Usta w pełni – powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego

Marzysz o pełnych ustach, które dodadzą Ci zmysłowego wyglądu? Powiększanie ust kwasem hialuronowym to mały, szybki zabieg, który przynosi fenomenalne efekty. Określany jest często nawet zabiegiem lunchowym. Na czym polega powiększanie ust kwasem hialuronowym? Czy zabieg jest bezpieczny? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście.

Kwas hialuronowy – naturalny składnik ludzkiego organizmu

 

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkiej skórze, jednak z wiekiem i pod wpływem czynników zewnętrznych stopniowo tracimy zapasy tego drogocennego składnika odpowiadającego za nawilżenie i jędrność skóry. W zabiegach medycyny estetycznej nie używa się kwasu hialuronowego w czystej postaci, ale w formie wysokiej jakości preparatów przeznaczonych do wykonywania zabiegów wypełniania i powiększania ust. Preparaty te charakteryzują się różną gęstością i nieco innym składem. Preparaty z kwasem hialuronowym opracowane zostały w ten sposób, by były jak najbardziej przyswajalne przez organizm, nie powodowały efektów ubocznych i dawały naturalne i trwałe rezultaty. Jak działają preparaty z kwasem hialuronowym po wstrzyknięciu w usta? Kwas hialuronowy w wargach łączy się z cząsteczkami wody, tworząc formę naturalnie wyglądającego „implantu”, który zwiększa objętość ust na wiele miesięcy.

 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – na czym polega?

 

Zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym wykonuje się w celu: 

  • poprawienia konturu warg,
  • podkreślenie łuku Kupidyna (wcięcie w środkowej części górnej wargi),
  • usunięcia asymetrii warg,
  • powiększenia objętości ust,
  • nawilżenie czerwieni wargowej,
  • modelowania ust.

 

Powiększanie ust nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Wystarczy jedynie zrezygnować z zażywania aspiryny i innych leków przeciwzapalnych na 3 dni przed zabiegiem, a w dniu wizyty unikać sauny, solarium i kąpieli słonecznych. Powiększanie ust zaliczane jest do kategorii zabiegów lunchowych, czyli takich, które można wykonywać w przerwie na lunch – szybkich i pozbawionych widocznych podrażnień.

 

Etapy zabiegu:

 

  • oczyszczenie ust i skóry wokół ust z resztek makijażu,
  • zastosowanie znieczulenia w postaci kremu (aplikacja ok. 40 minut przed zabiegiem) albo znieczulenia przewodowego (tzw. dentystycznego),
  • precyzyjne wybranie miejsca iniekcji przez lekarza, aby ostateczny efekt był zgodny z oczekiwaniami pacjenta,
  • wstrzyknięcie preparatu kwasu hialuronowego w skórę właściwą przy pomocy ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły.

 

Mały zabieg, wielkie zmiany!

 

Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego usta są lepiej nawilżone, odzyskują piękny kolor i młodzieńczą jędrność. Skutkiem „ubocznym” zabiegu powiększania ust jest napięcie skóry wokół warg i redukcja zmarszczek znajdujących się w tej okolicy. Po zabiegu obecność kwasu hialuronowego w ustach jest niewidoczna i niewyczuwalna, dlatego efekt jest bardzo naturalny. Usta są subtelnie powiększone, a nie sztucznie nabrzmiałe. W zależności od predyspozycji organizmu i zastosowanego preparatu, efekty mogą utrzymać się od 6 miesięcy do nawet roku. 

 

Czy ostrzykiwanie kwasem hialuronowym jest bezpieczne?

 

Kwas hialuronowy to preparat powszechnie stosowany w kosmetologii i  medycynie estetycznej od wielu lat. Zarówno jego zewnętrzne stosowanie na skórę, jak i wstrzykiwanie nie jest niebezpieczne. Powiększanie ust poprzez ostrzykiwanie kwasem hialuronowym jest metodą w pełni bezpieczną, dobrze poznaną przez lekarzy medycyny estetycznej i chętnie stosowaną. Uczulenie czy nadwrażliwość na kwas hialuronowy występują niezwykle rzadko, dlatego prawie każdy może poddać się temu zabiegowi.

 

W Klinice Novoderm oferujemy profesjonalne konsultacje z lekarzem medycyny estetycznej, który zaproponuje odpowiednią procedurę zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym. Gwarantujemy doskonały efekt i pełne bezpieczeństwo, a także kompleksową opiekę przed, w trakcie i po zabiegu.