Osocze bogatopłytkowe – regenerująca moc z krwi!

Osocze bogatopłytkowe to składnik pozyskiwany z krwi, który wykorzystywany jest w medycynie estetycznej na szeroką skalę. Służy do redukcji zmarszczek, usuwania blizn potrądzikowych, a nawet do leczenia łysienia. Zabieg osoczem bogatopłytkowym nazywany jest inaczej wampirzym liftingiem. Brzmi upiornie? W rzeczywistości mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest bardzo skuteczną, bezpieczną i mało inwazyjną kuracją odmładzającą.

Terapia osoczem bogatopłytkowym – dlaczego jest taka wyjątkowa?

 

Osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet Rich Plasma), jak sama nazwa wskazuje, jest substancją bogatą w płytki krwi (trombocyty). Uzyskuje się go poprzez zastosowanie odpowiedniej procedury odwirowywania i izolowania trombocytów z niewielkiej ilości pobranej od pacjenta krwi. Oprócz płytek krwi, osocze bogatopłytkowe zawiera również dużą ilość czynników wzrostu PRGFs (Plasma Rich Growth Factors). Koncentrat płytek krwi i cytokin wzrostowych wstrzyknięty w skórę inicjuje regenerację i odbudowę, zatrzymuje na pewien czas proces starzenia, a nawet cofa jego niektóre skutki. Osocze bogatopłytkowe w szczególności polecane jest osobom uczulonym na wypełniacze, botoks i inne substancje stosowane w medycynie estetycznej w zabiegach odmładzających. Osocze bogatopłytkowe pochodzące z własnej krwi pacjenta jest hipoalergiczne, bezpieczne i skuteczne!

 

Wampirzy lifting – działanie 

 

Ponieważ osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z krwi, zyskało niechlubną nazwę wampirzego liftingu. W rzeczywistości substancja wstrzykiwana podczas zabiegu osoczem bogatopłytkowym ma przejrzysty, żółtawy kolor, a pojawienie się kropelek krwi na skórze podczas zabiegu wynika z metody aplikacji, jaką jest mezoterapia igłowa. Osocze bogatopłytkowe pozbawione jest krwinek czerwonych i innych zbędnych składników, a zawiera bogactwo płytek krwi i czynników wzrostu. To właśnie aktywne trombocyty wpływają na proces regeneracji skóry – przede wszystkim poprzez stymulację produkcji kolagenu, który odpowiada za jędrny i młody wygląd skóry.

 

Profesjonalnie przeprowadzony zabieg przynosi znakomite rezultaty w postaci:

 

  • delikatnego liftingu i redukcji zmarszczek
  • wygładzenia blizn potrądzikowych,
  • poprawy elastyczności i jędrności skóry (także w tak delikatnych miejscach, jak okolice oczu),
  • wyrównania kolorytu skóry,
  • redukcji zasinień pod oczami, 
  • powstrzymania wypadania włosów i zwiększenia ich objętości.

Jak przebiega zabieg osoczem bogatopłytkowym?

Zabieg rozpoczyna się od pobrania około 10 ml krwi, która następnie poddawana jest odpowiedniej obróbce. Następnie wykonywana jest główna część zabiegu – mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Doznania podczas tej procedury można porównać z tradycyjną mezoterapią igłową. Nie jest ona więc zbyt bolesna. Proces regeneracji skóry rozpoczyna się już po dwóch dobach od podania osocza na twarz. Jednak pierwsze efekty obserwuje się po około dwóch tygodniach. Po zastosowaniu serii zabiegów można cieszyć się bardzo wyraźnymi rezultatami nawet przez 6 miesięcy. 

Osocze bogatopłytkowe na włosy – skuteczna metoda leczenia łysienia

Zabieg osoczem bogatopłytkowym można wykonać również na skórze głowy w celu pobudzenia cebulek włosowych do wzrostu i zagęszczenia włosów. Osocze bogatopłytkowe na włosy wykazuje wysoką skuteczność w walce z łysieniem androgenowym, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Zainteresowała Cię mezoterapia osoczem bogatopłytkowym na twarz lub skórę głowy? Zapraszamy na konsultację do naszej Kliniki Novoderm, podczas której lekarz przedstawi Ci szczegóły zabiegu. Nasz zespół zapewnia najwyższą jakość usług, pełne bezpieczeństwo i kompleksową opiekę w komfortowych warunkach.