Powiększanie ust, czyli dodaj swojej twarzy powabu

Powabne usta to marzenie każdej pani. Stanowią one nie tylko ważny atrybut kobiecości, ale też wpływają na atrakcyjność całej twarzy. Niestety wraz z upływem lat, jak również na skutek pewnych procesów (np. choroba) wygląd ust może się zmienić. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje skuteczne metody nadawania wargom upragnionego przez pacjentki kształtu.

Podczas zabiegu modelowania ust wykorzystuje się kwas hialuronowy - naturalny składnik ludzkiego organizmu, który pod wpływem różnych czynników wykazuje tendencję do atrofii. U człowieka związek ten występuje m.in. w ciele szklistym oka, tkance łącznej. Cząsteczki kwasu hialuronowego wykazują doskonałą zdolność wiązania wody. Warto go zatem uzupełnić w Klinice Novoderm.

Powiększanie ust- dla kogo ten zabieg?

Zastanawiasz się, czy jesteś zainteresowana tym zabiegiem? Jeżeli Twoje usta nie są takie jak kiedyś lub pragniesz dodać im nieco powabu, odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama. Terapii mogą się poddać osoby w dowolnym wieku - zarówno panie, jak i panowie. Na wymodelowanie warg zdecydowanie częściej decydują się jednak kobiety, które uważają, że ich usta są zbyt wąskie. To również postępowanie wskazane w przypadku znacznej, np. powypadkowej, asymetrii ust. W Klinice Novoderm wykonuje się również zabiegi mające na celu podniesienie kącików ust, ujędrnienie warg, zaznaczenie konturu, niwelowanie zmarszczek czy wreszcie hydratyzację tej części twarzy. Wypełnianie ust kwasem hialuronowym jest skuteczną i bezbolesną, a także bezinwazyjną (niechirurgiczną) metodą z oferty medycyny estetycznej. Jeśli się wahasz, bo nie jesteś pewna/pewien, czy zabieg powiększania ust to właściwa decyzja, zapraszamy na konsultację do Kliniki Novoderm. Przy okazji poznaj nasze promocje na zabiegi.

Powiększanie ust - jak wygląda zabieg?

Mimo że powiększanie ust należy do tzw. zabiegów lunchowych i nie wymaga szczególnych przygotowań, należy pamiętać o tym, aby przez 3-4 dni przed terapią nie przyjmować aspiryny oraz leków przeciwzapalnych. Przed rozpoczęciem  zabiegu lekarz rozprowadza na ustach pacjenta preparat anestetyczny, ewentualnie stosuje znane z gabinetów stomatologicznych znieczulenie przewodowe. W kolejnej fazie kuracji w skórę właściwą ust zostaje zaaplikowany kwas hialuronowy - stosuje się przy tym bardzo cienką igłę oraz ampułko-strzykawkę. Po aplikacji lekarz masuje usta, by rozprowadzić preparat i nadać im pożądany kształt. Po zabiegu wypełniacz jest niewyczuwalny, a wargi mimo pożądanego powiększenia wyglądają naturalnie. Warto pamiętać, że w dobie poprzedzającej zabieg należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, sauny, solarium, a także ekspozycji na promienie słoneczne. 

Modelowanie ust - dowiedz się więcej!

 

Zabieg powiększania ust poprzez aplikację kwasu hialuronowego jest metodą w pełni bezpieczną, stosowaną od wielu lat i doskonale znaną specjalistom z zakresu medycyny estetycznej. Efekty utrzymują się nawet przez rok, choć jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji organizmu pacjenta. Rekonwalescencja nie jest specjalnie trudna, zwykle od razu po zabiegu można wrócić do normalnego trybu życia. Niekiedy przez około 2-3 dni mogą się utrzymywać: delikatny obrzęk, rumień krwiak lub miejscowe zasinienie. 

Powiększanie ust - przeciwwskazania

 

Wśród przeciwwskazań do zabiegu wymienia się  m.in.: nadwrażliwość na kwas hialuronowy, opryszczkę i inne zmiany skórne typu zapalnego, ciążę i laktację, antybiotykoterapię, choroby układu immunologicznego, immunoterapię oraz skłonności do blizn przerostowych (keloidów). Także - jeśli zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym powtarzany jest zbyt często, czyli pacjent(ka) nadużywa się tej formy terapii, może to skutkować przerostem błon śluzowych i zwłóknieniem prowadzącym do zjawiska obwisłych ust. Pamiętaj więc, że w  naszej klinice czekają na Ciebie wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy w każdej chwili gotowi są udzielić Ci informacji o wskazaniach i przeciwwskazaniach do zabiegu. Umów się już dziś w Novoderm!