Wampirzy lifting osoczem bogatopłytkowym

Medycyna estetyczna korzysta z wielu metod regeneracji i odmładzania skóry. Do najpopularniejszych należą laseroterapia, wszczepianie nici liftingujących, a także terapia komórkami macierzystymi oraz osoczem bogatopłytkowym. Ten ostatni rodzaj zabiegu jest wyjątkowy, ponieważ stanowi rodzaj przeszczepu tkanek własnych pacjenta. Jest również wyjątkowo skuteczny, ze względu na niezwykłe właściwości, jakie posiadają zawarte w osoczu bogatopłytkowym czynniki wzrostu.

Osocze bogatopłytkowe – opis zabiegu

 

Celem zabiegu wykonywanego z użyciem osocza bogatopłytkowego, jest ogólne poprawienie wyglądu skóry twarzy lub innej części ciała. Efekty, jakich możemy się spodziewać już po pojedynczej sesji iniekcyjnej to:

 

 • poprawa krążenia,

 • poprawa ukrwienia skóry,

 • redukcja zasinień pod oczami,

 • wygładzenie zmarszczek na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach,

 • powstrzymanie łysienia androgenowego,

 • spłycenie blizn potrądzikowych i pourazowych,

 • złagodzenie stanów zapalnych skóry,

 • poprawa sprężystości i nawilżenia skóry,

 • regeneracja i odbudowa komórek.

 

Materiał potrzebny do zabiegu jest pozyskiwany z krwi obiegowej pacjenta. Aby go uzyskać, lekarz-dermatolog w tradycyjny sposób pobiera około 10 ml krwi, która następnie jest oczyszczana i odpowiednio filtrowana. Przygotowany w ten sposób preparat jest następnie wstrzykiwany do miejsca zabiegowego, które ma zostać poddane regeneracji (w ten sposób odbywa się lifting twarzy lub innej, wydzielonej części ciała). Samą procedurę z punktu widzenia pacjenta można porównać do mezoterapii igłowej.

 

Po iniekcji rozpoczyna się proces przyswajania własnej tkanki przez organizm, którego następstwem jest uruchomienie czynności regeneracyjnych. W ich wyniku w organizmie pacjenta stare komórki zostają zastąpione nowymi, co wiąże się z neutralizacją efektów procesu starzenia, takich jak zmarszczki wokół oczu czy przebarwienia skóry. Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym stanowi także skuteczną metodę powstrzymującą wypadanie włosów na tle androgenowym. Wprowadzony metoda iniekcji materiał pomaga odżywić cebulki i pobudzić skórę głowy do wznowienia porostu włosów.

 

Osocze bogatopłytkowe – wskazania i przeciwwskazania

 

Kuracja osoczem bogatopłytkowym cieszy się wyjątkową skutecznością i uznaniem wśród lekarzy medycyny estetycznej oraz pacjentów. Ten rodzaj terapii poleca się zwłaszcza osobom, które potrzebują dogłębnego odżywienia skóry w obszarze twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. Jest również przeznaczony raczej dla osób dojrzałych, którzy borykają się z problemami skórnymi typowymi dla średniego i zaawansowanego wieku.

 

Lifting osoczem bogatopłytkowym jest zabiegiem mało inwazyjnym. Istnieją jednak ograniczenia dotyczące zastosowania tej metody terapii, które muszą zostać wykluczone w wywiadzie medycznym, jeszcze przed przystąpieniem do pracy. Do przeciwwskazań należą m.in.:

 

 • ciąża i laktacja,

 • niewyrównana cukrzyca,

 • nowotwór,

 • otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry,

 • infekcje wirusowe w okolicy zabiegowej (np. aktywna opryszczka).

 

Wszczepiany pod skórę pacjenta materiał nie zawiera aktywatorów chemicznych, a jego składniki są skoncentrowane. Dzięki temu nie istnieje ryzyko odrzucenia przeszczepu przez organizm, a sam zabieg jest całkowicie bezpieczny. Ze względu na fakt, że preparat podawany do skóry pacjenta pochodzi z jego własnej krwi obiegowej, iniekcja osocza bogatopłytkowego jest również popularnie nazywana wampirzym liftingiem. W klinice Novoderm zaleca się przeprowadzenie trzech sesji we wskazanych przez lekarza-dermatologa odstępach czasowych. Efekt odmłodzenia i odżywienia skóry utrzymuje się przez około 6 miesięcy.