół roku wcze­śniej, a na 3 miesią­ce z tych nakła­da­nych na skórę. Zabie­gu nie wyko­nu­je się również na skórze opalo­nej, zarów­no w sposób natu­ral­ny, jak i na sola­rium czy za pomo­cą prepa­ra­tu samo­opa­la­ją­ce­go. W miesią­cu poprze­dza­ją­cym zabieg nie wolno również usuwać włosków depi­la­to­rem czy woskiem. Na dobę przed depi­la­cją lase­ro­wą trze­ba zrezy­gno­wać z kremów, perfum czy balsa­mów, a także spoży­wa­nia alko­ho­lu. Ważne jest też dokład­nie ogole­nie włosków w miej­scu zabie­go­wym oraz staran­ne oczysz­cze­nie tej okoli­cy (depi­la­cja okolic biki­ni wyma­ga prysz­ni­ca tuż przed zabiegiem).

Jak postępować po wykonaniu depilacji laserowej?

Pewne restryk­cje obowią­zu­ją również po wyko­na­niu zabie­gu depi­la­cji z użyciem lase­ra. Z peelin­gów nale­ży zrezy­gno­wać na około tydzień, a z opala­nia na co najmniej 2 tygo­dnie. Przez czas wska­za­ny przez specja­li­stę nie wolno również korzy­stać z base­nu lub sauny, a także brać gorą­cych kąpie­li. Lepiej też odsta­wić produk­ty z wysu­sza­ją­cym alko­ho­lem w skła­dzie. Pamię­taj, że przez pewien czas po depi­la­cji lase­ro­wej skóra może być zaczer­wie­nio­na i podraż­nio­na, dlate­go ważne jest jej nawil­ża­nie oraz stoso­wa­nie środ­ków łagodzących.

Przeciwwskazania do zabiegu

Lase­ro­wa depi­la­cja jest zabie­giem bezpiecz­nym i bezin­wa­zyj­nym, jednak, jak właści­wie każda proce­du­ra kosme­tycz­na, wiąże się z pewny­mi prze­ciw­wska­za­nia­mi. Nale­żą do nich:

  • okres ciąży i karmie­nia piersią;
  • nowo­two­ry skóry;
  • rozrusz­nik serca;
  • epilep­sja;
  • uszko­dze­nia skóry;
  • aktyw­ne infek­cje skóry;
  • skłon­ność do powsta­wa­nia blizn i bliznowców;
  • przyj­mo­wa­nie leków obni­ża­ją­cych krze­pli­wość krwi;
  • niektó­re choro­by skóry, np. łusz­czy­ca i bielactwo;
  • świe­ża lub inten­syw­na opalenizna;
  • przyj­mo­wa­nie leków i ziół światłouczulających;
  • nieusta­bi­li­zo­wa­na cukrzyca.
NovoDerm
novoderm.pl
menu
Przewiń do góry